Max Payne: Retribution

Krátkometrážny / Akčný / Thriller
Veľká Británia, 2017, 43 min

honajz

Inu, takový film od fanoušků pro fanoušky. Všechny neduhy digitální kamery, jedna bojová scéna nijak dobře natočená, jedna triková scéna s kulkou na závěr, a jinak hromady rádoby cool tváření se, cool rozhovorů, a dalších rozhovorů, a dalších... Ani jako konverzačka to nezaujme, řešené problémy jsou mi zde tak nějak šumák. ()

BOURQUE

Ako to honajz, užívateľ ČSFD, napísal, je to krátky film od fanúšikov Max Payne pre fanúšikov Max Payne. Napriek všetkým snahám, film má svoje nedostatky. Ale tie nič nezmenia na tom, že tvorcovia do tohto projektu vložilo svoje celé srdce. Toto napríklad nedá povedať o „skutočnom“ celovečernom filme Max Payne. Film ma najviac získal so svojou odhodlanosťou: oddané (polo)profesionálne herecké výkony, celkom slušná práca s kamerou (ostrý a pekný obraz), nechýbajúce odkazy (prípadne občas prevzaté vety) na hry Max Payne 1 a 2, pomerne dobre zvládnuté akčné scény apod. Občas to má aj ten skutočný Max Payne pocit. Suma sumáru: krátky film pre fanúšikov hry/príbehu Max Payne, v ktorom bije srdce tvorcov. To sa musí oceniť. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()