Přímý přenos udílení 26. výročních hudebních cen Akademie populární hudby z pražského Lucerna Music Baru. Hudební počiny loňského roku v podobě vydaných alb českých interpretů zmapuje 26. udílení cen Akademie populární hudby – Ceny Anděl 2016. Prestižní sošku Anděla si odnesou jen ti nejúspěšnější interpreti, a to v rámci devíti kategorií. Slavnostní ceremoniál proběhne v pondělí 22. května 2017 v přímém televizním přenosu na ČT2 od 21.00 hodin. Hlasování je opět dvoukolové a proběhne elektronicky během měsíce dubna. Výsledky hlasování budou zveřejněny v rámci slavnostního ceremoniálu. Jak konkrétně hlasovali jednotliví akademici, bude zveřejněno do 48 hodin po vyhlášení cen na webu www.cenyandel.cz.

Udílení ikonických sošek Jaroslava Róny bude v mnohém jiné než předešlé ročníky. S ohledem na organizační problémy se letos Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu, z.s. (ČNS IFPI) rozhodla Anděly předávat sama v komornějším formátu v pražském Lucerna Music Baru. Slavnostním večerem provede diváky Libor Bouček. Jakkoliv jsme byli nuceni pro tento rok slavnostní večer pojmout v menším formátu, v žádném případě si nepřejeme, aby se finanční úspory dotkly samotné volby nominovaných a vítězů. Slavnostní udílení Cen Anděl bude výsledkem rozhodování pečlivě vybraných odborníků z celého spektra oblasti hudebního průmyslu i médií, kteří jsou sdruženi v Akademii populární hudby, jejíž základna se každý rok obměňuje. (Česká televize)

ForGump

Komornější prostředí Andělům sluší více než poloprazdné Karlínské divadlo, přesto zase nevyrovnaná show, a přestože už svou averzi na moderátora jsem již nesčetněkrát projevil, nedá mi, abych si nepovzdechl nad tím, proč organizátoři stále sahají po nejnudnějším a nejnevtipnějším uvaděči. Tak odbyto. Multilingvistická hudební čísla byla vesměs fajn, pokud tedy nepočítám velice bizarní Prago Union s Davidem Kollerem, jen tedy Lenny s Martou Kubišovou si daly takový battle of languages live a neznělo to dobře, což je veliká škoda. Každopádně vrcholem se stala pocta Radimu Hladíkovi, jíž vyšvihli velcí kumštýři. Čtyřnásobné ocenění Lenny jen dokazuje její aktuální pozici na (a nejen) zdejší hudební scéně a za sebe říkám - po právu a rozhodně i Thom Artway či neocenění Light a Love mají velikou budoucnost. 60% ()

Slahy94

Jo, Bouček je otravný, je všude, stejně tak Karel Gott. Nesleduji tyhle pořady, ale největším lákadlem ale pro mě a předností celé akce bylo netradiční spojení muzikantů, ať už úvodní dvojice Tomáš Klus a Thom Artway, tak především Lenny a Marta Kubišová nebo i Jelen s Debbi. Komorní prostřední pražské Lucerny bylo atraktivní, a celková dramaturgie večera byla víceméně fajn. Některé nominace i ocenění mě překvapily, čtyřnásobné vítězství Lenny ale bylo zcela zasloužené, sama Lenny na předávání potvrdila, že si dokáže stát za svým. Celkové výsledky dávají naději mladým talentům. Vrcholem akce byla i pocta Radimu Hladíkovi od skvělých muzikantů Davida Kollera za bícími, kytaristy Michala Pavlíčka či zpěváka Jana Kříže. ()