Přírodní vědy dnes, více než kdy jindy, zasahují do veřejné debaty. Otázky, na něž člověk dříve hledal odpověď v náboženství nebo ve filozofii, nyní často zodpovídají představitelé přírodních oborů. Vědci v posledních desetiletích vystoupili ze svých laboratoří a začali odpovídat na to, co lidstvo zajímá od nepaměti. V mnoha případech má jejich poznání provokativní charakter, zneklidňuje přísnou objektivitou, s jakou nakládá s našimi intuitivními představami o světě a nás samotných. Tohoto přístupu, který získal širokou popularitu, chce využít cyklus naučných dokumentů Člověk, to je věda, aby jejich pomocí přitáhl pozornost k současným vědeckým objevům a významu vědy vůbec. Ukáže, že současná věda nejsou jen čím dál lepší technologie, mobilní telefony, auta či léky, ale že se dotýká bezprostředně našich hodnot a životní orientace. (Česká televize)

majo25

Výskyt dokuseriálov zaoberajúcich sa vedou je v našich (vyšegrádskych) podmienkach skôr výnimka. Tvorcovia však zobrali svoju úlohu poctivo a snažili sa vytvoriť konkurencieschopné 5-epizódne dielko, ktoré by sa možno nestratilo ani v zahraničí. Nie je to síce BBC ani NG, napriek tomu v našich podmienkach spracovaním a koncepciou vysoký nadštandart. Mohlo sa popracovať určite viac na animáciách a grafických scénach, ale prižmúram očko kvôli tomu, že sa jednalo vždy o zaujímavé prírodovedecké výskumy. Myslím, že sa o jedná asi o najlepší populárno-náučný dokuseriál od našich západných susedov. ()

Lucas87

Viděl jsem sice jen díl o hormonální antikoncepci, ale Kryštof Hádek je super vypravěč. Celkově se jedná o kvalitní dokumentární sérii. Něco co za ty koncesionářské poplatky stojí. ()