V záverečnej časti tretej série Orville: Nové obzory sú oslavy na palube lode v plnom prúde. (Disney+)

cyphercz

Inu jak jsem to psal v komentáři k minulé epizodě - tam jsme měli závěr řady, tento díl je hodinu dvacet (!!!) dlouhá a hlavně zbytečná vata. Opravdu jsme nepotřebovali vidět znovusjednocení Bortuse a Klydena nebo svatbu Isaaca a Claire, klidně jsme si to mohli domyslet, že k tomu třeba jednou dojde po finále v 9. epizodě, čili si stojím za tím, že tento díl je prostě těžká vata. Zápletka s dívkou z "facebookové" planety byla nejzajímavější, ale i tak nepřinesla absolutně nic nového, proboha vždyť podobné příběhy přinesl snad každý jednotlivý Trek seriál, co na tom MacFarlane nechápe, že svým převážně Trek fan divákům servíruje 10x zrecyklované příběhy? Byly tu i snahy o humor, ale vůbec to nefungovalo, nezasmál jsem se snad u jediného gagu, smutné, kam to tento seriál dopracoval. 20% ()

lu.ger

naprosto nádherná epizoda, krerá to pěkně ukončila. Dojemné, klidné a trochu jak ve first contact, taky ukazující, co v je v budoucnu "platidlem" a co ty **ndy co drží bohatvství světa brání zbytku planety se povznsét na vyšší úroven bytí... oni to vědí a za každou cenu se toho nechtěj vzdát, leč se jejich konec snad blíží... ()

zipacna

I přes to, že lidé tomu budou vytýkat málo akce, tak z mého pohledu byla tato závěrečná epizoda třetí řady více než perfektní. Protože stejně jako název této epizody, i budoucnost tohoto seriálu byla v době natáčení nejistá. A je tomu tak i po premiéře této epizody. Není jasné, zda někdy vznikne další série, a proto je tohle naprosto adekvátní a důstojné zakončení sezóny, případně celého seriálu. Díky Bohu za to, že to neskončilo cliffhangerem, protože kdyby měl seriál stejný osud jako například seriál Dark Matter, asi by mě trefilo. ()

ReichelTomas

Taková druhá (a o stupeň/možná o dva stupně horší) Ja'loja (první díl druhé série). Ještě jak je tam ta strašlivě natažená délka. Bohužel ani tady se moc neuplatňuje humorný prvek, jak se tomu dělo (k mému potěšení) v první a zejména druhé řadě. Ale i tak to docela ušlo. Dal bych tak tři a půl, možná čtyři hvězdy. ()

tomalakis

V komentářích na minulý díl, se někteří ptali, co může být v posledním díle série, když finální bitvu jsme už viděli. No já jsem rád, že si tvůrci uvědomili, že finále sci-fi seriálu muže být také něco jiného než vesmírná bitva. Navíc v čem mě tenhle seriál neustále udivuje: že totiž hlavní postavy dělají skutečné chyby. A myslím tím, že někoho, koho jste si přáli, abyste ho už viděli naposled, otočí v někoho, komu začnete fandit. Aneb emocionální karambol a správně trekácké morální poučení na druhou... A díky tomu je pro mě Orville nejen důstojným nástupcem všeho, co pro mě byl Star Trek, ale skoro se bojím to říct, snad ho i překonal? ()