Posádka lode Orville objaví známky modernej civilizácie na predtým neobývanej planéte. (Disney+)

cyphercz

Zase taková nemastná neslaná epizoda, navíc opět nic nového pod sluncem - kolik podobných zápletek ve stylu "mnohem vyspělejší emzáci nám způsobují halucinace atp. aby se o nás něco dozvěděli atp." jsme už dávno viděli v TOS, TNG, VOY, DS9 či ENT? Někteří mohou namítat, že se Orville netají tím, že vzdává hold právě starým Trekům, zejména TNG, ale dá se převyprávění už několikrát viděného interpretovat jako ono vzdávání holdu, nebo je to prostě jen líné kopírování? Já se bohužel přikláním k druhému a ač takové Strange New Worlds dělají v podstatě to samé, musím uznat, že zatím lépe... 50% ()

probablito

Ak by niekto dumal nad tým, kam sa z Orvillu stratil humor, tak sa teleportoval do Strange New Worlds. Okej, k epizóde: Kým sa posádka prechádzala po škole v snahe zistiť vo co gou, tak ma to celkom bavilo a pripomenulo mi to jeden podobný školský diel v asi Outer Limits. Keď sa ale začali presúvať cez ďalšie prostredia, tak som si musel priznať, že je to proste akési nezáživné, ale ešte som tak nejak dúfal v zaujímavú záverečnú pointu, v ktorej nebude figurovať žiadny mimozemský experiment, a ani žiadne simulátory, halucinácie, či holoprojektory. A tak nič. Inak, tak sa mi zdá, že bez humornej kamufláže, ktorá sa vytratila niekde v polke druhej sezóny začína Orville ukazovať svoju pravú tvár a to, že sa vlastne jedná o pomerne ťažkopádnu napodobeninu ST. ()

Martrix

Po dvou vcelku úspěšných sezónách si Orville svoje místo mezi skoro sci-fi seriály jistě zaslouží a v mnoha ohledech není horší než starší bratříček, se kterým je nejčastěji srovnáván. A nemyslím, že MacFarlana to srovnání štve. Jinak by se tak často nepokoušel mnoha detaily, oba tyto světy propojit. I když se častěji snaží dokázat, že to umí lépe, odlehčeněji nebo jinak, tak občas to stejně vyzní jako opičení se... když Star Trek má svého Q, tak proč by si i The Orville nepořídil všemocnou bytost, která umožní scénáristům jakékoliv hrátky je napadnou? Ale kdo by se zlobil, že? Ambice jsou veliké a tvůrci se pouští opravdu do výpravou náročných věcí, jakoby je už nelimitoval rozpočet. Triky jsou na TV seriál překvapivě dobré a témata jsou v duchu starých ST. Což je sympatické. Přesto...i když se 15-20 minut navíc nezdá být hodně, bylo by mnohem lepší vrátit se zpět k osvědčeným 45 minutám. Udržet dynamiku a nezamotat se v občas chaotickém a nelogickém ději, je obtížné i pro takové mazáky, jakým Cassar je. Zvlášť, když Cherry Chevapravatdumrong má zkušenost jen s krátkými epizodami Griffins. Díky ní mohla být tato epizoda vtipnější...ale není, Orville tento kurz pravděpodobně definitivně opustil. Což je pro mě ten důvod, proč nedávám vyšší hodnocení PS: líbí se mi, jakou péči tvůrci věnují hudbě. Tentokrát jiný autor, ale opět moc pěkné motivy. Důvod, proč zaokrouhlím na 4*. ()