Medzi Kelly a Moclanmi stúpa napätie, keď pomáha Topaovi pripraviť sa na prijímačky do Únie. (Disney+)

Martrix

Procházka na tenkém ledu. Celá epizoda řeší otázku genderové příslušnosti. Přesto ..navzdory těžce předvídatelnému průběhu, to ale nebylo vysloveně otravné a nudné. Překvapivě. ()

kristianzen

Orville se pravidelně a s citlivostí dotýká velkých psychologicko-sociálních společenských témat. Dělá to s umem, napětím, inteligencí, a to vše zahalené ve vtipném sci-fi seriálu. Co víc si přát. ()

Gerges

Startrekovější než současný Star Trek. Tato epizoda se vypořádala s problémem genderové dysforie velmi elegantně. Provedení bylo realistické a uvěřitelnější, než jak např. s tématem nemotorně nakládal Star Trek Discovery. Scénáristicky, herecky a vůbec celkovou filozofií připomíná zlatou éru Star Treku (rozumějme, když ho měl pod taktovkou Rick Berman.) Další věc hudební stránka, která dosahuje filmových kvalit a perfektně nadzvedává děj. A diváka. ()

cyphercz odpad!

Kdyby mi někdo před půl rokem řekl, že ve stejný den dám Kurtzman Treku 5 hvězd a Orville odpad, tak se mu vysměju, že se zbláznil. A přece se tak stalo, zrovna dnes. Tale of two Topas je neuvěřitelně úmorná hodina a čtvrt Rodinných pout a laciné woke agitky ve vesmíru, a to jsem ještě poměrně velkou část kecacích scén popohnal kupředu, protože se to fakt nedalo poslouchat. Tenhle seriál začínal jako takový protipól ST: Discovery, měl fungující humor, nebral se moc vážně a řešila se převážně scifi témata. Od přesunu na Hulu ale došlo k otočce o 180 stupňů a z Orville se stal pouhopouhý klon Discovery, který navíc působí mnohem laciněji a prvoplánově. Velké zklamání. 10% ()

probablito

Z openingu s avatarským ptakoješterem plachtiacim nad emzáckou pyramídou sa mi nadšením pretočili buľvy, nachystal som si popcorn, koná sa výskumnícky diel, budú sa objavovať nové svety. Áno? NIE!!! Záhy sa totiž na scéne objavuje filozofujúci moklanský klučina, a keď sa koridormi poneviera hento decko, Klyden bude neďaleko. Ježišikriste. Ako chápem, že tam musia byť postavy zastávajúce opozíciu, ináč by nedochádzalo ku konfliktom, ale do prdele, tieto jebnuté moklanské rodinné hádky sú už na povraz - v otravnosti si nezadajú s najhoršími ferengskými DS9 epizódami. Bože, a tak málo chýbalo, aby s tým dementom Graysonová vytrela podlahu, but road not taken, smola. Ku koncu opäť svitne nádej, žiaľ Isaac mu len trochu pokrúti rúčku a to je všetko. Každopádne, posledných asi dvadsať minút je celkom znesiteľných, keď sa človek zmieri s tým, že ho preberané téma aj tak vôbec nezaujíma, ale okej, bol social commentary time, chápem. A Klyden zrejme nadobro vypadol zo seriálu, hurá, takže na niečo tá nekonečná hodina a štvrť dobrá bola. Dopozeral som to ale len z nutnosti. ()