sochoking

Ja ak si prečítam, že film, s pre mňa neznámymi tvárami, sa odohráva v Manhattane, hned' ho ťahám! Tam sa totiž odohrávajú všetky cool indie 'dramédie' , ktoré ja nenormálne žeriem. A táto rozhodne patrí k totálnym perliam v dialogoch medzi nimi! Navyše mi jeden z hlavných hrdinov pripomínal svojim hlasom i vystupovaním môjho favorita od Jarmuscha Adama Drivera. A on (Peter) práve privalí z Montrealu za svojim najlepším kámošom Maxom osláviť jeho narodky. A kedže sa to odohráva v čase Vianoc, tak je tá atmoška naviac tak trochu kúzelne vytuningovaná, čo bolo pre mňa bonusom osobne. V jednej indickej reštike spoznajú dve buchty, s ktorými pobehajú pár luxusných barov, šňupnú nejaký biely shit... Jednoducho jeba! Nechcem spoilovať, je to hlavne o dialogoch a ako vravím, tie totálne perlia! 90% ()

silentname

Ok... tak toto som úprimne nečakal. Dramédiu, ktorá ma skutočne pobaví, bude pôsobiť originálne a bude mať veľkú kopu dialógov, ktoré ale nebudú pôsobiť otravne a monotónne. "Avenues" možno nie sú najkrajšie narodeniny, ktoré si hlavný hrdina Max užije, ale rozhodne budú pamätné. Či už vďaka postavám, alebo momentkám, alebo len malým momentkám, ktoré robia tento film zaujímavý. Ako dve indické reštaurácie vedľa seba, kde pred každou je chlapík, ktorý pozýva dnu. A teraz, kam pôjdete? Do indickej vľavo alebo vpravo? No súčasne pod tou všetkou dávkou humoru a momentiek je aj príbeh, kde sa náš hlavný hrdina Max snaží nejako vysporiadať so situáciou a sebevraždou svojho brata Jacka. Od ktorého na svoje narodeniny dostane posmrtný list a viac ho akurát emocionálne rozladí, než mu pomôže. A hoci to môže spočiatku vyzerať, že jeho kamarát Peter je na tom lepšie a jeho život je v pohode, tak zdanie často môže klamať. Vďaka tomu tu vzniknú aj celkom príjemné a milé romance, niekoľko silných dramatických situácií a aj niekoľko vtipných situácií. Ak máte radi filmy Gravitas Ventures, viete do čoho pôjdete a podľa mňa si to užijete. Ja som toto zhltol so všetkým čo to ponúkalo. Hodnotenie: B+ ()