Dáma a Král

• Česko Druhá šance (pracovný názov) (viac)
Česko, (2017–2022)

Tereza Hofová, Matěj Hádek, Miroslav Donutil, Jan Cina, Anna Kameníková, Miloš Vávra, Markéta Hrubešová, Ivana Chýlková, Petr Šmíd, David Punčochář (viac)

Advokátní kancelář přibere do svého týmu soukromého vyšetřovatele, který má za úkol odhalovat skutečné viníky trestných činů, ze kterých jsou obviněni klienti kanceláře. Hlavními hrdiny jsou trochu podivínský vyšetřovatel Prokop Král (Matěj Hádek) a schopná a úspěšná advokátka Lenka Braunová (Tereza Hofová). Společně tvoří protikladnou a jiskřivou dvojici, která však výborně funguje. Pod taktovkou šéfa kanceláře Rudolfa Černého (Miroslav Donutil) a s pomocí začínajícího právníka Jiřího Mladého (Jan Cina) vyšetřují různorodé případy a pomáhají lidem, kteří nemohou nebo nechtějí jít na policii. Žádný zločin, žádná záhada pro ně není neřešitelná. Nejsou policisté, proto musí případy klientů řešit bez kriminalistického zázemí - důvtipem, překvapivou akcí, novým, nečekaným pohledem na zločin nebo jeho pachatele. (TV Nova)

Tosim

V určitých chvílích hraje Hádek Poirota. Svým chováním, posedlostí pro detail, excentričností. Jinak je to klasická buddy záležitost, zde v právnickém balení, kdy se docela divíte, že advokáta ti policajti tak poslouchají. Zvláštním úkazem je Donutil na nově, naštěstí to opravdu není po žádné ze složek vyloženě blbý seriál. Michálek napravuje dojem po otřesných Prázdninách v Provence. ()

troufalka

Přestože má Dáma a Král nějaké tu mušky (případně malý roj ...), má i velice pěkné momenty. Víc než detektivní zápletky mě bavily figury, ať už to byl Král, jeho dcera nebo Milan (Michal Dalecký). Mnohem zábavnější než výrazně slabší Specialisté. ()

marhoul

Já jsem tušila, že se na to nemám koukat, ale zkusila jsem. Tak předně: nedokážu se přenést přes starou-mladou Hofovou, která prostě není herečka. Nikdy a nikde. Navíc je nesympatická. A od toho se odrazím: hlavní postava je tedy nekoukatelná, scénář je děsný, příběhy nudné, tempo ubíjející. Hádka mám ráda, ten mě baví i když v nějakém díle třeba náhodou ani není. Málokdy mě céčková detektivka takto otráví.. ()

Gwaihir

Uniká mi sice trochu smysl rozdělení do řad, protože základem je prakticky jedna linka vinoucí se celým seriálem, jakkoli v některých dílech skrytě. Na tom nicméně zase tolik nezáleží. Důležité je, že přestože jde o další detektivní počin, je alespoň ozvláštněn nepolicejní vyšetřující dvojicí, respektive především její mužskou polovinou, v níž zprvu exceluje Matěj Hádek a posléze Michal Dalecký, kteří to vlastně střídavě utáhnou téměř sami. Je jen škoda, že zde není narušen stereotyp druhu zločinu a zase je to jen samá vražda, tedy kromě oné, poměrně zdařilé, červené nitě s ukradenými diamanty a navazujícím soubojem se zubatými rybami. S1 a S2 - 65 %, S3 a S4 - 60 % ()

Lokutus

Další novácká slátanina vykrádající tentokrát marně především Mentalistu a Castla.. s tím, že jediný zajímavý na celým seriálu je, že policajti jsou neskutečná banda debilů, co v životě nenajde správnýho podezřelýho a je na partě právníků, aby z nich jejich podezřelýho vysekali a současně udělali i práci za ně... možná by se na to občas i dalo celkem koukat, kdyby jedna z hlavních postav jen nemlela co je naprosto zjevný, další se většinu času nechovala jako úplnej dement, další byla spíš nekoukatelná nesnesitelná kráva a počet završuje občas už jen mladej geek (aspoň, že zrzka-dcerka celkem ujde). Na novácký poměry jeden z těch lepších krimiseriálů, ale i tak ztráta času, nuda, křeč a utrpení. ()

slunicko2

Osobitá detektivka, která mě nenudí. 1) Možná je to tím, že detektivky nečtu a koukám se na ně málo, takže nemám srovnání, ale seriál mi vyhovuje. Nevím, jak moc je v žánru běžný neformální obhájce - vyšetřovatel (analytik), ale zde se to tvůrcům docela povedlo._____ 2) Rozmarnou ironickou nadsázku umocňuje herecké obsazení. 42letý Matěj Hádek (vyšetřovatel) spolu s občas se mihnoucím 66letým Miroslavem Donutilem (šéf kanceláře) a nevýrazným 29letým Janem Cinou (koncipient) mou touhu po příjemných tvářích docela uspokojuje._____ 3) Je škoda, že s výjimkou stylizovaného vyšetřovatele se nikomu jinému v advokátní kanceláři autoři nevěnují. Možná si nechávají zadní vrátka pro další řady, kdo ví?_____ 4) 10.12.2019 - Třetí řada poněkud ztrácí na atraktivitě. Nevýrazný (i když pěkně štíhlý) 35letý Michal Dalecký holt charismatického Matěje Hádka nenahradí. No a čtvrtá řada pokračuje v nastoupeném trendu. Už jen **. ()

zette

Velmi neverohodny serial, ktery nezachrani ani Matej Hadek, ktery hraje genialniho posuka sice dobre, ale v realnem svete takove trio snad ani nemuze existovat. Takovy kapitan Exner, ktery byl vysilan vicemene ve stejnou dobu ma taky do skutecne postavy daleko, ale bylo to stylove a zabavne. Nechapu, kdo takove slataniny muze vubec napsat, resp. natocit... ()

kocik1

Matěj Hádek v jímavé roli Supermana trošku šmrncnutého Všeználkem. Děj napsaný pro věkovou skupinu +-10 let. Co k tomu dodat? Snad jen malou hádanku: Je nutné točit každou blbost, která mě napadne? Správná odpověď: Není. ()

