Drápy

USA, (2017–2022), 30 h 17 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Eliot Laurence

Niecy Nash, Carrie Preston, Judy Reyes, Jimmy Jean-Louis, Kate Adair, Happy Anderson, Arturo del Puerto, Laura Flannery, Sharon Garrison, Ginger Gonzaga (viac)

Seriál Drápy je černočerné, zvráceně vtipné rozjímání o ženské zkaženosti. Sleduje pět zcela rozdílných a proradných manikérek v salonu Nail Artisan v Manatee County, kde jde o mnohem víc než jen o umělé nehty a pedikúru. (HBO Europe)

cariada

Seriál co mě chytnul a nepustil dokud jsem to během pěti dnů ne dokoukal. To je typ seriálu co mám rád drsné prostředí a zároveň černý humor, ale poměrně decentní. Spojit nehtový salón s praním peněz pro mafii byl dobrý tah. Pět různých ženských, které musí dělat co se dá, aby vytřískali maximum a nebát se ušpinit si ruce. Hlavní představitelka Desna co má kozy stejně velký jako její zadek, je tvrdá šéfka a zároveň i nucená mafiánka , která musí řešit jeden problém za druhým. Postava hlavního padoucha " Strejdotáty"  je naprosto skvělé zahraná, neskutečný psychouš a zároveň bisexuál. Na seriálu oceňuji způsob vyprávění jak vždy přijde nečekaná rána a oni to relativně s klidem řeší. Všechny postavy jsou dobře obsažené. Viz třeba Polo židovský doktor, ten je správně ujetý. Neskutečně krásná je Virginie té to strašně sluší a krásně se na ní kouká. Jsem rád že seriál řádně zakončili,sice ten konec je poněkud přehnaný,ale vzhledem k tomu že je to částečně i komediální seriál se to nechá pochopit. U nás je tohle poměrně neznámé což je škoda. Ps- na nervy mě lezl ten autistický bratr, ale nechalo se na něj zvyknout. ()

Tom Riddle

Desna Simms se stará o autistického bratra Deana, vede nehtové studio spolu se svými kamarádkami, a sní o lepší budoucnosti s vlastním podnikem a novým domem. Když se ovšem zaplete s mafií, věci se chtě nechtě zkomplikují. O příběhovou revoluci či vysoce sofistikovanou záležitost se v Claws nejedná, o pohodovou guilty pleasure pro fandy Niecy Nash rozhodně ano. Známé schéma na sebe se nabalujících problémů jí dává možnost pořádně se vyřádit na celé herecké škále, od groteskní komedie až po (s trochou nadsázky) nervydrásající thriller. K tomu jí zdatně sekunduje sympatický podpůrný cast (Judy Reyes, Carrie Preston, Dean Norris a Harold Perrineau především), stylová hudba a zřejmě nejhustější výskyt (často samoúčelných, vždycky cool) zpomalených záběrů na pětačtyřicetiminutovou stopáž, a výsledkem je tak ženská gangsterka, která je chaotická, nablýskaná a zábavná, stejně jako její hlavní hrdinka. 75% ()

Daginka

Jestli máte rádi Perníkovýho tátu nebo Hanka z Perníkovýho (pan)táty nebo něco faaaakt drsňáckýho, tak to neváhejte prubnout. Todlencto je přesně pro vás. A máte tu všechny ostřílený seriálový pardy, jaký se vám jen zlíbí mít. V seriálu totiž hrají hlavní postavy z 90% hlavně herci, co prosluli rolí ve známých seriálech. Ale na mě je to moc mafiánský a málo černohumorný, no. ()

Lyli

Výborná oddechovka. Sice mě postupem času dost začala vytáčet hlavní hrdinka, ale to je život. Jinak tenhle seriál beru jako takové zjevení v tvorbě pro ženy. Vtipné a svěží, takže snad ještě nekončíme. Jo, a miluju Rollera. ()

Galéria (1 575)