Blunt Talk - Plané řeči

• USA Blunt Talk
USA, (2015–2016), 9 h 47 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Jonathan Ames

Hudba:

Craig Wedren

Patrick Stewart, Adrian Scarborough, Timm Sharp, Dolly Wells, Jacki Weaver, Mary Holland, Karan Soni, Romany Malco, Richard Lewis, Brent Spiner, C.S. Lee (viac)

Nový seriál plný osobitých charakterů, z nichž nejvýraznější je Walter Blunt (Patrick Stewart) - britský moderátor, který přijel dobýt svět amerického kabelového zpravodajství. Prostřednictvím své noční talk show hodlá šířit moudrost a radit Američanům, jak správně žít, myslet a chovat se. Na své misi se Blunt potýká se svými nadřízenými, excentrickými kolegy, několika bývalými partnerkami i potomky všech věkových kategorií. Jedinou oporou mu je alkoholický sluha, kterého si Walter přivezl s sebou z Velké Británie do Los Angeles. Seriál sleduje důsledky dobře míněných, ale většinou úplně scestných rozhodnutí, které Blunt učiní ve vysílání i mimo něj. (HBO Europe)

P1tr

Blunt Talk je rolí, na kterou Patrick Stewart čekal celé roky a jsem rád, že se jí dočkal, neboť v ní může uplatnit všechny svoje kvality naráz. Jeho postava je charizmatická, elegantní a sprostá, což je neodolatelná kombinace, neboť od málokoho zní vulgární výrazy tak honosně a zábavně, jako právě od něho. Ačkoliv by na první pohled mohl seriál působit jako prvoplánová smršť sprostých vtipů, není tomu tak a pod vulgárním povrchem se skrývá celkem houboká charakterová práce, která zkoumá životy a dilemata mnoha postav a děj díky tomu získává lidštější rozměr, se kterým se lze ztotožnit. Nejde ale o žádnou dramatickou polohu a humor je tu stále na prvním místě, jen narozdíl od některé konkurence využívá postavy lépe, než pouze jako prázdné loutky sloužící k prezentování vtipů. ()

StarsFan

Představuju si, že se při psaní Blunt Talk scénáristé předháněli v tom, jakou "netradiční" scénu pro Patricka Stewarta dokážou vymyslet. Šnupání kokainu? Check. Rande s transexuální prostitutkou? Check. Malování aktu, pro který mu stál modelem velmi vyvinutý chlap středního věku? Check, check, check. A což o to, sama patřím k těm, na které model "necháme uznávaného Shakespearovského herce hrát scény, které působí dojmem, že je psal někdo se dvěma promile v krvi,” docela zabírá. Jenže Blunt Talk jde po startu série strmě dolů ve všech ohledech. Příběh se nikam nevyvíjí. Všichni přehrávají. Vtipy se nedaří. Prostor dostávají nezajímavé vedlejší postavičky. A Walter Blunt v podání Patricka Stewarta nemá ve scénáři jediný zapamatovatelný moment, kterým by tuhle mizérii zachránil. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 7.9.2015, réžia českého znenia (SDI pre HBO 2015) = MIROSLAV WALTER, české titulky (SDI Media ČR 2015) = VLADIMÍR FUKSA - Mediálna satira ? Príbeh o starnúcom bláznovi ? Zatiaľ netuším. (30.8.2015) ()

Lordkolol

Začátek dával naději na netradičního Stewarta, ta se však s dalšími díly rozplynula a zůstal jen pocit znuděnosti a mírné trapnosti. 40% ()

MartinezZ

První díl navnadil na Patricka Stewarta v roli velmi výstředního mederátora, jenž má k ruce jednak věrného Harryho, a pak televizní partu mimoňů, kteří kopou za jeho... dobro. Docela mě zajímalo, co Patrick udělá s rolí takovéhleho magora a v prvním dílu se utrhl ze řetězu a vršil jedno skvělé faux pas na druhé a v závěrečném proslovu potěšil odkazem (25:00) na skvělý Lion in Winter. Druhý díl ale jaksi opadl a krom toaletního skeče jaksi zbytek prošuměl. Uvidíme, jakou pravdu a jak svému americkému lidu přinese major Walter Blunt v dalších dílech. Zatím tomu stále dávám šanci. ~~~ Tak po S01E06 končím.. Bohužel jak byl úvodní díl slibný, následující díly jen těžili z očekávání, zda se z toho něco vyvine. No, rozteklo se to po zemi v naprosto nijak zajímavou snůšku nesmyslů a kreaturních nezajímavých postav. Sorry Patricku, ale skutečně tu nejsi onen Lev v zimě, ty a tenhle seriál jste jen ta zima. ~~~ 1,5* ()

filmsim

Pilot: Slušný rozjezd tohoto nového seriálu ze světa zpravodajství. Nesnaží se být nějak mimořádně vtipný, i když je označován jako komedie, je to spíše taková psychologická sonda do života velice zajímavé postavy postaršího moderátora, kterou si plnými doušky vychutnává Patrick Stewart. Zbytek osazenstva v pilotu nedostane příliš prostoru a tak na mě působili spíš jako nutné postavičky pro bavení než nějaké zajímavé osobnosti. I přesto, že tady P.Stewart fetuje, chlastá a zmlátí policistu, tak nějakého toho za břicho popadajícího vtipu či scénky se zde nedočkáte, opravdu je to spíše drama s důvtipnými dialogy než obyčejný sitcom. Na poli 30 minut seriál pěkně ubíhá, místy se i pousmějete, ale nic vyjímečného se zde zatím neodehrálo.6/10 ()

scroochy

První díl skvělej, ale seriál pak jde hrozně do kytek. Nezajímavé postavy, nezajímavé zápletky a skvělí Stewart a Scarborough to bohužel sami neutáhnou. ()

