Princess Principal

• Japonsko プリンセス・プリンシパル (viac)
Japonsko, 2017, 5 h (Minutáž: 25 min)

Kamera:

Jú Wakabajaši

Ajaka Imamura, Jó Taiči, Mijuki Sawaširo, Takumi Jamazaki, Akira Sekine, Nozomi Furuki, Akari Kagejama, Takaja Haši, Takajuki Sugó, Šin'ja Fukumacu (viac)

Na začátku 20. století vyvinula říše Albion novou technologii známou jako Cavorite, která dramaticky otřásla poměrem sil v celém světě. Díky této technologii a svému letectvu, které ji dokázalo využívat, se Albion stal největší světovou velmocí od dob Římského impéria. Byla to však revoluce, která poměrně brzy přinesla konec této říši a ta se rozdělila na dvě části - východní a západní. Uprostřed hlavního města Londýna vyrostla zeď, která od sebe oddělila Albionské království (Kingdom of Albion) a Albionské společenství (Commonwealth of Albion). O deset let později se Londýn stal místem, kde se začala vést tajná válka mezi agenty a špióny z obou stran. Špionem se může stát prakticky kdokoli, kdo umí perfektně lhát a dovede se bránit. Tak zde například v tajnosti operuje pětice středoškolských dívek, které se na první pohled jeví jako obyčejné studentky jedné zdejší prestižní školy... (Jeoffrey)

SaMaeL98

Zajímavá myšlenka steampunkové Anglie a rozložení států... Ale ty středoškolačky teď moc nefungovaly. Jejich chování bylo často i na anime dost padlé na hlavu a často mi lezly krkem. Přišlo mi, že nad prkotinama uvažujou a nad důležitýma věcma ne... Konec divnej... A ta Japonka... bože můj, to bylo trapný... 3 hvězdy za animaci a prostředí. ()

novoten

Ještě nikdy se mi nestalo, abych naslepo sáhl po seriálovém anime čistě kvůli jeho žánru či tématu a zůstal oněměle zírat, jak přesně jsem se trefil. Dobrých počinů, které se ke mně dostaly jen náhodou, jsem sice pár viděl, ale až Princess Principal je i při takřka nulových očekáváních naprostou trefou do černého. Kromě alternativní viktoriánské doby, tedy důvodu, proč jsem se do Albionu vůbec vydal, je v ní snad úplně všechno. Mezi narážkami na dobové skutečnosti, osoby nebo romány se odehrává děj, ve kterém je princezna, špionky, střední škola, humor, napětí, elegantní akce, stylové hlášky, dětinské momenty, lidumilná poselství, létání, politika, automobilové honičky i emoce. Občas jsem během jediné epizody vystřídal škálu nálad a nevěděl, jestli čtu román od Dickense, listuji Ligou výjimečných nebo na konzoli hraji Gravity Rush. Při takové hromadě střípků (se subžánry relativně přesně oddělenými epizodickým konceptem případů) se zdálo nemožné, aby výsledek držel pohromadě, ale právě takový zázrak se stal. Končí se sice dost narychlo, což by mě při běžné dvanáctidílné porci zklamalo, ale při odklepnutí série filmů se nemůžu dočkat, kam se parta holek (v čele s mojí od prvního momentu milovanou Dorothy) vrhne příště. Pro diváky, kterým při prvním zvuku infantilního pištění mrzne úsměv, tu moc prostoru nebude, ale já jsem se s Cavoritem v kapse našel. ()

Katakimiku

Hned ze začátku chci pochválit prostředí, v němž se seriál odehrává. Vážně zajímavé, spousta hezky vypadajících míst, tím pádem mnoho různorodých zápletek, skvělý soundtrack (který se hodil perfektně ke každé scéně). Animace je taktéž super a vyniká především v akčních scénách. Na Princess Principal se mi taky líbí, že si klidně můžete pustit jen jednu epizodu za týden, jelikož je každý díl samostatný ukončený příběh, zabývající se jednou misí. Někdy se i skáče do minulosti, abychom lépe poznali některou z postav. Bohužel poslední díly měli už děj souvislý a trochu ničily tu atmosféru, navíc některé postavy se najednou chovaly jinak než v předchozích dílech. Proto doporučuju poslední dvě epizody vynechat. O moc nepřijdete. 7/10 ()

Hees

Naozaj je v Princess Principal cítiť Code Geass a to som sem chcel napísať a potom si tu prečítam, že je na to aj dôvod. Hlavne čo sa tu podobá na spomínané vysokokvalitné anime Code Geass je rozprávanie tohto príbehu. Ok chápem nemusíme všetko prirovnávať tak musím povedať aj dosť dôležitú vec na toto anime. Postavy sú naozaj dosť kvalitné a ich príbeh a zámery sú naozaj tak výborne vysvetlené divákom, že vlastne divák ani chvíľku nemusí rozmýšľať nad týmito súvislosťami. Odhaľovanie príbehu za dvoma postavami, ktoré majú podobný výzor je vlastne to najkvalitnejšie v tomto anime. Politika a konšpirácie a podobne bohužiaľ až tak dobre zvládnuté nie sú, lebo len chápeme, že sa niečo deje, ale je nám vskutku jedno, ktorý režim by mal vyhrať, aj keď jeden je trocha sympatickejší neznamená to až tak veľa, lebo držíme palce našim hrdinkám.  Začiatok anime je naozaj v dobrom tempe a dokonca baví viac ako potom neskoršie diely, aj keď napätie stúpa a deje sa ku koncu toho naozaj veľa. Čo je trocha slabé je vysvetlenie daného sveta, tým absolútne nemyslím, že svet je nekvalitný práve naopak, ale dostávame len nejaké odpovede na veľké množstvo otázok, ktoré by sme chceli o tomto novom svete mať zodpovedané. Potešujúce je jednanie jednotlivých postáv, ktoré sa zdá byť naozaj zakaždým dosť logické, aj keď o tomto som sa už zmienil. ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 3 epizody] Zajímavější, než by se na první pohled mohlo zdát. Charlieho noir-steampunk loli-andílci mají hned několik dobrých tref: Zasazení do industriální Anglie, na poměr anime solidní scénář a slušně napasovaný špionážní děj a flow v rámci prostředí. To zní skvěle, tak kde je problém? Bohužel jsme se nemohli vyhnout klišé v podobě střední školy a..*odkašle si*.. proč, PROČ téměř všechny slečny musí být lolitky?! V kontrastu s faktem, že všichni doposavadní muži na scéně jsou dospělí jedinci to působí jak pěst na oko a tenhle druh trapného fanservisu strhává seriál zbytečným způsobem. ()