OverDrive

• Japonsko Over Drive (viac)
Animovaný / Športový / Komédia
Japonsko, 2007, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Cujoši Jasuda (komiks)

Kamera:

Jutaka Kurosawa

Hudba:

Kó Ótani

Júki Kadži, Sajuri Jahagi, Rikako Aikawa, Makoto Jasumura, Kendži Nodžima, Rjóka Juzuki, Majuki Makiguči, Cubasa Jonaga, Kišó Tanijama, Kumiko Higa (viac)

Mikoto Shinozaki je běžný středoškolák s nešťastnými problémy: je hrozný ve sportech, nemá žádný zvláštní talent a je šikanován ve škole. Vše se změní v den, kdy se ho jeho krásná spolužačka Yuki, která se mu již dlouho líbí, zeptá, zda by se nepřidal do cyklistického klubu jejího bratra. Hnán zoufalou snahou získat si její náklonnost, Mikoto dělá vše proto, aby se naučil jezdit na kole a nevypadal přitom jako hlupák. Postupně zjišťuje, že se mu tento sport vlastně líbí! Nyní se snaží stát tím nejlepším cyklistou na světě a čelí tak spoustě tvrdých zkoušek, ale čekají ho i úspěchy. (Kingi)

janovrom

Teda čekal jsem dlouho, až se tu objeví (až jsem zvažoval, že požádám o přiřazení). Osobně bych řekl, že je to jeden z lepších Shounen titulů a jeden z nejlepších sportovních anime. Nejsou v něm žádné šílenosti jako ZONE nebo Emperor Eye v Kuroko no Baske, hrdina nedostane žádné náhle power upy, prostě si všechno musí odřit sám, a když se na to díváte, tak mu úspěch přejete. ()