Moře trávy

Réžia:

Elia Kazan

Predloha:

Conrad Richter (kniha)

Spencer Tracy, Katharine Hepburn, Robert Walker, Melvyn Douglas, Phyllis Thaxter, Edgar Buchanan, Harry Carey, Robert Armstrong, Robert Barrat (viac)

aLPaC

Původně jsem neměl v plánu psát k tomuto filmu komentář, jelikož mi v hlavě tolik neutkvěl. Není to žádné veledílo, s dvojicí Tracy/Hepburn už jsem viděl lepší kousky, ale není to ani žádný propadák. Spíš klasický tříhvězdičkový průměr. Komentář zde vkládám vlastně jen kvůli tomu, že budu první. Konečně v něčem či někom! ()

Padme_Anakin

Černobílá tomuto snímku velice sluší a mně ta prostá kombinace padla do noty.. Katharine Hepburnová je v roli Lutie okouzlující, podmanivá a v proměnách času i odzbrojující a pochopitelná, vědoma si svých chyb, přijímá trest.. Spencer Tracy jako plukovník dokonale naplnil mou představu tvrdého a nesmlouvavého rančera, byl prostě výborný.. Příběh rodiny Brewtonových mě rozhodně nenechal chladnou a svou atmosférou mě zcela pohltil, připomínky si nechám od cesty, psal se rok 1947.. ()

Martin741

Pre mna jeden z najlepsich filmov Elia Kazana /Na vychod od Raje, Viva Zapata, Tramvaj do stanice touha/. Tak trochu i western, a dost aj spolocenska konzervacka, kde vladnu Spencer Tracy a Katarina Hepburnova. A ovela mam radsej tieto starinky, ktore preveril cas nez sa kukat na vsetky tie novodobe mainstreamove planoby - Tchor. 100 % ()

Mol

MAYBE ONE OF THESE DAYS WE'LL BE SORRY WE DID. THEY CAN KEEP THE NESTOR FROM BEING BLOWN AWAY, BUT ONLY GOD CAN HELP THE PRAIRIE!! Tentokrát jen za tři hvězdičky, protože Tracy není ve všech scénách. To by jinak by jinak za plný počet, protože jeho postava Jima je naprosto strhující. Když stojí se svojí oddanou družinou uprostřed širokých moří trávy a proti němu odhodlaná kavalerie, to jsem málem nedejchal. Strhující scéna. Dospělí Brock mě trochu iritoval, možná proto, že mi připomínal mě samotného. HE TRIED TO TELL ME HOW HE FELT, HOW THE GRASS WAS SOMEHOW GODLY TO HIM. HE TRIED TO TELL ME AND I DIDN'T HEAR. AND HE WAS RIGHT! ()

Adiemus

Zajímavý námět, ovšem podivně zpracovaný, který se vyhýbá pojmenování některých věcí jako Oscar Wilde u soudu. Netuším, nakolik se film (ne)rozchází s předlohou, ale mám pocit, že i v tomto případě jde o hollywoodské uhlazení předlohy, aby se probůh nepohoršilo prudérní publikum, podobně jako v první verzi Kočky na rozpálené plechové střeše nebo u Sladkého ptáka mládí. Každopádně mi chování Lutie Brewtonové přišlo jako poněkud zvláštní, a i když mám dvojici K. Hebpurn/S. Tracy ráda, tento film u mne nijak výrazně nezabodoval. ()