Posádka lode Orville navštívi Heveenin svet rezervácie a vydá sa na cestu, ktorá môže zanechať celú Úniu zraniteľnejšiu. (Disney+)

TV spot

Martrix

Nevadí mi, že se zase řeší Topa a Moclanské tupounství. Ani stopáž mi nevadí. Ale celá epizoda je prolezlá nelogickými a hloupými momenty. Přestože nakonec snaha Haveeny skončila fatálním neúspěchem a mise Orville vlastně selhala, je to prezentováno jako happyend. Takže jediná uspokojivá pointa je, že spojenectví s někým, kdo vás má v hrsti, není spojenectví, ale prospěchářství. Nicméně musím smeknout před výpravou. Desítky poctivých a dobře vypadajících masek, praktické efekty...slušné CGI...to si zaslouží respekt. První polovina epizody, měla i díky tomu až fantasy nádech. Bohužel to pak ztratilo dech díky nesmyslům při záchraně. No a pasáž s Dolly Parton...to už bylo quilty pleasure. ()

probablito

No do riti, tlustoprd Klyden je späť. Celkom dobrý diel, aj to Topine bloumání po lese by som scenáristom odpustil, ale uvedomil si niekto, že Topa tomu jednookému zmrdovi to meno prezradila? A oni ho nechali nažive. Tým pádom, tajná spojka na Mocluse je v prdeli :D. Inak ale nehodnotím, pretože mi tento pridrbaný systém nedovoľuje ohodnotiť to 3,5/5, neboli 7/10. ()

cyphercz odpad!

Už Příběh dvou Topů byl opravdovým utrpením, ale Sethovi ta woke agitka nestačila a máme tu bezmála hodinu a půl dalšího nášupu tohoto naprostého garbage. V této epizodě absolutně nic nedává smysl - Moclanské ženy poruší dohodu, naverbují cca 12 leté dítě, aby bylo součástí komplotu jak pašovat další ženy z Moclusu, 12 leté dítě prozradí Moclanským mužům kdo je hlavní kontakt na oné domovské planetě, čili celá tato síť se zhroutila, Moclané, jakožto nejsilnější spojenec Unie byli vykopnuti, ale vrátil se nám Klyden a pobrečánkovali jsme si a poobjímali se, takže vlastně všechno dobře dopadlo... LOL! Navíc použiju jednoduchou paralelu z naší historie - Amerika i Británie moc dobře věděli, co za prasácký režim Sovětský svaz je, ony velké čistky probíhaly totiž už před druhou světovou, čili nikdo neměl iluze, ale tyto demokratické státy přesto zvolily spojenectví s tímto zločinným režimem aby porazili větší zlo. Tak to totiž funguje v reálném světě, který není hlouponkou woke fantasií;) Za zmínku také stojí až komiksová stupidita Moclanů, kteří unesou Topu na malinkatou základnu, kterou střeží celých DESET vojáků... Ono proč posílat pro moclanský raketoplán nějakou vlajkovou loď, která by pak Topu přepravila hluboko do moclanského území na nějakou hi-tech základnu, kdepak, lepší varianta bude pidi outpost kdesi v zapadlém koutu vesmíru, však co by se mohlo stát?;) Aneb logika alá Star Trek Discovery. Cringe cameo Dolly Parton je už jen takovou třešničkou na tomhle sračkodortu. 5% ()