Posádka lode Orville vedie delegáciu Únie, aby podpísala mierovú dohodu s Krillmi. (Disney+)

SSE

85% - perfektní příběh i zpracování. Námětem byl možná Star Trek 6, tady jsme se ale dočkali záchranné operace. Námětem byl skoro jistě i vztah L'Rell a Voqa, a jejich dítě, zde ale dítě zůstalo v utajení. Výborné byly Trumpovsky populistické pasáže Teleyi, ale i snaha udržet si moc nedemokraticky u jejího soupeře, byť byl vlastně v právu, ukázali i u něj na chvíli Trumpovo myšlení. Efekty úchvatné. ()

cyphercz

Mám stále větší problém s tím, že tento seriál nepřináší skoro nic nového, jako je mi jasné, že v dnešní době je celkem těžké, možná až nemožné přijít s nějakou novou a netřelou zápletkou či myšlenkou, ale opravdu musím mít při sledování Orville pocit, že se dívám na Star Trek Discovery?!? Vždyť ta zápletka s utajeným miminem Eda a Teleyi je skoro jak přes kopírák dění kolem fakana L'Rell a Voqa... navíc mi přijde, že ony volby na krillské domovské planetě měly být asi nějakou parafrází na Trumpa, máme tu i scénu s potraty, což je opět velmi ožehavé téma v USA, opravdu má tento typ preachingu MacFarlane zapotřebí? V čem se tedy jeho seriál liší od hloupého Kurtzman Treku? Má míň otravné postavy, ok, co dál? Někomu se možná líbila velkolepá vesmírná bitva, ale vždyť to je jak Ctrl + C, Ctrl + V oné kaylonské bitky z minulé řady. Bohužel je čím dál víc patrné, že tato řada bude, alespoň pro mě, velkým zklamáním. 40% ()

probablito

No konečne. Trvalo tri sračkové časti, kým sme sa dopracovali k výbornej epizóde. So vzťahom Mercera a Teleyi to trochu pripomína obdobnú vzťahovú "romancu" z výbornej prvej sezóny Star Trek Discovery, ale to vôbec nie je na škodu, aj tu to funguje skvele. Jedinou výtkou tak asi ostáva ono inštrumentálne rámusenie počas vesmírnej bitky - kto nechápe, nech sa pozrie, ako je ohudobnené Picardove skotačenie v La Sirene pred romulanskou flotilou (posledný diel prvej sezóny Picarda), verím, že zachytí ten rozdiel. No a na stranu záporov by som ešte prihodil občasný úchylný úsmev Eda Mercera, ktorý si nezadá s tými najchlípnejšími úškľabkami Johna Sheridana! ()

gumbo

Mezigalaktická politika, velké vesmírné bitvy. Vážné společenské problémy, narážka na zákaz potratů v USA, ani špetka humoru. Prostě solidní vážná space opera s celkem drahou výpravou. Jenže tohle já do Orville nečekám, to by mělo být třeba ve Star Wars nebo v Avatarovi. Tady chci space operu s kupou humoru a nečekaných situací a zvratů. Takže 3. serie je zatím obrovské zklamaní. Jdu si pustit další díl Strange New Worlds a nevím jestli se mi k Orville ještě bude chtít vracet. ()

Martrix

Solidní výtěr zraku od seriálu, který má být lacinější verzí Star Treku. Výprava na televizní poměry špičková, spousta masek, moc pěkně vykreslená planeta Krill, honička raketoplánů a dokonce vesmírná bitva... . I přes lehké politikaření, byla tato epizoda opravdu působivá. Byl bych hovado, kdybych tu spoustu práce neocenil. Co víc, by kdo od Orville čekal? ()

• Epizóda je venovaná Lise Banes, ktorá tragicky zahynula 14.6.2021. 26-ročný vodič skútru nerešpektoval červenú farbu semaforu, zrazil ju, a následne ušiel z miesta činu. Herečka utrpela zranenia hlavy, ktorým podľahla. (koba)