Od univerzitního románku po manželství a narození prvního dítěte, mladý pár z New Yorku zažívá na své cestě nečekané zvraty, které se odráží jako ozvěna napříč kontinenty a životy ve snímku Life Itself. Režisér a scénárista Dan Fogelman ("Tohle jsme my") zkoumá radosti i strasti každodenního života v multigenerační sáze s hvězdným obsazením včetně Oscara Isaaca, Olivie Wildeové, Antonia Banderase, Annette Beningové, Olivie Cookeové, Sergia Peris-Menchety, Laiy Costové, Alexe Monnera a Mandyho Patinkina. Film, který se odehrává v New Yorku a španělské Carmoně, oslavuje lidský život s humorem, bolestí i láskou. (Cinemax)

Malarkey

Dvě rodiny, jeden příběh, miliarda propletených momentů, se kterými si scénárista vysloveně vyhrál. Po filmařské stránce ale jedna rodina - série mega emocí, druhá rodina - telenovela hadr. Přitom to nápady má a dokáže je sem tam i použít. 118 minut není málo na pořádné slzavé údolí a tvůrci tu taky zrovna nešetří herci. Problém je ale v epizodách. Co epizoda, to trošku jiný záběr. Jednou je to dobrý, po druhý strašný opruz. A o tom je bohužel celý film. Komplexně je nápad skvělý, ale v celku je to prostě za tři hvězdy a víc ani ťuk. ()

Padme_Anakin

Měla jsem trochu problém v úvodu, byl na mě příliš „divoký“, nicméně postupně jsem začala rozplétat mozaiku událostí kolem osudové nehody, od které se vše odvíjí a vtáhlo mě to.. Když jsem se konečně začala houpat na filmové vlně a k postavám získala jakési sympatie, tvůrci to zazdili takovým závěrem, že mě v podstatě „hodili přes palubu“.. Takže moje hodnocení je dnes velmi rozpačité.. Zvláštní filmek, zvláštní.. ()

Lacike

Netradične pojatý mix drámy a romantiky, ale nedajte sa odradiť rozporuplnými ohlasmi a rozhodne to stojí za vyskúšanie. Zo začiatku má film experimentálnu formu a pohráva sa s nespoľahlivosťou rozprávača príbehu, ktorému nemôžete veriť, čo sa dozviete. Ale táto forma dlho filmu nevydrží a tak zhruba po tretine sa už žiadnych podfukov nedočkáme. Tomu som rád. Vo výsledku je to taká mozaika troch príbehov typu Amores Perros, kde sú jednotlivé postavy osudovo spojené a aj keď sa tu vo veľkom zomiera a divákovi z toho bude smutno, lebo postavy našťastie fungujú bezchybne, tak výsledné rozuzlenie smeruje k romantickému happyendu. Najviac ma bavil úvodný príbeh o nešťastnom chlapíkovi, ktorý rieši problémy s manželkou. Neskutočne ma potešili odkazy na moje srdcovky ako sú Leon alebo hlavne Pulp Fiction, ktorý musí Fogelman fakt milovať a cameo Samuela L. Jacksona ma neskutočne pobavilo. Druhý príbeh o dievčaťu, ktoré sa musí vyrovnať s tým, že jej príliš často zomierajú najbližší členovia rodiny je už trochu slabšie a mrzelo ma, že celý film nebol o tom prvom príbehu. No a tretí príbeh odohrávajúci sa v Španielsku mi pripadal najslabší, ale bohužiaľ má najväčší priestor. Pritom prakticky od začiatku začne byť jasné prečo tam tento príbeh je a len som čakal, kedy sa konečne naplní jeho pointa. Možno by film lepšie fungoval, keby sme všetky príbehy sledovali postupne a nie samostatne. No ale aj tak ma film bavil a výsledok je solídny nadpriemer so sympatickými postavami a kvalitnými hereckými výkonmi. 6/10. ()

Psema

Scenárista Bláznivé, zatracené lásky, Dan Fogelman, který již delší dobu slaví úspěch s „realistickým“ seriálem o obyčejných lidech This is Us, se rozhodl rozorat pole nedůvěryhodného vypravěče a přichystal si příběh o dvou rodinách, jejichž osudy se až šokujícím způsobem neustále propojují. Zatímco první třetina zaujme parádním výkonem Oscara Isaaca a všeobjímajícím cynismem, postupně se film zvrhne do červené knihovny jako z mexické telenovely, za což si od zámořských kritiků vysloužil označení letošního Collateral Beauty: Druhá šance. A to vážně není pochvala. Zamrzí hlavně silně nevyužitá Olivia Cooke z Ready Player One: Hra začíná. ()

kleopatra

Největší plus Life Itself slyším v srdcervoucí písni Boba Dylana Make You Feel My Love, co se všemi těmi větvemi line v různých aranžích jak zlatá nit a kdyby příběh z olivovníků nebyl jak kýčovitá telenovela, kdoví, šla bych na pět, možná i dík Oscaru Isaacovi, kterej se mi sice jako chlap vůbec nelíbí, ale poslední dobou mi nějak nadbíhá a vždycky jdu z jeho herectví do kolen. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Napříč tomu, že se celý film odehrává v různých časových obdobích čtyř generací jedné rodiny, nejsou dekády od sebe rozeznatelně oddělené a film působí dojmem, že se celý odehrává v současnosti (jedné době). Není např. možné, aby se rodina na dovolené v New Yorku před 20 lety fotila smartphonem. (vojacekr)