V dystopické společnosti orientované na výkon se teenageři snaží o dobré známky v systému, kterému na nich nezáleží a který udupává jejich sny. V nepříliš vzdálené budoucnosti představují města pekelná doupata a venkov je pohádkovým příslibem lepšího života. Během každoročního soustředění maturantů se v lese najde tělo školačky. Jejich učitel se snaží najít pravdu – a stále více se zaplétá do svých vlastních lží. Křehkou soudržnost elitní společnosti mladých lidí však ohrožuje nečekané přiznání někoho, kdo dívku zavraždit nemohl. (Zlín Film Festival)

Kakho-oto

Obsah filmu mě celkem zaujal, ale provedení již podstatně méně. Jak už tady píše někdo jiný, film je spíše nudný a zdlouhavý. Ani závěrečný zvrat příliš nepřekvapil. V hlavních rolích někdejší "životní pár" Niewöhner a Schüle, učitele hraje Fahri Yardim, který hrál pomateného banditu v druhém dílu nové trilogie Vinnetou (2016). Uděluji tři slabší hvězdičky. ()

..Lucas..

Nic, co bychom už stokrát neviděli. Navíc závěrečný zvrat byl očekávaný a k tomu ještě nebyl příliš přesvědčivý. Očekával jsem mnohem víc. ()