Daddy Cool

• Francúzsko Daddy Cool

Adriena odkopne jeho priateľka, pretože sa vôbec nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Bez zodpovednosti, bez ambícií, bez poriadnej práce, no i napriek tomu vždy v pohode. Keď sa spoznali, zábava bolo to najdôležitejšie. Časom ale všetci okolo dospeli... až na neho. Adrien zostal tvrdohlavým flákačom a teraz sa nestačí čudovať, keď naň ho jeho priateľka Maude srší hromy a blesky. Už by chcela mať rodinu, ale nejde mať deti s dieťaťom. Adrien si ale zachová chladnú hlavu a vymyslí senzačný plán, ako ukázať, že je dospelý a zodpovedný rovnako ako ostatní dospelí a zodpovední. Je to plán toho najťažšieho kalibru s najrýchlejšou účinnosťou. V ich spoločnom byte si založí súkromné ​​jasle. Záujemcov je veľa a z Adriena je za veľmi krátky čas „otec na plný úväzok“. Lenže... deti sa pohybujú, dokonca každé iným smerom. Akonáhle to ide, tak sa o niečo buchnú, vedia byť hlučné, oproti predpokladu, že celý deň nespia, chcú jesť, chcú aj piť, potrebujú prebaliť, a opäť sa pohybujú a opäť každé iným smerom. Adrien zostáva v pokoji, cigaretku za žiadnych okolností neodkladá a na každý problém nájde nejaké originálne riešenie. Do rodičovských učebníc sa pravdepodobne nedostane, ale šanca na udržanie detí nažive tu nejaká je. A s ňou aj šanca na návrat k priateľke. (Bontonfilm SK)

Stanislaus

Bláznivá školka ve francouzském hávu, v níž se hlavní hrdina rozhodne ze dne na den založit v bytě své expřítelkyně školku - nehledě na to, že se sám chová jako malé dítě. Na jedně straně jde o celkem předvídatelnou komedii, na druhé straně nabízí nejednu velmi humornou scénu (přebalování rulezzz!). Za měsíc si člověk na film už nejspíš moc nevzpomene, ale v kině pobavil a hezky utíkal. Když bych se náhodou někdy nějakou nehodou stal otcem, nejspíš by moje výchova vypadala dost podobně. ()

EvilPhoEniX

Slušná komedie, ale na Francouze, co se týká humoru poměrně krotká. Hlavní hrdina je typický flákač, který si rozhodne založit si jesle, aby zaujal svou naštvanou ex přítelkyňi. Vtipné je, že spolu pořád bydlí a také je tam s nimi nový přítel, který nikdy nesundává oblek. Pár fórků ušlo, ale spíš se jedná o pohodovku, k záchvatu smíchu nedochází. Čekal jsem malinko víc. 65% ()

Marze

O tom jak žena potřebuje zdětinštět (aby mohla pečovat a bavit se s dětmi) a dětina dospět. Komedie zmizí z vaší hlavy hned po východu z kina. Je to mnohokrát zfilmovaný příběh, v kterém muži pečují o děti. Samozřejmě skupina dětí svěřeným hrdinovi je politicky francouzsky korektně etnicky pestrá a náležitě roztomilá. Hrdina dětem svým jídelníčkem způsobí zácpu, ale jinak ve filmu moc legrace nenajdete. Do kina si radši vemte kapesníček,,až se budete dojímat a něžnit nad popovou besídkou dětí. Ale jinak se nebudete mít na co dívat. . Tedy kromě nekonečné výměny slovních banalit, ubírajících prostor situacím. Pobavilo mě ale několik skvělých hlášek. ()

marhoul

Škoda, že film sklouzl z povedené, ulítlé komedie do roviny romantické... Ale ono by to ani tak nevadilo, kdyby ta část romantická nedostala až tolik prostoru. Každopádně komediální rovina mi osobně seděla výborně, Vincent je tlama šílená, ta naštvaná kočka taky neměla chybu, ale asi nejvíc se mi líbily obrázky a obrázkové titulky v závěru. Velmi pěkné! Zarazilo mě, že ačkoli se jedná o francouzský film, tvůrci si příliš nelámali hlavu s pěknějšími lokacemi. Vyjma bytu, který odpovídal soužití dvou kreativních lidí, toho v tomto filmu moc nenajdeme. Nejde o žádné veledílo, ale Daddy Cool pobavit může, pakliže je divák v pohodě a snese pohled na normální, tradiční výchovu, která je dnes, a já dodávám BOHUŽEL, na ústupu. Biomatky u toho dostanou psotník. :) ()

