Ed musí začať mierové rokovania s Krillmi. (Disney+)

Martrix

Dlouho jsem nemohl přijít na to, proč vůbec takový seriál vznikl. Tato epizoda odpověď nabízí. Zatímco se Star Trek snaží přizpůsobit dnešní době, aby mohl konkurovat jiným sci-fi seriálům (což dlouhá léta předtím nemusel), tak The Orville zařadil zpátečku a vrací se do devadesátých let jak vizuálem, tak jednoduchostí příběhů. Cílovkou se tak stávají nostalgičtí veteráni, nebo mlaďoši kolem 14-ti let, kteří nemají možnost pařit hry. Velmi tomu všemu nahrává fakt, že se mnoha lidem nový Star Trek nelíbí, takže často sáhnou po retro sci-fi, jakým tento seriál je. Kdyby MacFarlane zajel do diváků víc humorem, než snahou o seriózní seriál s občasnými vtípky, byl bych raději. Ale pořád mi ta cílená naivita a bezelstnost vadí míň, než vážněsetvářící ST Discovery, který má ambice ohromovat vizuálem a originalitou a přitom nezvládá jednu ze základních funkci dobrodružné sci-fi...pobavit a poučit. V tom je The Orville několik parseků napřed. ()

MasterD

Překvapivý spád událostí, expectations were subverted! Přišlo mi ovšem, že zrovna v této epizodě se jim příliš nepovedlo spojit vtipy (Talla a Krillové) s vážnou zápletkou (mírová smlouva a terorismus). 72% ()