Roadmovie s patričnou dávkou čierneho humoru, typickou pre režiséra Miku Kaurismäkiho. Hrdina filmu Jack, neúspešný automechanik je prinútený pašovať z Fínska, aby vyplatil dlhy dvom gangstrom. Na cestu mu "pribalia" aj bohatú, mladú ženu... Aj v tomto filme sa podarilo Mikovi Kaurismäkimu nájsť a zručne vykresliť "netuctové" ľudské charaktery. (oficiálny text distribútora)

Radko

Neviem prečo ale vykreslenie fínskych reálií očami bratov Kaurismäkiovcov mám veľmi rád a neinak tomu bolo aj v tomto príbehu, hoci napoly sa odohráva v Nemecku, a čiastočne v pohraničnej rusko- fínskej zóne. Mládenec Jack žije na hromádke so staršou kórejčankou, ktorá by mu mohla byť matkou, a spoločne obhospodarujú autodielňu a núdzový servis. Jedného dňa na vrakovisku zastane parádny rolls royce s dymiacim motorom a v ňom, okrem snobskej milionárskej vdovy-paničky, vodiča aj krásna dcéra túžiaca po normálnom živote. Núdzovo opravený motor vydrží potiaľ ako vydrží Jackovo autíčko, s ktorým ide vyrovnať dlhy zlodejskej minulosti. Neodvratne sa dáva dokopy s mladou slečnou zasľúbenou grófovi s pochybnou povesťou. Začína tak cesta do Fínska, medzi ľudí, ktorí zbytočne veľa nehovoria, na zasnežené neveľmi vyjazdené cesty, do barov s mlčky popíjajúcimi bradáčmi a so svojráznym karaoke, na ruskú hranicu a možno aj niekam inam. ()