Too Young To Die! Wakakušite šinu

• Japonsko TOO YOUNG TO DIE! 若くして死ぬ (viac)

Daisuke je zamilovaný do své spolužačky Hiromi. Jenomže když jedou se třídou na školní výlet, mají nehodu a když se Daisuke probouzí, zjišťuje, že skončil v pekle. Daisuke je pěkně zklamaný, protože umřel moc mladý a ještě ani nikdy nikoho nepolíbil. Zklamaný potkává pekelníka Killera K, který je leaderem zdejší rockové skupiny Heruzu. Od něj se pak Daisuke dozvídá, že je tu možnost, aby se opět vrátil na svět a dostal od své lásky Hiromi polibek. (Zíza)

sniper18

Na takéto uletené japonské komédie sa vždy teším, Too young to die sa navyše venuje posmrtnému životu, teda rovno peklu, ktoré dopĺňa metalom, takže to mal ešte jednoduchšie a s výsledkom som teda dosť spokojný. Určite sa to dalo podať ešte o niečo lepšie, občas je tempo pomalšie, film dlhšie zastane na jednom mieste alebo sa nájde nejaká úplne priemerná časť, bez ktorej by som sa kľudne obišiel, ale celkovo ma to bavilo. Film sa s ničím nezdržiava a tak sa už po chvíli dej presunie do pekla, ktoré je podané presne tak, ako som si aj prial, je to nielen zaujímavé a zábavné, ale hlavne poriadne štýlové. Ale predsa len som mal pocit, že sa tu dej odohráva trochu dlho, línia z nášho sveta je tiež veľmi zaujímavá, vzťah hlavného hrdiny a jeho lásky, ktorý ovplyvnila jeho smrť sa mi páčil a na rozdiel od pekla, ktorému predsa len časom začne dochádzať trochu dych sa tu kvalita nezhorší, takže by som bol radšej, keby náš svet mal väčší priestor a bol by s líniou z pekla aspoň vyrovnaný. Ale film aj tak nikdy výrazne neupadne, zaujímavých scén je plno a nachádzajú sa počas celého priebehu filmu, takže ma to bavilo prakticky až do konca. A tu sa už objaví aj nebo, ktoré tiež nesklame, aspoň je originálne. Z celého filmu by som vlastne vystrihol jedine tú hudobnú súťaž, nebolo to zlé, ale zbytočne dlhé a zase tak moc ma to nebavilo. Samostatné metalové vystúpenia, hlavne z počiatku filmu boli podstatne lepšie a štýlovejšie. Po stránke humoru je to presne úroveň väčšiny podobných japonských filmov, takže nie je to film, pri ktorom by som sa smial neustále a nájde sa tu viacero dlhších častí, pri ktorých som sa nezasmial vôbec, ale zároveň je tu plno skvelých scén a hlášok, ktoré nemajú chybu. Hlavne tie prevteľovania, obzvlášť rak alebo modlivky boli perfektné. Nesklamú ani postavy, hlavný hrdina je ten typický mladý sympaťák, páčila sa mi jeho priateľka, ktorá ale nemá moc priestoru, no a najlepší je rozhodne jeho nový pekelný priateľ, šéf skupiny, jeho prístup a herecký výkon sa mi páčili. A podporujú ich aj ďalšie výrazné vedľajšie postavy. Režijne tiež nemám väčších výhrad, za podobnými filmami to v ničom nezaostáva. Takže ja som dostal presne to, čo som očakával a aj chcel, stále by sa tu dalo niečo vylepšiť, ale humor a štýl tomu nechýba a väčšinu času ma to dosť bavilo. 76% ()

pekas

Nejdřív jsem si to pustil s ženou, a jakmile se dostal do pekla, řekli jsme si, že to pro ni asi nebude. Jiný den, když seděla u počítače, jsem si řekl, tak teď bude ta správná chvíle. Já japonské věci mnohem raději, než ona. A zvláštní věci, což tenhle film určitě je. Konečný dojem? Výborný! Je velmi zapamatovatelný, zvuk hudby naprosto vynikající, některé fóry originální a super a i na romantiku dojde. Džunko je opravdu drsňačka, tu si rozhodně zapamatuju. Suma sumárum výbornej film pro všechny duchem mladé. 89% ()

Lacike

Vydrzal som to sledovat asi pol hodinu. Na jednej strane to je take klasicky japonsky strelene ale na druhej strane to nie je prilis zabavne. Je to len divne a nic ma na tom vyobrazeni pekla nezaujalo. Prave naopak. Dost casto sa tam hra ten najpodradnejsi hudobny zaner - metal, ktory fakt nemusim. Az to pomaly vyzeralo ako metalovy muzikal o pekle, co bolo samo o sebe pre mna pekelnym zazitkom. ()

Zíza

S Kudó Kankuróem se to má tak. Některé jeho komediální ujetiny mi moc nesednou a přijdou mi až moc přes čáru, na druhou stranu má i díla, jejichž ujetost mi sedne a já se bavím. To je přesně případ i Too young to die! Je to takový ten rychlý a nápaditě nenápadný japonský humor, jenomže okořeněný rockem či kytarovými sóly. V podstatě jsem koukala na pekelný muzikál a užila si ho. Představa pekla byla taková typická, ale to nebe! Ve filmu se objevují zajímavé nápady, film na mě působil velmi svěžím dojmem a herecké výkony jsem si užila. Dokonce se i u některých scén nahlas zasmála. Samozřejmě opět film před konce sbírá dech na velké finále, ale divák nemůže odejít nespokojený, protože to dostane všechno – komedii, romantiku, nezdolného ducha i drama. Samozřejmě tohle všechno je zabalené do absurdního hávu, který nemusí sednout každému. Jestliže vám japonský humor moc neříká, není to zrovna to pravé ořechové, ale hlavní postava spadne do pekla! Kde hraje Nagase Tomoja! A já si to prostě užila! Lepší 4*. Titulky. ()