Od univerzitního románku po manželství a narození prvního dítěte, mladý pár z New Yorku zažívá na své cestě nečekané zvraty, které se odráží jako ozvěna napříč kontinenty a životy ve snímku Life Itself. Režisér a scénárista Dan Fogelman ("Tohle jsme my") zkoumá radosti i strasti každodenního života v multigenerační sáze s hvězdným obsazením včetně Oscara Isaaca, Olivie Wildeové, Antonia Banderase, Annette Beningové, Olivie Cookeové, Sergia Peris-Menchety, Laiy Costové, Alexe Monnera a Mandyho Patinkina. Film, který se odehrává v New Yorku a španělské Carmoně, oslavuje lidský život s humorem, bolestí i láskou. (Cinemax)

Lacike

Netradične pojatý mix drámy a romantiky, ale nedajte sa odradiť rozporuplnými ohlasmi a rozhodne to stojí za vyskúšanie. Zo začiatku má film experimentálnu formu a pohráva sa s nespoľahlivosťou rozprávača príbehu, ktorému nemôžete veriť, čo sa dozviete. Ale táto forma dlho filmu nevydrží a tak zhruba po tretine sa už žiadnych podfukov nedočkáme. Tomu som rád. Vo výsledku je to taká mozaika troch príbehov typu Amores Perros, kde sú jednotlivé postavy osudovo spojené a aj keď sa tu vo veľkom zomiera a divákovi z toho bude smutno, lebo postavy našťastie fungujú bezchybne, tak výsledné rozuzlenie smeruje k romantickému happyendu. Najviac ma bavil úvodný príbeh o nešťastnom chlapíkovi, ktorý rieši problémy s manželkou. Neskutočne ma potešili odkazy na moje srdcovky ako sú Leon alebo hlavne Pulp Fiction, ktorý musí Fogelman fakt milovať a cameo Samuela L. Jacksona ma neskutočne pobavilo. Druhý príbeh o dievčaťu, ktoré sa musí vyrovnať s tým, že jej príliš často zomierajú najbližší členovia rodiny je už trochu slabšie a mrzelo ma, že celý film nebol o tom prvom príbehu. No a tretí príbeh odohrávajúci sa v Španielsku mi pripadal najslabší, ale bohužiaľ má najväčší priestor. Pritom prakticky od začiatku začne byť jasné prečo tam tento príbeh je a len som čakal, kedy sa konečne naplní jeho pointa. Možno by film lepšie fungoval, keby sme všetky príbehy sledovali postupne a nie samostatne. No ale aj tak ma film bavil a výsledok je solídny nadpriemer so sympatickými postavami a kvalitnými hereckými výkonmi. 6/10. ()

rikitiki

Ubulené melodrama o tom, kterak si ženské vybírají špatné a slabošské partnery – filmem ovšem prezentované jako ideály. Takže chlapíci ženy opouštějí při první příležitosti a ani se neohlídnou, případně si ženu rovnou koupí, což je zde zobrazeno jako hluboká láska. Ke všemu zde hraje mně nesympatický Oscar Isaac. Nadějí jsem se nadechla jen v okamžiku, kdy si Antonio Banderas zálibně prohlížel postavu statného sběrače oliv, leč z tohoto mráčku nezapršelo, ba ani neukáplo. Takže je to celé ucajdané, neoriginální,  trapně se snažící o citové vydírání. A dost hloupé. SHRNUTÍ: Když máte chuť si vyzkoušet, jestli vás dojme laciný kýč. ()

Padme_Anakin

Měla jsem trochu problém v úvodu, byl na mě příliš „divoký“, nicméně postupně jsem začala rozplétat mozaiku událostí kolem osudové nehody, od které se vše odvíjí a vtáhlo mě to.. Když jsem se konečně začala houpat na filmové vlně a k postavám získala jakési sympatie, tvůrci to zazdili takovým závěrem, že mě v podstatě „hodili přes palubu“.. Takže moje hodnocení je dnes velmi rozpačité.. Zvláštní filmek, zvláštní.. ()

Marsik

HBO GO - Já už vážně nevím, co by ti všichni čsfd odborníci vlastně chtěli!? 67 %??? Jakože je to toto lehce nadprůměrný snímek? NE, tohle je totiž FILM! Tohle je film o životě zobrazený v celé své kráse. Mělo to vše - skvělé herecké výkony, podmanivou hudbu, oku lahodící prostředí i zvraty. Já neshledal jedinou slabinu. Mám silné nutkání dát 5*, prozatím 4, abych měl co zlepšovat. 84% (with J.) ()

Arsenal83

Katastrofický, vulgárny začiatok, mne bol až nepríjemný. Neprístojný výstup S.L Jacksona, ktorý podľa mňa vôbec nepasoval do štýlu tohto filmu. Následne príde totálne nesympatický Isaac, ktorý tam vyvádza ako šialený. Už som myslel, že ide o najzbytočnejší film roka 2019, ale potom sa niektoré veci začali skladať a Banderasova linka v závere bola príjemným vyvrcholením. Takže tento film ide vlastne od toho najhoršieho, čo môžete očakávať, k tomu najlepšiemu. ()

• Napříč tomu, že se celý film odehrává v různých časových obdobích čtyř generací jedné rodiny, nejsou dekády od sebe rozeznatelně oddělené a film působí dojmem, že se celý odehrává v současnosti (jedné době). Není např. možné, aby se rodina na dovolené v New Yorku před 20 lety fotila smartphonem. (vojacekr)
  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom New Yorku a španielskej Andalúzii. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)