Počas rodinnej dovolenky na Aljaške začne vedec Roger Summers (Martin Cummins) skúmať migráciu vtákov. Vďaka tomu narazí v lese na niekoľko zdochlín zmrznutých na kosť. Pretože si nevie rady, vyhľadá enviromentalistu Tima Hughesa (Steve Bacic), ktorý odišiel do ústrania, keď sa jeho varovaniam pred celosvetovými smrtiacimi mrazmi vysmiali všetci ostatní vedci. Roger presvedčí Tima, aby mu pomohol študovať nový, tajuplný prírodný fenomén. Spoločne sa im podarí odhaliť, že Timove predpovede boli pravdivé a došlo k najhoršiemu. Mráz je čím ďalej silnejší. Nepotrvá dlho a pokryje celú planétu. Ľudia zamŕzajú po iba niekoľkých minútach strávených vonku. Jedine Roger dokáže zachrániť svoju rodinu, mesto i celý svet. Čas beží. A vonku číha smrtiaci mráz... (TV Markíza)

Lacike

Nie je to oveľa debilnejšie ako pecky od Emmericha, ale chýba tomu tak 200 mega na to, aby tie voloviny boli guletrhajúco znázornené. Prvá polovica filmu je komorná a lacné CGI sa naplno začnú prejavovať až v druhej polke. Tá debilita filmu ma nijak extra neiritovala, čo je vlastne škoda, lebo to bolo iba konštantne nudné. Ako hovorí miestny MPík. Videl som aj väčšie sračky. 3/10. ()

MickeyStuma odpad!

Pokud se někdo drží známého hesla -Je zima já v ruském filmu-, ohledně tohoto snímku by měl toto zažité mínění přehodnotit. Mockbuster používající námět ekologického velkofilmu Rolanda Emmericha 'Den poté' (2004), dle stejně zažité šablony, tedy ničím překvapující a jen se svorně řadící vedle obdobných a kterých už není zrovna málo. A tak tu máme další rodinu snažící se někde na severu přežít útoky setsakramentsky rychle postupujícího a naprosto nepředvídatelného mrazu. Jen se ví, že je to důsledek klimatických změn, se kterým se již nedá nic dělat. Logiku tu samozřejmě nenajdeme ani mikroskopem, takže absurdnosti všeho možného i nemožného na divácké vnímání útočí v plné síle. Divák musí totálně vypnout, aby si snímek užil snad jen jako prosťounkou zábavu na vyhnání nudy. Tohle není bída z nouzí, tohle je televizní nízkorozpočtová katastrofa s velkým K. ()

MM_Ramone

Je to divné, no objavila sa u mňa záľuba v béčkových, nízkorozpočtových tituloch. Trpím istou formou filmového masochizmu. Rád sledujem katastrofické snímky s nelogickými scenármi, príšernými digitálnymi trikmi, v ktorých hrajú otrasní herci, a ktoré režírujú absolutní skrachovanci. Videl som už búrky meteorov, slnečné erupcie, zrážky s kométami, zemetrasenia, výbuchy sopiek, no a teraz ma zmrazil "Smrtiaci mráz" (Clod Zone). Takže si môžem vo svojej súkromnej databáze odškrtnúť ďalší nehorázny brak. Je to ďalší z radu béčkových ekologických katastrofických snímkov, ktoré som v poslednom čase zhliadol. V roku 2017 ho natočil akýsi babrák John MacCarthy. Bol to jeho jediný filmový režisérsky zárez, potom si už ani neškrtol. Po tom zúfalstve, ktoré tu predviedol, tak sa tomu vôbec nečudujem. * ()

kaylin

Jasně, že to je špatný film, ale kdo od tohohle očekává, že se bude jednat o nějaký spektákl, asi neviděl žádné béčko, céčko, respektive déčko. Co se ale musí nechat, to je skutečnost, že díky takovým filmům vyniknou kousky jako "Den poté". Emmerich točí béčka, ale aspoň to opravdu umí. Tohle dobré není. ()

himor odpad!

Musím sa k tomu uchýliť. KURVA! Toto bol katastrofálny hnoj hnojov z hnojiska hnojov. Takúto kokotinu som nevidel už pekelne dávno, omylom som sa k tomuto filmu dostal, keby som si ja debil prečítal aspoň obsah, mohlo ma to minúť. K veci. Hlavné postavy sú tak neuveriteľne nesympatické, až mi bolo treba zvracať. Príbeh o šťastnej rodinke, ktorá asi prvýkrát v živote spolu trávila dovolenku, zhodou okolností na aljaške, to je živý sen. Objav roka v podobe umrznutých vtákov a skrachovaného vedca kdesi v divočine, to si zaslúži hádam oscara. Vzťahy v rodine a náhodnej mladej dievky sú na smiech. Tiež sa musím vyjadriť k neuveriteľným efektom, hlavne keď asi 12x vo filme vidíte rovnakú scénu. Vlny mrazu boli tak hlúpe, že mi zastával dych od úžasu. Záchrana v podobe úteku z divočiny a obeta jednej z nepodstatných postáv, bola úplne zbytočná a zároveň smiešna. Tiež let lietadlom, keď nikto nevie pilotovať...teda otec rodiny je superman, takže to z ničoho nič samozrejme vie...čo k tomu dodať. KURVA! P.S.: kto si napriek tomu film chce pozrieť, odporúčam, už len z dôvodu hľadania ďalších nelogickostí a bizardností v tomto plátku. 0% ()