Geordie a Sidney musia hľadať vraha a dúfajú, že prinesú spravodlivosť dvom ženám, ktoré počas Vianoc smútia za stratenými láskami... Svetlo vianočných sviečok zaháňa temnotu a musíme veriť, že dokáže zapáliť svetlo aj v nás. Áno, blížia sa Vianoce a Sidney okrem starostí s vianočnou hrou o narodení Pána tiež premýšľa, ako to bude ďalej s tehotnou Amandou, ktorá opustila Guya a zdržiava sa u svojej tety Cecily. Potom do kostola nedorazí na vlastnú svadbu zámožný ženích Bill Davis, ktorý si mal brať barovú tanečnicu Lindu. Jeho telo je nájdené v rodinnej banke a podľa výsledkov pitvy mu vrah pred smrťou napchal do krku snubné prstene. Billov syn je presvedčený, že vraždila Linda, lenže Geordie už podobný prípad vyšetroval v roku 1945 a aj v predvianočnom čase. Vraha sa vtedy nepodarilo vypátrať, teraz sa teda ponúka príležitosť starý dlh vyrovnať. (TV Markíza)

filmmovier

Díl jako každý jiný, jen o něco delší a vánoční, tedy na sledování o něco příjemnější, než obvykle. Hrdinové mají sympatické (i nesympatické), úsměvné a zajímavé starosti, dojde ke zrození i k vyřešení starého případu. Opět pohodová záležitost, stejně jako zbytek seriálu. Naděje dobrých věcí příštích je více než velká. 75%. ()

ostravak30

Protože zatím, po shlédnutí dvou sérií seriálu, bych zůstal u čtyř hvězd, tady půjdu o něco dolů. Vše podstatné pak uvedu do komentáře u seriálu, až ho celý uvidím. Zde můžu jen říct, že není větší ironie než díl odehrávající se na Vánoce ve striptýzovém klubu. A překvapivé rozuzlení k tomu. Osobně si myslím, že zas tak dobrou vánoční atmosféru tato epizoda nenabídne a jen těžko do ní někoho dostane. Nebo abych byl spravedlivý, mě rozhodně ne. ()

sud

Vánoční atmosféra par excellence - příjemná i lehce posmutnělá (prostředí hračkářského krámu nemá daleko k Dickensovi). I když v závěru dojde ke kouzlu zrození :-), není vše zcela idylické a všechny příběhy nedojdou happyendu. 90%. ()