Wormboy

Mizerna mizeria, ktora je ako komedia absolutne nefunkcna a kedze nema snahu ponuknut cokolvej viac, zostava iba pachut po nepodarenych vtipoch a wannabe situacnom humore...velmi slabe. ()

filmmovier

Sice jsem to z nedostatku času a nekvalitních seriálů ještě nestačil dokoukat a jsem teprve v podstatě na začátku, ale já musím říct, že je to jedno z nejpříjemnějších překvapení této sezóny a asi nejvíc cool role Patricka Stewarta (a to jsem nehorázně velký fanúšik Picarda a Xaviera), kterému navíc brilantně přihrává Adrian Scarborough, který se mi líbí čím dál víc... Stewart v přítomnosti mladých nahých žen, jako moderátor za zenitem, role, u které je vidět, jak hrozně si jí užival. Blunt Talk obsahuje trochu drsnější, nekorektní humor, který většinou funguje, občas je to šmrncnuté nějakým tím drámem a taky to funguje, herci jsou fajn, pobavíte se u toho opravdu příjemně, mě osobně potěšil i pohled do televizního zákulisí... Není to sice převratné dílo, je spíše lehce nadprůměrnější, ale jak v žánru sitcomu (velmi netypický zástupce) , tak i jako televizní projekt představuje tahle nová Picardova osysea příjemný, svěží a ne tak okoukaný vítr. Za mě spíše spokojenost. 70%. ()

geklon

Sťůart je boží. Ten roztomilelej věchýtek s pokroucenými hodnotami, ale sám 20 minutovou šou neutáhne, takže je to na Vás zbytku týmu. Star Dick jak se patří má slušně našláplo. Uvidíme kolik dostane prostoru. ()

Mimomisu

neurazí, ale vzhledem k obsazeni a fajn premise z toho krici nevyuzity potencial hlavne po scenarsticke strance. Dily jsou lehce nevyrovnane, dej se nikam moc neposunuje a krom stewarta bych si dokazal predstavit vice vyraznych postav. uvidime po cele serii, nedavam tomu moc sanci na pokracovani ()

dalziel

Zatiaľ čo som videl,tak to pôsobí dosť zmäteno a nedrží to bohvieako pohromade,ale snáď sa to rozbehne...No po tretej epizóde končím,je to vážne blbosť.... ()

NiaWolf

Přiznávám, že jsem seriál chtěla vidět hlavně kvůli P. Stewartovi a vůbec nevěděla co od toho čekat. Jak se ukázalo, tak ono ani není co čekat, protože seriál je takovou směskou různých rádoby humorných událostí, chybí tomu ucelenější děj a humor je na úrovni 13letých puberťáků. Je to vlastně takový seriálový Kameňák. P. Stewart sice hraje dobře, ale když není dobrý scénář, tak toho moc nezmůže. Osobně doporučuji zkouknout jen druhý díl, jelikož scéna na záchodcích je vážně úžasná a bohužel je to taky to nejlepší, co seriál může nabídnout. Ostatní díly už jsou o ničem. Dokoukali jsme do 8. dílu první série. ()

3mates33

Kvalitatívne je to každým dielom horšie a horšie. Patrick je síce skvelý, ale sám to neutiahne. Ostatné postavy sú až nepríjemne divné a vôbec nepomáha, skôr škodí, predstavovanie ich osobných problémov. Námet to malo slušný, ale neviem či už z toho vytiahnu viacej. ()

mr.twizta

Nadherne aburdni show, ve ktere jde o uplne prd, ale vsichni se tvari tak, jako by bylo v sazce uplne vse. Cely stab Blunt Talku je jedna postavicka vedle druhe, ale pochopitelne tu vladne sir Patrick, kteremu timto vysekavam poklonu, a to jak za to, v jake forme ve svem veku je, ale hlavne za to, ze do takove role sel. Chapu, ze ne kazdemu tenhle styl humoru sedne, takze sem flaknetr dve hvezdy a honem zpatky k rerunum klasicke rachandy na Smichove! ()

sitmin

Velmi povedená věc. Spojení zhýralosti, dekadence a jemného citu. Je to jako kdyby Californication mělo dítě s Bored to Death. ()

Hall900

Na Stewartovu pleěku odpřisáhnu že jsem se místy bavil. Což bych teda po pilotu nečekal. .. Ale nejsem takovej blb abych sem psal hodnocení po pilotu že jo... že jo.. ()