Snežný chlapec

• Česko Sněžný kluk (viac)

Dievča s exotickým menom Yi je typická puberťáčka, ktorá má problém zapadnúť do kolektívu, pretože jej okolie buď nerozumie, alebo ju príšerne vytáča. Útechu nachádza v bunkri na streche svojho domu, kde sa na svet dá pozieť z nadhľadu. Jedného dňa však vo svojom útočišti objaví obrovskú bielu chlpatú guľu, z ktorej sa vyliahne mladý yetti, snežný chlapec, ktorého Yi začne oslovovať menom Everest. Nie je to náhoda, najvyššia hora sveta je totiž domovom týchto bájnych himalájskych monštier a mladý yetti netúži po ničom inom, než sa vrátiť späť domov. Lenže ako má tento mýtmi opradený tvor prejsť stovky kilometrov, bez toho aby si ho niekto všimol? Diskrétnosť je totiž dôležitá aj kvôli tomu, že po ňom pátra bohatý zberateľ kuriozít Burnish, ktorý ho už raz chytil ale jeho neschopní zamestnanci ho nechali ujsť. Pomocnú ruku Everestovi podáva práve Yi so svojimi dvoma kamarátmi. Odmenou za odvážne rozhodnutie sprevádzať snežného chlapca domov im bude napínavá cesta plná zábavy, dobrodružstva a zázrakov, vedúcich až na najvyššie miesto na Zemi. (CinemArt SK)

Anderton

Tak ako je v súčastnosti vyzdvihovaný Snežný chlapec na úkor takmer až zatracovaných Addamsovcov, tak u mňa je to presne naopak. Snežný chlapec je síce milý animák, neurazí, ale toto dobrodružstvo ma za srdce dvakrát nechytilo. Cesta na Everest mi prišla trochu vzbŕkla a akosi som nepochytil kontinuitu tejto "prechádzky". Postavy sú poväčšinu času v tričkách, pričom až pri ceste na samotný vrchol si cez ne prehodia zimné bundy, čiapky sú ale stále zbytočné. Taktiež som nepochopil, ako sa dostali nazad. Film samozrejme obsahuje klišé, kde je hlavný záporák kvázi veľkým prekvapením, ale to snáď prekvapí už len tých najmenších. Suma sumárum priemer vo všetkých smeroch. U mňa 50%, kdežto Addamsovci 70%, i keď konečné hodnotenie sú v oboch prípadoch tri hviezdy. ()

husokachna

Neuráželo mě to, nenudilo, docela rychle se vyrazí za dobrodružstvím, postavy poznáváme za běhu, je to krátký, je tam záporák, co není tak úplně záporák a pro mě dojemný příběh holčičky bez tatínka. Navíc úžasná čínská příroda a kultura je úžasná i animovaná. Tohle všechno super. Nicméně je to i generický, bez nějaké invence a zajímavých nápadů, zápletka v podstatě není, takže jsem z kina odcházel spokojenej, ale neobohacenej a nenadšenej. Valérii se to líbilo víc, než Missing Link, protože roztomilost, ale na Barbie to nemá. Navíc dostala plakát, kterej jsem jí ale druhej den zabavil, protože bije sestru. Celkově velice silný 3 hvězdičky/tatínci. ()

balcazar

Trošku trvalo, kým sa film rozbehol, potom to však naozaj fungovalo. Nenútený humor, farebne pestré putovanie novo zloženej partičky a akoby samotný Yeti, teda, pardon, Everest, nebol dostatočne fantasy, ešte má aj superschopnosti. Mňa to bavilo a z animáku mám aj pár dní po pozretí dobrý pocit, čo rozhodlo, že sa váhanie medzi tromi a štyrmi hviezdami preklopilo vyššie. ()

Spiker01

Ze třech animáků s Yettim téhož roku pravděpodobně ten nejlepší. Vnímal jsem na film chválu, ale vlastně jsem spíše čekal animák, kterých jsou každý rok (krom možná toho divno-covidového letošního) desítky a zabaví jen nejmladší. Opak je ale pravdou a konec mě dokonce i dojal téměř k slzám, což vyústilo ve zjištění, že si během následujících let možná Abominable pustím znovu...což u animáků dělám fakt málokdy...80% ()

ArsenalEagle

Roztomilá a milá pohádka, která má sice své mouchy (cílení opravdu hlavně na mladší děti) a postrádání logiky i přes odmyšlení si všudy přítomné magie (v Himaláji - ano v dabingu se Himalájím říká Himaláj - je evidentně celkem teplo, když už zabiju jednoho nepohodlného smrada, tak si rozhodně domů nebudu brát svědky a podobně). Možná je škoda, že film pracuje jen s jednou písničkou na housle, protože třeba takovou útočnou Wagnerovu Valkýru na housle bych si v poslední akční scéně skutečně vychutnal. Přesto je to hezkej (na přemýšlení jednoduchej) film, který děti bude rozhodně bavit. ()

• Existuje kulturní nepřesnost, kterou film zobrazuje, a to v tom, že v asijské kultuře lidé nenosí boty v domě, na rozdíl od ústřední rodiny filmu. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Pohádku, jež vznikla v čínské koprodukci, ve Vietnamu stáhli z kin. Důvodem je scéna s mapou jihovýchodní Asie, ve které je vidět, že si Čína klade nároky na Jihočínské moře včetně oblasti u vietnamského pobřeží. Záběr vyvolal mezi Vietnamci pobouření na sociálních sítích, uvedla s odvoláním na vietnamská média agentura Reuters. Zákaz dostal film i ve Filipínách a Malajsii. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)