Údržbár Gerard (Gérard Depardieu) už má plné zuby toho, ako ho jeho neverná žena a rodina využívajú. Tajne preto utečie do pokojnej dedinky na francúzskom vidieku, kde plánuje začať nový život. Ubytuje sa v malom hoteli, ktorý vedie trošku výstredná Barbara (Catherine Deneuve). Gerard je tajomnou ženou očarený... (RTVS)

Georgex

Nebudu zakrývat, že pro Gérarda Depardieu a Catherine Deneuve mám velkou slabost a vždy, když hráli po svém boku, tak si daný snímek uzurpoval moji pozornost, ať byl o čemkoliv. Nejinak tomu bylo i v tomto případě, bohužel musím konstatovat, že toto je jednoznačně jejich nejslabší společný počin. Samozřejmě nejsem cílová skupina, jelikož se jedná o takový ten klasický lehce stravitelný film vysílaný o víkendu v odpoledních hodinách, který potěší zejména starší diváky. Proti tomu nic nemám, bohužel v tomto případě to je čistá recyklace tisíckrát omílaného tématu absolutně bez špetky něčeho nového a nepomáhá tomu ani skutečnost, že konfrontace mezi hlavními představiteli rovněž nefunguje tak jako v předchozích filmech, jelikož postavy jsou jednoduše špatně napsané. Moje hodnocení 40%. ()

BOURQUE

No, zjednodušene povedané. Ja osobne som čakal serióznejšiu komédiu od dua C. Dnenuve / G. Depardieu. Namiesto toho sme dostali pár priemerných scén (občas Bohužiaľ pod priemerných), kde ten Francúzky pocit sa občas stratí. Aspoň tak to vidím ja. Záver nie je nijak grandióznejším. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Malarkey

Já nevím, co dělám špatně. Pokaždé, když Enšpíglovi doporučím film na večerní pokoukání, tak je to většinou průser. A přitom tady mi hrálo do karet například herecké obsazení. Vždyť vidět ve filmu pohromadě Catherine Deneuve a Gérarda Depardieu je docela super, ne? Kór, když jsem Gérarda dlouho neviděl. Nakonec ale musím říct, že by bylo lepší, kdybych ji neviděl. Po většinu filmu jsem si říkal, že jediné, co je na filmu jakž takž ok, je fakt, že konečně vidím Gérarda. Ale jestli to na jeho persónu není přeci jen trošku málo. ()

Enšpígl

Zase jednou malarkey doporučil film. Přitom už tady všichni víme, že když malarkey doporučuje film je třeba sednout na sajuz 7 a utéct před oním filmem na jinou planetu. Já jsem však blbec a zase jsem se dal nachytat. Musím však malarkeyovi uznat, že ho tentokrát trošku chápu, kdo by se netěšil na další filmové setkání Catherine s Gerardem, ovšem kdo mohl čekat, že dostane tak tuctově nudnou a ohranou zápletku. Úplně mě je líto jejich talentů na tohleto. Gerardova postava byla milá a ta vesnička, z fleku bych si tam chtěl chvíli žít, tedy pokud tam nejsou v realu kofoly, přece jen se jedná o Francii, ale prostředí a atmosféra francouzského městečka má zásadní vliv na mých hvězdičkách. ()

kaposlav

Vydržal som to pozerať do polovičky. Vlastne ani neviem o čo tam išlo a prečo sa to volá "Trouba k pohledáni". Nudil som sa a Depardieu vypadal ako by mlel z posledného. Bude rád ak sa dožije ešte zopäť rokov. Na miesto herectva by sa mal začať poriadne venovať zdravému životnému štýlu. Už nejeden rok si určite nevidí na vtáka pri močení. ()

• Názov filmu vidno až v 12 minúte. (figis20)