Vytvorenie novej výkonnej zbrane vyvolá medzi posádkou lode Orille - a v celej Únii - politickú a etickú dilemu. (Disney+)

probablito

Zbytočne premrštená stopáž? Check. Megalomanské copy paste vesmírne bitvy? Check. Otravná scéna s Klydenom? Check. Inštrumentálne rámusenie bez akéhokoľvek zaujímavého hudobného motívu? Že váhaš. Vykrádačka všetkého možného od Star Wars po ST 09? Why not. Sterilná réžia bez akéhokoľvek umeleckého vkladu? Sure. Dvaja traja orvillskí oficíri vystrieľajú neobmedzené množstvo nepriateľských vojakov? Been there done that. Trápne hláškovanie počas osobných súbojov. Certainly. Smrť vedľajšej postavy, ktorá u diváka vyvolá nulovú citovú odozvu? You can bet on it. Úprimne vzaté, fakt sa čudujem, že Brannon Braga a André Bormanis, zlatí hoši zo Star Treku, dokážu splodiť takéto sračky. ()

Martrix

Škoda, že se tvůrci inspirují Star Trekem i v přístupu k logice. Opět to vypadá skvěle, ta emocionální část funguje velmi dobře, má to dynamiku; třetinu epizody zabrala vesmírná bitva jak vystřižená z SW...ve velmi slušné kvalitě. Ale ano, jen úplný idiot by letěl na extrémně nepřátelskou planetu s prototypem superzbraně a jen opravdu korozí prolezlá UI by nechala loď s takovou zbraní přistát na své planetě. A dál by se dalo pokračovat. Protože kostra příběhu je ...jako by ji skládal patnáctiletý fanoušek. Ale podobně jako ST, je i The Orville hlavně o morálce, statečnosti, přátelství ... prostě o srdcaření v pestré společnosti celé galaxie. Pro odrostlejší děti, nebo starší nostalgiky, fajn podívaná. Stačí moc nepřemýšlet. ()

cerdax2

Blby a blbejsi na navsteve Orvillu - mam nejdulezitejsi vec ve vesmiru, ale vubec ji nehlidam :). Mam-li nekde tajnou zakladnu, tak pred ni vystavim asi milion vesmirnych lodi, kdyby nahodou nekdo mel zakladnu minout :). Chcemeli se na zakladnu "nepozorovane" dostat, podnikneme temer sebevrazedny utok "na odlakani" xP. Do kazde zakladny vede alespon jedna ventilacni sachta nebo nechraneny vstup :P. Kazdou zakladnu chrani banda tvoru se zbranemi, kteri trefi vse jen ne protivniky. A tak dal, dal az do posledni, rychle umirajici, mozkove bunky. 20% ()

cyphercz

Poněkud prazvláštně tu máme season finale už v předposledním díle, čili opravdu nevím, co chtějí řešit v epizodě desáté, ale nepředbíhejme. Tento díl byl celkem obstojný, uzavřela se spousta dějových linek, ale i tak to na mě působilo až moc lacině či amatérsky. Prostě takové scifi béčko s líbivým vizuálem. Vesmírná bitva byla na jednu stranu velkolepá, na tu druhou jsem se u ní i tak nudil - nevím čím to je, ale Orville bitvy jsou pro mě těžká zívačka, jestli to je tím, že všechny lodě od každé rasy vypadají stejně, či že každá bitva má v podstatě stejný průběh (s vyjímkou té úvodní v této epizodě, kde doomsday weapon zničila snad 40 nebo kolik kaylonských lodí). Také se mi zdá, že tu Seth až moc okatě kopíroval bitvy ze Star Wars, viz třeba jak se piloti stíhačů hlásili jeden za druhým (úplné "gold leader standing by"), na povrchu nám pak zase "elitní" tým získá vstup do super hyper střežené základny pomocí nějaké servisní šachty, už tu jen chyběli Ewoci;) Oběť Ensign Burke byla celkem důstojným zakončením její příběhové linie, troufám si tvrdit jedné z nejzajímavějších nejen v této řadě, ale i celém seriálu - o mnoho levelů výš než třeba ty vztahové eskapády Kelly a Eda, kterými jsme trpěli hlavně v první a druhé řadě, nebo i troufám si tvrdit rodinných pout jedné moclanské rodinky (nebo i té lidské, viz doktorka a její haranti). Zkrátka šlo to, dalo se na to dívat, ale ničím to nevybočuje, není tu žádná přidaná hodnota, něco, co jsme ještě neviděli jinde a lépe. Proto 50% ()

ReichelTomas

Tak to byla opravdu paráda!!! Nikdy mě nepřestane udivovat ten úžasný vizuál, tentokrát mě, kromě úžasné bitvy nad planetou, úplně ohromil vzhled Kaylonu. Úžasné! Pak dál mi vůebc nevadí. že jsme se zbavili té nejnepříjemnější postavy v seriálu. BTW zatímco první řada začínala jako komedie a druhá v tomto duchu pokračovala, tak ze třetí řady se tento prvek úplně vytratil. To je podle mě jedna z velkých škod. ()