Lachtaan

Když jsem koncem září zjistil, že nám v říjnu oblíbenou Modravu nahradí nový seriál, co nám názvem prozatím nic neříkal, bylo mi to poměrně líto. Ale po pomalém rozjezdu jsem si dost oblíbil nejen už pro mě dávno sympatického staršího Hádka, ale i Terezu Hofovou, která s Prokopem tvoří hodně příjemné duo. Od dílu s hotelem, přes povedenou Krvavou svatbu i zajímavý díl s táborem jsem si seriál skutečné oblíbil a dost mě potěšilo, že se už za 14 dní vrací druhá série. Snad nabídne obdobně ojedinělé případy a neutichající pohodu na pozadí jednotlivých epizod. ()

Master19

Je zbožným přáním producenta, že mezi jiskřivou dvojicí to výborně funguje. Nefunguje. Nerad to používám, ale ty příhody mi přijdou lehce dementní. Tohle se nepovedlo. ()

zdenny

Já musím říct, že jsem byl mile překvapen a opravdu hodně mile. Moc jsem tomu seriálu nevěřil a to hlavně proto, že jsem se domníval, že půjde o další trapnou krimi sérii z nějakého českotelevizního policejního oddělení. Ne, jednalo se o advokátní kancelář, třebaže v tom takový rozdíl nebyl. Také se tam řešili kriminální případy, většinou vraždy. Jde mi o to, že u policistů člověk předpokládá nějaké šablonovité chování a ne výstřelky Matěje Hádka, u kterých by si lidé řekli, jací že to u té kriminální policie pracují podivíni. Paradoxně postava Matěje Hádka pro mne udělala seriál jedinečným. Ano, určité nedostatky v seriálu jsou, zejména ochota všech lidí odpovídat na otázky advokátů, kteří z definice nejsou orgány činnými v trestním řízení. Každopádně bych se nestyděl k charakteristice seriálu přidat i mysteriózní. Tento žánr mám velice rád a proto mezi mé nejoblíbenější díly patří "Krvavá svatba" a "Smrt v jezerní kotlině". 64 %. ()

Lukoboss

Po první sérii nechávám průměr, protože to přece jenom patří k tomu lepšímu, co mezi českýma (novýma) seriálama najdeme. Horší je to ovšem s tím celkovým nápadem. Jedná se o advokátní (!) kancelář, nikoliv detektivní, což působí dost zvláštně, protože tady advokáti provádí šetření jako profi detektivní tým. To je divný, že?! A navíc se vždy jedná pouze o vraždu, jinej přečin nehledejte - no, právníci přece můžou zastupovat kohokoliv a v jakýmkoliv případě, nemusí jít nutně o mord. Po čase je to streotypní, je možný, že po druhé sérii půjde hodnocení dolů. ()

velkyvezir

Po první řadě se scenáristé konečně seznámili s divadelním představením Záskok, které je natolik inspiroval, že ve druhé řadě se jeden z dvojice hlavních hrdinů v podstatě vůbec neobjeví. Scenáristé geniální Cimrmanovu myšlenku možnosti personální úspory v hereckém ansámblu bez narušení příběhu však nepochopili a tak je divák v situaci, kdy si stále pokládá otázku, co by udělal Hamlet, totiž Král. A to je chyba. ()

mira007

Podprůměrná krimi , která má velmi nadějný první díl, ale pak už to jede ve schématu, kde Hádek je kombinací jasnovidce a geniálního matematika a nějaká dedukce, logika ve způsobu vyšetřování je naprosto nulová. Herecký výkon Hádka byl fajn, Donutil tady má spíš cameo a zbytek bída. Polda i Exner jsou lepší seriály a i Specialisté mají o chlup lepší případy. Tohle má sledovanost jenom kvůli tomu, že na ostatních stanicích ale vůbec nic nedávají než že by to byla nějaká pecka. ()

Bozvav

Zatím viděna první série a musím říci, že za mne spokojenost. Jistě, postupy vyšetřování jednotlivých kauz jsou poněkud naivní, policisté jsou velmi benevolentní a vstřícní, podezřelí spolupracují a hned kápnou božskou, le navzdiry tomu se jedná o smysluplnou konverzačku v Poiretovském stylu. Matěj Hádek je ve své roli velmi dobrý a po dlouhé době v něčem snesu Donutila. Takže suma sumárum za mne první řada za 75%. Po shlédnutí salších dvouch řad, stejné nadšení Pravda některé díly maličko slabší, ale jako celek výborné. Nový rešeržista super, jen ten konec mne štve. Už se nemůžu dočkat dalších dílů. Jako celek 80% ()

anitae

Opět jsem dala šanci Nově a detektivce, a zas se to nepovedlo. Možná pokud by z prvního dílu vykouzlili film a tím to skončilo. V porovnání s konkurenčním Poldou to nemá ani ten vtip, a když to srovnám s Exnerem tak tomu chybí elegance. Tady jsou všichni, včetně Donutila tak nudní, nevýrazní.Nezaujala ani slečna Lenka Braunová a její dost divné oblékání. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (viac)