Daddy Cool

• Francúzsko Daddy Cool

Adriena odkopne jeho priateľka, pretože sa vôbec nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Bez zodpovednosti, bez ambícií, bez poriadnej práce, no i napriek tomu vždy v pohode. Keď sa spoznali, zábava bolo to najdôležitejšie. Časom ale všetci okolo dospeli... až na neho. Adrien zostal tvrdohlavým flákačom a teraz sa nestačí čudovať, keď naň ho jeho priateľka Maude srší hromy a blesky. Už by chcela mať rodinu, ale nejde mať deti s dieťaťom. Adrien si ale zachová chladnú hlavu a vymyslí senzačný plán, ako ukázať, že je dospelý a zodpovedný rovnako ako ostatní dospelí a zodpovední. Je to plán toho najťažšieho kalibru s najrýchlejšou účinnosťou. V ich spoločnom byte si založí súkromné ​​jasle. Záujemcov je veľa a z Adriena je za veľmi krátky čas „otec na plný úväzok“. Lenže... deti sa pohybujú, dokonca každé iným smerom. Akonáhle to ide, tak sa o niečo buchnú, vedia byť hlučné, oproti predpokladu, že celý deň nespia, chcú jesť, chcú aj piť, potrebujú prebaliť, a opäť sa pohybujú a opäť každé iným smerom. Adrien zostáva v pokoji, cigaretku za žiadnych okolností neodkladá a na každý problém nájde nejaké originálne riešenie. Do rodičovských učebníc sa pravdepodobne nedostane, ale šanca na udržanie detí nažive tu nejaká je. A s ňou aj šanca na návrat k priateľke. (Bontonfilm SK)

Marze

O tom jak žena potřebuje zdětinštět (aby mohla pečovat a bavit se s dětmi) a dětina dospět. Komedie zmizí z vaší hlavy hned po východu z kina. Je to mnohokrát zfilmovaný příběh, v kterém muži pečují o děti. Samozřejmě skupina dětí svěřeným hrdinovi je politicky francouzsky korektně etnicky pestrá a náležitě roztomilá. Hrdina dětem svým jídelníčkem způsobí zácpu, ale jinak ve filmu moc legrace nenajdete. Do kina si radši vemte kapesníček,,až se budete dojímat a něžnit nad popovou besídkou dětí. Ale jinak se nebudete mít na co dívat. . Tedy kromě nekonečné výměny slovních banalit, ubírajících prostor situacím. Pobavilo mě ale několik skvělých hlášek. ()

Necrotongue

Tahle komedie měla dva základní zápory: byla francouzská a hrály v ní děti. Příliš mnoho dětí. Kromě nich ve filmu vystupoval zastydlý puberťák, nesnesitelná blbka s "jasnými" životními prioritami a francouzský pokus o pana Darcyho z Deníku Bridget Jones. Občas jsem se i zasmál, ale většinu času se humor točil kolem vyměšování, takže mě film zrovna dvakrát nepobavil. ()

Stanislaus

Bláznivá školka ve francouzském hávu, v níž se hlavní hrdina rozhodne ze dne na den založit v bytě své expřítelkyně školku - nehledě na to, že se sám chová jako malé dítě. Na jedně straně jde o celkem předvídatelnou komedii, na druhé straně nabízí nejednu velmi humornou scénu (přebalování rulezzz!). Za měsíc si člověk na film už nejspíš moc nevzpomene, ale v kině pobavil a hezky utíkal. Když bych se náhodou někdy nějakou nehodou stal otcem, nejspíš by moje výchova vypadala dost podobně. ()

EvilPhoEniX

Slušná komedie, ale na Francouze, co se týká humoru poměrně krotká. Hlavní hrdina je typický flákač, který si rozhodne založit si jesle, aby zaujal svou naštvanou ex přítelkyňi. Vtipné je, že spolu pořád bydlí a také je tam s nimi nový přítel, který nikdy nesundává oblek. Pár fórků ušlo, ale spíš se jedná o pohodovku, k záchvatu smíchu nedochází. Čekal jsem malinko víc. 65% ()

HorrFi

Tak takhle jsem se v kině v rámci francouzskejch komedií snad ještě nezasmál nebo možná naposled u Drž hubu.. je jasný, že na čsfd to zas tak moc neuspěje, ale všem kdo chcou vidět jak to vypadá když se ,,dítě" stará o dítě se to asi bude líbit a zasmějou se královsky.. tohle byla opravdu cool moderní komedie ()

• V scéne, kedy Adrien (Vincent Elbaz) ukazuje rodičom detí tanečné predstavenie, ktoré spolu pripravili, hrá legendárna pesnička zo sedemdesiatych rokov od skupiny Boney M s názvom „Daddy Cool“. (Patrik200s)