Vyvolená

• Česko Vyvolená (viac)

Bohatý južanský obchodník Samuel Alabaster práve dorazil do malého mestečka na Divokom západe, aby požiadal o ruku svoju vysnívanú lásku Penelope, ktorú údajne uniesol do divočiny istý Anton Cornell (Gabe Casdorph). Ako svadobný dar pre Penelope so sebou Samuel vedie malého poníka. V mestečku si najme pastora Parsona Henryho (David Zellner), ktorý má trochu problém s alkoholom, a obaja vyrazia do divočiny. Pri malej riečke narazí Samuel na zálesáka Rufusa Cornella (Nathan Zellner), brata Antona. Obaja na seba vystrelia a Samuel prenasleduje utekajúceho Rufusa ďalej do lesa. Rufus pri úteku spadne zo skaly a zdá sa, že je mŕtvy. Až teraz sa pastor od Samuela dozvedá, že najprv budú musieť Penelope oslobodiť z rúk Antona, ktorý ju údajne drží v divočine násilím. Onedlho obaja dorazia k malej lesnej chate. Samuel sa chystá na útok a Henryho žiada, aby ho kryl streľbou. Zhodou náhod je to ale Henry, kto zastrelí Antona, keď vychádza z chaty. Penelope, ktorá je vo vnútri,  však začne na svojho záchrancu strieľať. Samuelovi sa ju síce podarí odzbrojiť, ale žena ho považuje za nepriateľa a jeho ponuku na sobáš ihneď odmietne. Nešťastná Penelope je totiž presvedčená, že to bol práve Samuel, kto zabil jej manžela... (TV JOJ)

VanTom

Pomalý autorský antiwestern (a zároveň absurdní tragikomedie) asi přemítá o lásce a osamění, což provádí okázale artově skrze dlouhé pauzy v mimózních dialozích; pošahané postavy na hraně degenerace a retardovanosti (Pattinson); náhlé kopy v ději bez příčin i vyvozených důsledků; pečlivě koncipovanou kameru (nádherná krajina) či experimentální hudbu. Ani moc nenudí, jen chvílemi štve. ()

Renfield

Obzvlášť ve druhé polovině dlouhé jako čekání na dostavník na začátku filmu. V té první to další z podivínů Roberta Pattinsona ještě občas táhne, dění zdá se někam směřuje a "vrcholí" scénou "svatby" (ne uvozovek není mnoho), či spíše celkového odchodu ze scény. Po něm už zbývá pouze krásná krajina a neuvěřitelné chování postav. 40% ()

sedm.1

Bratři Zellnerovi by okamžitě měli ukončit svou režisérkou a scenáristickou dráhu a raději se věnovat buď jen herectví v hodně vedlejších roličkách a nebo ještě lépe se na cokoliv okolo světa filmu vybodnout a raději by svůj čas a talent měli věnovat do firmy na zalévání kaktusů, jelikož i to by mělo pořád větší smysl a především lepší výsledek, než to co stvořili pod názvem Damsel. Celá ta zápletka, i když se jí po pravdě za zápletku vůbec zdráhám označit, je totiž tak miniaturní, že aby úplně nezabila, tak by měla trvat tak maximálně půl hodinky včetně dlouhých titulků, ale zde je to roztažené do neskutečně otravných téměř dvou hodin, což už vážně upřímně zabíjí. Navíc ten minipříběh je úplně prázdný, nudný a k tomu všemu bez pointy, vše se odehrává ukrutně nezáživně, rozvláčně, s kopou mdlých dialogů, nefungují zde jinak ani emoce, dramatické okamžiky, avizovaný humor jsem též jaksi ani okrajově nezareagoval, a co se westernového žánru týče, tak to v této podívané prezentují jen kostýmy jednotlivých postav, které jen tak mimochodem lze také jen těžko vnímat jakkoliv pozitivněji, jelikož jsou ploché a nezajímavé, stejně tak jako jejich herečtí představitelé, kdy hlavně u Pattinsona sice beru velmi kladně jeho výběr vážně rozmanitých a výrazných rolí, ale jeho čich na ně není zatím zcela vychytaný, čehož je právě tento kydanec ukázkovým příkladem. Od tohoto průseru zkrátka naprosto všem doporučuji se držet co nejdále, jelikož se jedná o opravdu hodně dlouhý a nestravitelný filmový zážitek. ()

mira.l

Tak aby bylo jasno. Ty tři hvězdičky jsou za hudbu, naprosto nádhernou přírodu, ve které je to natočené a za Miu Wasikowskou, pro kterou mám jistou slabost, a to hlavně v podobných rolích jako tady (jinak např. Stopy), ale jinak je to totální chujovina, ke které musel psát scénář naprostej magor. Co jsou ti Zellnerovi vlastně zač? Vždyť to dějově nemá vlastně hlavu ani patu, vzhledem ke stopáži se tam neděje po většinu časku skoro nic, dějově by se to dalo sbalit tak do hodiny a dvaceti minut, a to by většina byly záběry krajiny, na začátku jsou dvě scény, které asi zbyly z jiného filmu, o postavách nevíme vůbec nic, odkud se vzaly, kam směřují, kam odešel ten pán na začátku čekající na dostavník, kdo je ve skutečnosti pastor, na koho čeká Penelope... Z toho, co je v anotaci, se nedozvíme téměř nic. Nebýt to v tak nádherné divočině a s Miou, tak by to od čistého odpadu ta hudba nezachránila. A tak nějak nevím, co si mám myslet o tý flintě s ohnutou hlavní.... satira?, parodie?... na co?, nebo to snad bože chraň bylo myšleno zcela vážně?? A na konci Penelope dojde k moři, sedne s poníkem na loď a odjede .... kam? No to já právě nevím, Karle... Mmch, řekl bych, že z Utahu k moři to není zrovna za humny, na kteroukoliv stranu. ()

Pythonator

Artová kokotina, která dělá špatné jméno westernům. Prej je to film nezávislý od nějakých umělců či co. No spíš je to film nezáživný od nějakých neumětelů. Zajímavé je to jen tím náhlým odchodem Patyzóna, který byl vskutku šokující. Tak řídký děj na tak dlouhou stopáž přímo vybízí k tomu, aby divák někde v půli usnul. A vidět to podruhé, se rovná mučící praktice. Dávám hvězdičku za toho kapesního koně. Scéna, kde si pistolník s kytarou vede koně o velikosti psa, je skutečně zábavná. ()