Blunt Talk - Plané řeči

• USA Blunt Talk
USA, (2015–2016), 9 h 47 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvorcovia:

Jonathan Ames

Hudba:

Craig Wedren

Patrick Stewart, Adrian Scarborough, Timm Sharp, Dolly Wells, Jacki Weaver, Mary Holland, Karan Soni, Romany Malco, Richard Lewis, Brent Spiner, C.S. Lee (viac)

Nový seriál plný osobitých charakterů, z nichž nejvýraznější je Walter Blunt (Patrick Stewart) - britský moderátor, který přijel dobýt svět amerického kabelového zpravodajství. Prostřednictvím své noční talk show hodlá šířit moudrost a radit Američanům, jak správně žít, myslet a chovat se. Na své misi se Blunt potýká se svými nadřízenými, excentrickými kolegy, několika bývalými partnerkami i potomky všech věkových kategorií. Jedinou oporou mu je alkoholický sluha, kterého si Walter přivezl s sebou z Velké Británie do Los Angeles. Seriál sleduje důsledky dobře míněných, ale většinou úplně scestných rozhodnutí, které Blunt učiní ve vysílání i mimo něj. (HBO Europe)

P1tr

Blunt Talk je rolí, na kterou Patrick Stewart čekal celé roky a jsem rád, že se jí dočkal, neboť v ní může uplatnit všechny svoje kvality naráz. Jeho postava je charizmatická, elegantní a sprostá, což je neodolatelná kombinace, neboť od málokoho zní vulgární výrazy tak honosně a zábavně, jako právě od něho. Ačkoliv by na první pohled mohl seriál působit jako prvoplánová smršť sprostých vtipů, není tomu tak a pod vulgárním povrchem se skrývá celkem houboká charakterová práce, která zkoumá životy a dilemata mnoha postav a děj díky tomu získává lidštější rozměr, se kterým se lze ztotožnit. Nejde ale o žádnou dramatickou polohu a humor je tu stále na prvním místě, jen narozdíl od některé konkurence využívá postavy lépe, než pouze jako prázdné loutky sloužící k prezentování vtipů. ()

filmmovier

Sice jsem to z nedostatku času a nekvalitních seriálů ještě nestačil dokoukat a jsem teprve v podstatě na začátku, ale já musím říct, že je to jedno z nejpříjemnějších překvapení této sezóny a asi nejvíc cool role Patricka Stewarta (a to jsem nehorázně velký fanúšik Picarda a Xaviera), kterému navíc brilantně přihrává Adrian Scarborough, který se mi líbí čím dál víc... Stewart v přítomnosti mladých nahých žen, jako moderátor za zenitem, role, u které je vidět, jak hrozně si jí užival. Blunt Talk obsahuje trochu drsnější, nekorektní humor, který většinou funguje, občas je to šmrncnuté nějakým tím drámem a taky to funguje, herci jsou fajn, pobavíte se u toho opravdu příjemně, mě osobně potěšil i pohled do televizního zákulisí... Není to sice převratné dílo, je spíše lehce nadprůměrnější, ale jak v žánru sitcomu (velmi netypický zástupce) , tak i jako televizní projekt představuje tahle nová Picardova osysea příjemný, svěží a ne tak okoukaný vítr. Za mě spíše spokojenost. 70%. ()

StarsFan

Představuju si, že se při psaní Blunt Talk scénáristé předháněli v tom, jakou "netradiční" scénu pro Patricka Stewarta dokážou vymyslet. Šnupání kokainu? Check. Rande s transexuální prostitutkou? Check. Malování aktu, pro který mu stál modelem velmi vyvinutý chlap středního věku? Check, check, check. A což o to, sama patřím k těm, na které model "necháme uznávaného Shakespearovského herce hrát scény, které působí dojmem, že je psal někdo se dvěma promile v krvi,” docela zabírá. Jenže Blunt Talk jde po startu série strmě dolů ve všech ohledech. Příběh se nikam nevyvíjí. Všichni přehrávají. Vtipy se nedaří. Prostor dostávají nezajímavé vedlejší postavičky. A Walter Blunt v podání Patricka Stewarta nemá ve scénáři jediný zapamatovatelný moment, kterým by tuhle mizérii zachránil. ()

MartinezZ

První díl navnadil na Patricka Stewarta v roli velmi výstředního mederátora, jenž má k ruce jednak věrného Harryho, a pak televizní partu mimoňů, kteří kopou za jeho... dobro. Docela mě zajímalo, co Patrick udělá s rolí takovéhleho magora a v prvním dílu se utrhl ze řetězu a vršil jedno skvělé faux pas na druhé a v závěrečném proslovu potěšil odkazem (25:00) na skvělý Lion in Winter. Druhý díl ale jaksi opadl a krom toaletního skeče jaksi zbytek prošuměl. Uvidíme, jakou pravdu a jak svému americkému lidu přinese major Walter Blunt v dalších dílech. Zatím tomu stále dávám šanci. ~~~ Tak po S01E06 končím.. Bohužel jak byl úvodní díl slibný, následující díly jen těžili z očekávání, zda se z toho něco vyvine. No, rozteklo se to po zemi v naprosto nijak zajímavou snůšku nesmyslů a kreaturních nezajímavých postav. Sorry Patricku, ale skutečně tu nejsi onen Lev v zimě, ty a tenhle seriál jste jen ta zima. ~~~ 1,5* ()

mr.twizta

Nadherne aburdni show, ve ktere jde o uplne prd, ale vsichni se tvari tak, jako by bylo v sazce uplne vse. Cely stab Blunt Talku je jedna postavicka vedle druhe, ale pochopitelne tu vladne sir Patrick, kteremu timto vysekavam poklonu, a to jak za to, v jake forme ve svem veku je, ale hlavne za to, ze do takove role sel. Chapu, ze ne kazdemu tenhle styl humoru sedne, takze sem flaknetr dve hvezdy a honem zpatky k rerunum klasicke rachandy na Smichove! ()

• Ve 2. epizodě 1. série s názvem I Experience Shame and Anticipate Punishment si Walter Blunt (Patrick Stewart) nechá předčítat z knihy „Král bývalý a král budoucí“. Stejnou knihu si četl jeho herecký kolega Ian McKellen ve filmu X-Men 2 (2003), kde si Patrick Stewart zahrál jednu z hlavních rolí. (NiaWolf)