Flákače jménem Larry "Lonesome" Rhodos (Andy Griffith) objevuje producent malého rozhlasového programu na venkově na severovýchodě Arkansasu. Rhodos se přes noc stává senzací, získává velkou slávu a vliv na národní televizi. Když se opije slávou a mocí, riskuje, že bude odhalen jeho podvod a ztratí zbožňování veřejnosti. Jedná se o první film Andyho Griffitha, který mu výrazně pomohl v jeho kariéře. (sator)

radektejkal

K touto Kazanovu filmu se mi - na rozdíl od jeho jiných filmů - nechce mluvit, a možná, že bych se na něj ani nedodíval; natolik mi byl Lonesome Roads (první podfuk Marcie Jeffriesové) odporný, ale nejenom on, jeho "objevitelka" na tom není o moc lépe - a stádo pasáků ovcí a ovcí bez pasáků, sper to ďas. Samozřejmě, Kazanův rukopis je tu  nezaměnitelný, ale i zde se mohl trochu krotit., vždyť tak zas o moc nešlo, šlo jen o moc. V rámci mých oblíbených uživatelů dávám nejméně hvězd, i když ne s příliš čistým svědomím. ()

StaryMech

V příběhu s chytře zvoleným názvem se viděno mýma očima věci nepokazí, protože všecko je špatně od samého začátku a všechny oběti jsou vlastně spoluviníky. Kdypak už budeme moci tenhle víc než šedesátiletý film považovat za přežitek? Že se Schulbergovi a Kazanovi v závěru vymkl z rukou, mění máloco na jeho naléhavosti. Lid chce být baven=klamán a mažoretky dnes mašírují i pod Řípem. ()

fishki

Realisticky natočený príbeh jednej vyhasnutej hviezdičky, ktorej stúpla sláva do hlavy. Dnes nájdeme takých kvantá. No, ešte keď bola televízia v plienkach, tvorcovia už vtedy bravúrne odhadli ako to pôjde do kelu, keď sa zrazu interpreti budú dostávať ľuďom denne do obývačiek. Výborné herecké trio Neal-Matthau a šialený Griffith na čele. ()

sator

Flákače jménem" Larry „Lonesome“ Rhodos" (Andy Griffith) objevuje producent malého rozhlasového programu na venkově na severovýchodě Arkansasu. Rhodos se přes noc stává senzací, získává velkou slávu a vliv na národní televizi. Když se opije slávou a mocí, riskuje, že bude odhalen jeho podvod a ztratí zbožňování veřejnosti.Jedná se o první film Andyho Griffitha, který mu výrazně pomohl v jeho kariéře. ()

Matty

Vida, tak Trumpova prezidentská kampaň byla inspirovaná šedesát let starým filmem, předznamenávajícím éru, ve které se díky masmédiím bude moci kdokoliv stát kýmkoliv. Andy Griffin hraje white trash nýmanda z Arkansasu, který se ve správnou chvíli chopí příležitosti a s pomocí rádia, tisku a televize se vypracuje do pozice člověka ovlivňujícího veřejné mínění (je zde jistá podobnost s Byl jsem při tom). Sice nic neumí a ničemu nerozumí, ale masy mu naslouchají. Je všude, zřejmě by tedy měl něco vědět. Sláva slouží jako měřítko věrohodnosti. Larryho popularita vyplývá z toho, že lidem coby modelový populista říká to, co chtějí slyšet (což je mnohdy opakem toho, co si ve skutečnosti myslí). Mediálně zkonstruovaná identita je tudíž v příkrém rozporu s jeho pravou tváří, v čemž spočívá hlavní slabina protagonisty, který se stává obětí médií. Nabízí se otázka, kdo vlastně slouží komu. Film i jeho život se s postupujícími minutami nejen zrychlují, ale také stávají temnějšími. Satira se proměňuje v noirové psychologické drama, byť ne tak cynické jako Sladká vůně úspěchu ze stejného roku nebo pozdější Network. Celé je to výborně zrežírované a zahrané, jenom ty narážky na moc médií, která z lidí dělají zkorumpované attention whores, jsou místy příliš on the nose a Kazan se ani zde nedokázal vyvarovat pro něj charakteristického moralizování. I tak jde o nadčasový komentář k úskalím těsného propojení médií, politiky a popkultury. 75% ()