Take Me to the River

Ryder (Logan Miller) je sedemnásťročný gay, ktorý prichádza spolu so svojimi rodičmi z Kalifornie na rodinné stretnutie na vidiek do Nebrasky. Príhoda s jeho malou sesternicou, ktorej škvrna od krvi na jej šatoch vyvolá rozruch a znepokojenie, ho urobí hlavným podozrivým zo zneužitia. Medzi vidláckou rodinou začne rásť nepohodlné napätie. (sochoking)

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale i když snímek vlastně nic neřekl a nenašel vyústění, alespoň na tu palčivou otázku, na kterou jste odpověď čekali, na konci jsem prostě neměl pocit, že jsem o něco ochuzen. Zase jeden z těch pomalejších filmů, kde se jakoby nic neděje, ale přitom se toho stane až moc. A některé scény jsou hodně znepokojivé, ale přesto jsem z filmu neodcházel se špatným pocitem. ()

emma53

Matt Sobel nás nechává napnuté pomalu až do konce, kde jsem čekala všechno možné, ale ne scénu v řece a následný rozhovor syna se svojí matkou. Řekla bych, že to není film pro každého, vyžaduje poměrně velkou dávku trpělivosti a soustředění. A jak už píše Aluska 88, tak mimo jiné exteriéry byly kouzelné (hned bych tam jela), s tím související hustá atmosféra a v neposlední řadě jsem byla také nadšená z Under Pressure. "Filmová výzva od ambron 2019" ()

dragoliz

Neviem odkiaľ má Petrsv to, že film má ukazovať, a nie naznačovať. Ale všeobecne sa hovorí o tom, že umenie sa od gýču odlišuje tým, že namiesto prostého ukazovania práve naznačuje. Tento film svojimi náznakmi diváka pekne navádza, vytvára pomerne tuhú atmosféru a klincuje to fakt hustým záverom. Okrem toho ponúka azda najhlbší výstrih v dejinách kinematografie. Jebe ma len to, že mužský. ()

Aluska88

Take Me to the River je dokonalou ukázkou z kategorie nezávislých amerických snímků "ono to vypadá, že se vlastně nic neděje, ale přitom se děje." Logan Miller mě prvně zaujal ve Skautově průvodci zombie apokalypsou. Šikovný to kluk. Ovšem výkony mladé Ursuly Parker si zaslouží potlesk. Říkala jsem si, že až dospěje, bude z ní fakt kočka. Naprosto dokonale a zcela přirozeně ztvárnila malou Lolitku, až jsem byla z jejího výkonu trochu na rozpacích. Zejména scéna s Ryderem při koupání v řece, když jsem si pak uvědomila, co že to vlastně dělá, když ji drží na zádech, pomyslela jsem si: "Páni, tak to je hodně odvážné." Závěrečná scéna při večeři s nečekaným objasněním jednoho dávného tajemství, je docela síla. Když jsem si pak vše uvědomila, pospojovala si souvislosti, člověk tak dokonale uvidí, že "takové" záležitosti se přenáší dál a dál. Nezmizí, jsou v lidech. Navždy. Snímek má krásnou přírodu, atmosféru letního venkova, a na závěr bonus v podobě songu Under Pressure. ()

petrsv

Film je od toho, aby ukazoval, ne aby naznačoval. A když už naznačuje, má to taky jasně vysvětlit. Když jsem nucen hledat anotaci, komentáře a vysvětlení jinde, je něco špatně. Anebo nejsem cílová skupina, pro kterou byl film natočen. To je nejspíš i toto dílo, kde sděleno není nic, jen zůstane otázka, kdo je víc zneužitý - dcera, matka, syn...nebo divák...? ()