Arsenal83

Istý užívateľ sa rečnícky opýtal: má byť film reklamou na Philip Morris? Oprávnene. Hlavný hrdina, ktorý má aj tak ďaleko od nejakého sympatického chlapíka, tu komínuje jednu za druhou, mohol si dať rovno balíček Marsiek dať prišiť k perám. Jeho čmudenie sa nezastaví ani v interiéri, ani pri deťoch. Ešte, že to zachránili práve oni a mnoho fórov s nimi spojených bolo vtipných alebo minimálne milých. Záver na romantickú nôtu sa tiež celkom vydaril. ()

TheEvilTwin

Odpočinková francouzská komedie, připomínající starou dobrou Bláznivou školku, která nenadchne ani neurazí, protože po příběhové stránce to jede v jednoduchých kolejích směrujících k už od začátku jasnému konci, ale přesto mě nečekaně dobře pobavila. Humor byl místy dost slušný a některé scény mi v hlavě určitě zůstanou (děti na psím spřežení, které táhnou taťku na skateboardu, ohrada pro děti z celofánu...). Hlavní postavy i děti byly hezky odlišné a navzájem se doplňující, jen škoda, že s humorem trochu více nepřitvrdili a ke konci film ztrácí dech a má snahu už jen "dovyprávět" příběh, ale i tak jde o pohodové zabití odpoledne. ()

ARI50

Slušně zábavná komedie, vzít si na starost pár děti ze jsem schopný není jednoduchý, sem tam jsem se smál jak se naše chůva v podání může snaží stylem Mc Donald, plyny plne sraček atd, někdy zábavné někdy bohužel nudné jednohubka s dětmi. ()

Necrotongue

Tahle komedie měla dva základní zápory: byla francouzská a hrály v ní děti. Příliš mnoho dětí. Kromě nich ve filmu vystupoval zastydlý puberťák, nesnesitelná blbka s "jasnými" životními prioritami a francouzský pokus o pana Darcyho z Deníku Bridget Jones. Občas jsem se i zasmál, ale většinu času se humor točil kolem vyměšování, takže mě film zrovna dvakrát nepobavil. ()

Aljak

V rámci francúzskej komediálnej produkcie jeden z tých lepších kúskov za posledné obdobie, ale stále to nedosahuje kvality niekdajšej zašlej slávy. Základ tejto komédie je v podstate úplne prostý a dej priamočiary, ale ako sa vraví - v jednoduchosti je krása. Paradoxne, filmu najviac uškodilo to zbytočné tlačenie na pílu a zveličovanie niektorých scén, ktoré by aj bez toho vyzneli s príjemným dôvtipom. Bohém Adrien v úlohe učiteľa v škôlke bol skutočne nápaditý (aj keď mi v mnohých ohľadoch pripomínal Zekiho z Fack ju Göhte). Ale z celkového pohľadu, fajn oddychovka, ktorá síce nesiaha k métam nadpriemernosti, no rozhodne sa človek pri tom nenudí. ()

bourec

Pro mě docela slušný překvapení.Někdy mám hroznou potřebu po projekci filmu,kterej se mi fakt hodně líbil napálit pět hvězd i přes to,že film má mrzkejch šedesát procent.A i tentokrát to udělám.Vtipný,bláznivý,střídmá stopáž,a navrch neskutečně sympatický obsazení,a hlavně slušnej příběh.90%. ()

KajusaK

Není to Co jsme komu udělali ani Drž hubu, ale dalo se to :) slabší 4*. Konec byl trošku weird. Jinak supr, scénky s dětma perfektní. ()

HorrFi

Tak takhle jsem se v kině v rámci francouzskejch komedií snad ještě nezasmál nebo možná naposled u Drž hubu.. je jasný, že na čsfd to zas tak moc neuspěje, ale všem kdo chcou vidět jak to vypadá když se ,,dítě" stará o dítě se to asi bude líbit a zasmějou se královsky.. tohle byla opravdu cool moderní komedie ()

JohnSmith

Moc příjemná komedie s trochou romantiky. Mezi hlavními hrdiny to pěkně jiskří a přesto, že je Adrien děsnej, tak je vlastně neskutečně v pohodě. ()

cmenda

Možná proto že jsem od toho moc nečekal tak bylo překvapení o to větší , krásná komedie délkově akorát a zároveň mě těší že evropská kinematografie má co nabídnout . ()