Posádka lode Orville sa vydáva na misiu, aby preskúmala nebezpečný región v priestore Krillov. (Disney+)

Dacsus

Posádka sa dostane k cudziemu objektu, o ktorom nemajú šajnu čo je zač, a napriek tomu výsadok tvoria kapitán, number one, a pár ďalších kľúčových členov posádky? Bez skafandrov? WTF? A následné retardované chovanie sa postáv ako z low budget treťotriedneho horroru. A hromada scén okopírovaných zo známych filmov. Naozaj slabé. ()

cyphercz

Nemohu si pomoct, ale není to ono. Když byl ohlášen přesun na Hulu, tak Seth zmiňoval, že jedním z hlavním kladů bude i možnost delší stopáže u některých epizod, což mi tehdá přišlo jako super věc, dnes však už nikoliv - opravdu musela mít tato epizoda hodinu a 5 minut? Bylo potřeba mít dlouhé scény mezi doktorkou a admirálem, kde se tlachá o ničem? Při nástinu děje na začátku dílu jsem se těšil na něco ve stylu Voyager epizod "One" či ještě lepší "Bliss", ale bohužel, tohle bylo mnohem horší a hlavně už stokrát viděné jinde (Alien, Prometheus, ony předchozí Treky atd.). Velmi doufám, že se seriál ještě zvedne a zbytek řady nebude v tomhle duchu. 40% ()

probablito

Na túto epizódu som sa dosť tešil, keďže sa malo jednať o explorerský kosmický horror. Objaviteľským dielom v Star Treku som nikdy nepovedal nie, práve naopak, bring more. Počas prvej tretiny sa sľubne buduje napätie, potom sa výsadok v štýle Alien Covenantu ide poprechádzať bez skafandrov po veľmi podozrivo vyzerajúcej stanici, z ktorej sa ozýva volanie o pomoc. Samozrejme nikomu nenapadne, že by to mohla byť pasca, aj keď Krillovia ich upozornili, že je to extrémne malevolentná oblasť. Všetko budované napätie však zo mňa razom opadlo, akonáhle sa objavili príšery: vyhotovené v kombinácii reálnych kostýmov/masiek a smiešneho CGI. Na papieri to asi vyznelo lepšie, v reále čisté béčko s gumovými, prípadne počítačovými obluďákmi lezúcimi po plafóne, ktorých vysmaží jedna strela a je vystaráno. ()

CaptainPixel

Koukam, ze Seth u snidane (v jednu odpoledne) asi prilis hlta. Mydlove opery. Az mu to zacalo lezt na mozek. A nafukovat scenare. Jinak si ty sceny plny zvastu vysvetlil nedokazu. A to gumovy CGIcko, si mohli nechat od cesty. Vazne jsem premyslel, ze tomu dam jenom dve. Kazdopadne kvituju ten jazz. Uz chybel jen Riker. SPOILER: Tady nekdo fakt miluje Promethea (nebo milion jinejch starsich filmu se stejnout zapletkou), vcetne vypatlanejch chovani postav. Aneb, pujdu zkotrolovat svoje deti. Zustan tady a nech se zabit. Jak originalni. ()

Martrix

Paradoxní situace. Zatímco se Star Trek: Strange Words postupně rozvolňuje a je až moc odlehčený a přihloupější, tak Orville naopak zvážněl a tato epizoda byla dokonce v duchu hororu. Sice obsahem béčkový, bez atmosféry, ale v některých ohledech sympatický příběh o stanici, kterou postavili dle pověstí démoni, byl propleten vztahem doktorky s bývalým manželem...takže i tady se nevyhneme víceméně nudným klišé. I díky tomu nabobtnala stopáž do více než hodiny. Oceňuju slušnou výpravu, CGI statických věcí bezva, dokonce i příšery byly jakž takž a masky vypadaly slušně. Technická úroveň se zvedla, bohužel ale na úkor humoru, jakoby se MacFarlane rozhodl přímo konkurovat ST. Což já osobně neocením, protože tvůrci nových ST seriálů nejsou schopní navázat na to dobré, aniž by neopakovali všechny chyby, kterých se jejich předchůdci často dopouštěli. Jít v jejich stopách s vážnou tváří, je cesta do pekel. Kde ale Orville válcuje ST na plné čáře, to je hudba, která je opravdu epic. ()