Na vlásku: Seriál

• Česko Na vlásku (viac)
TV spot
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (2017–2020), 25 h (Minutáž: 21–66 min)

Hudba:

Kevin Kliesch

Mandy Moore, Zachary Levi, Julie Bowen, Clancy Brown, Paul F. Tompkins, Sean Hayes, Keith Ferguson, Diedrich Bader, Jeff Ross, Dee Bradley Baker (viac)

Náš příběh se odehrává mezi původním filmem Na vlásku a svatbou Lociky a Evžena. Locika se seznamuje se svými rodiči a královstvím a připravuje se na svou svou korunovaci, kde se stane oficiálně princeznou. Uvědomuje si však, že by chtěla ještě poznat svět, než přijme svůj osud spjatý s královskými povinnostmi. A tak se Locika rozhodne odložit korunovaci a jít za dobrodružstvím, které jí volá. Než se ale vydá do světa, přihodí se zvláštní věc a na scénu se vrací její dlouhé, blonďaté, kouzelné vlasy a s nimi se odkrývá i záhada jejich magického původu... (Disney Channel)

TV spot

Nonna odpad!

Docela vážně by mě zajímalo, jakou známku z přírodopisu měl autor překladu do ČJ. Můj šestiletý syn se u pohádky tak dlouho rozčiloval, že ten chameleon přece není žába, jak ho neustále všichni pojmenovávají, až jsem nevydržela a pohádku definitivně zakázala. Jak se z poměrně zajímavého pohádkového příběhu dá udělat uřvaná bojůvka a ještě s blbým překladem, to člověku zůstává rozum stát (např. Lociky škola - nemělo by se po našemu říct Locičina škola?) ()

Chřástal

Seriál o naivní princezně s dvacetimetrovými vlasy, která se zdá neustále být rozzářená jak sluníčko, nezní jako něco, co bych sám od sebe sledoval. Rozhodně by mě totiž nenapadlo, že je vtipný, napínavý i emotivní (např. namátkou díl o tom, jak se uzavře kruh příběhu malého chameleona a jeho hadí nemesis) a mnohdy zběsile akční – koně letí tryskem, čepele řinčí a spásné skoky se dějou v posledních vteřinách. A království se začíná ježit hroty „černých kamenů“ vyrážejících ze země – a spolu s tím začíná příběh temnět a narůstat do epické osudovosti. Přátelství a víra v druhého, snaha postavit se na vlastní nohy a zároveň strach z odpovědnosti, dluhy minulosti a konfrontace s osudem, to všechno samozřejmě není v žánru fantasy nic nového, ale tady jde ruku v ruce s nápaditými zápletkami a dobře napsanými postavami. Vedle hlavní dvojice jsou to hlavně sarkastická Kasandra hledící na Evžena spatra nebo vykutálený kumpán Lance Valibuk - vlastním jménem Antonín Řízek… _____Pro Nonnu: Některé postavy se vyjadřují o chameleonu Pascalovi jako o „žábě“ proto, že to myslí hanlivě nebo přezíravě. ()

Likan7

Nejlepší princezna s nejlepším domácím mazlíčkem a partou kámošů zažívají jedno dobrodružství za druhým. Na Vlásku je nejlepší pohádka ever a její seriálové pokračování není o mnoho horší. Podívali jsme se za hranice Corony, cestovali do vzdálených míst a já jsem rád, že jsem tohle podnikl taky. Seriál je sice převážně pro děti, ale rodiče se rozhodně nudit nebudou a pokud mají pro Lociku slabost jako já a Na vlásku se jim líbilo, budou stejně spokojený i tady. Loci, Cass, Evžene, Pascale, mrzí mě, že jsme na konci! Byla to fajn jízda. ()