TIKI-TAKA

(relácia)
Športový / Talk-show / Publicistický
Česko, 2017, 60 min

Zábavná talk show TIKI-TAKA hodnotí, analyzuje a glosuje dění na českých i světových trávnících. Jedná se o show z vlastní produkce stanice O2 TV Sport. Moderátor Petr Svěcený si zve nejen známé tváře z fotbalového prostředí, ale prostor dostávají také herci či osobnosti z kulturního života. (dady89)

Spiker01

Lidé, co si neplatí O2tv pouze nadávají, že se nemůžou dívat na fotbal. Lidé, co ano pravděpodobně i rádi sledují tuto talk show, jejíž většinu dílů jsem si rád během korony v reprízách zopakoval. Patřím k té skupině diváků, jímž vyhovuje onen besední styl a moderátorský tón Petra Svěceného a také to, že se nikdo obvykle nepouští do velkých analýz a dané kolo hodnotí veskrze dle emocí a většinou i sympatií k danému klubu. V Praze je nejvíce diváků, takže je logické, jakým směrem se ubírá debata, ale i pro nefanouška pražských S se to většinou dá přežít. Nejoblíbenější hosté : Petr Švancara, Kuba Štáfek, Tomáš Ujfaluši, Horst Siegl...9/10 ()

Danylo

Nebudu lhát, čekal jsem od TIKI-TAKA více serióznosti na úkor zábavy, ale jelikož v ČR podobný typ pořadu na fotbalové téma chybí, buďme rádi alespoň za to. Kvalita pořadu je ovšem hodně závislá na pozvaných hostech, zde bych vyzdvihl Šmicera nebo současné fotbalisty napříč všemi týmy, naopak mě hodně nebaví neobjektivní Švancara nebo Siegl, o ´´speciálních´´ hostech raději nemluvě...škoda, že se nemůžeme přiblížit zahraničí, kam do místních pořadů chodí opravdové fotbalové legendy... ()

SOLOM.

Občas se tam člověk dozví několik zajímavých informací a postřehů, ale kvalita jednotlivých dílů se liší především tím, kdo je zrovna pozván do studia. Jen se nestačím divit, jaké celebrity se považují za fotbalové experty a ty jejich kecy jsou spíš k smíchu, nebo k nasrání, což občas platí i u bývalých hráčů a známých trenérů. Nejvíc úsměvný byl Tomáš Řepka, který se navážel do Baroše, přitom sám měl v hlavě pěkně nasráno a na hřišti byl hlavně ke konci kariéry pěkná svině. ()

BoPo

Snaha vystúpiť zo zaprdeného česko-slovenského štýlu komentovania/hodnotenia futbalu a udalostí s ním spojených. Od hostí sa nečaká nudné konštatovanie jasného a diplomatické názorové kľučkovanie. Medzi pravidelných hostí patrí Petr Švancara a Vladimír Šmicer. Obaja si povedia svoj názor, často navzájom rozdielny a spolu s moderátorom (Petr Svěcený) ho konfrontujú s ďalšími hosťami. Chýba tomu však ešte väčšia argumentačná vyhranenosť. Jeden sa pokúsi niečo očividne zlé skritizovať a ostatní to tak nejako začnú žehliť, že ale ono to zasa nie je tak zlé, alebo v našich pomeroch by to nešlo a bla bla bla. V rámci nášho korektného TV športového rybníčka určite najbližšie hospodskej názorovej "fackovačke". ()

Malarkey

Vzhledem k přesunu do nového a s tím možností výběru internetu jsem moc nepřemýšlel. Jelikož v té době O2 Sport vládnul českou ligou, volba byla jasná. Navíc LTE je LTE. Sice se Vám obraz sekne během střelby aktuálně nejlepšího útočníka Slavie, což je mnohdy k posrání, ale na druhou stranu Vám při zapojování internetu nikdo nikam nic nevrtá. Jenže to mi tenkrát nikdo neřekl, že k fotbalům dostanu ještě pořád TIKI-TAKA. Jakmile jsem ho totiž jednou objevil, tak ho od té doby každé pondělí od osmi očekávám. Příjemná talkshow s výborným Petrem Svěceným a s lidmi, které konečně vidím také v jiné póze, než v té fotbalové. Super pořád a konečně něco, co opět budu rád a s pravidelností sledovat. ()

• Za rok 2017 se v show objevilo takřka 100 osobností. (dady89)
  • V některých dílech si diváci užívali tzv. zakázané slovo, které hosté nesměli použít. Pokud v přenosu zaznělo, naskakovala finanční částka. Výsledný obnos pak stanice O2 TV Sport věnovala na charitativní projekty podporované fotbalovým týmem osobností Real Top Praha. (dady89)
  • Tiki Taka je originální formát italské televizní skupiny Mediaset. Pořad se poprvé vysílal v Itálii v roce 2013 na stanici Italia 1. (ČSFD)