Holky na drátě

• Španielsko Las chicas del cable (viac)

Madrid, 20. léta 20. století. Čtyři ženy v národní telefonické společnosti žonglují se vztahy, přátelstvím a prací na moderním pracovišti. (Netflix)

yvona

Hodnotím jen 1. - 3. sérii, které jsou velmi dobré, vizuálně dokonalé a přestože jde tak trochu o červenou knihovničku mé babičky, dost jsem se bavila.4. je slabý průměr. 5. je totálně odfláknutý propad, který se s první nedá v naprosto ničem srovnat. Dějové zvraty jsou natolik absurdní, že je to téměř po celou dobu velmi úsměvné. Ožívají i dávno mrtvé postavy, aniž by nám bylo aspoň naznačeno, kterak se jim to zadařilo. ()

emma53

Děvčata, parta bojovnic za svéprávnost, úplně jedno z jakého prostředí, kde má každá nějaké trable, pouze Lidia má své soukromé úmysly mezi spojovatelkami potažmo s celým podnikem. Ale po čase se stává jejich součástí a pomáhá s jejich problémy, které jsou mnohdy vážné, jindy úsměvné. A pak jsou tu dva muži, mezi kterými se musí Lidie rozhodnout a i když se to zdá poměrně jednoduché, Lidie bojuje se svým rozpolceným srdcem a věřte mi, že ani já nevím, jak to bude dál....bude to Francisko a nebo Carlos? Šla jsem do toho, vědoma si toho, že to bude šmrncnuté telenovelou, ale zatím mě to baví, všechny ty vnitřní boje všech účastněných, například jak je to se lží, pomůže někdy dané situaci a nebo naopak..........minulost se prolíná se současností, což Lidii znesnadňuje situaci a já jsem zvědavá jak se to rozlouskne v další sérii. Kdo chce odplout na chvíli do Španělska je vítán. A vůbec mě nerušila hudba, která by se do dvacátých let minulého století jinak absolutně nehodila a to je um:-) https://www.youtube.com/watch?v=21o3BXKPW_A ()

Arsenal83

Klasická telenovela, ktorá vykradla kásting z Na lodi a Grand hotelu a od štvrtej časti chytá deviantský nádych podľa nových noriem nadiktovaných zvráteným Netflixom. Okrem toho, že tu v roku 1928 sa hrá výhradne moderná popová hudba, je tu do oči bijúci trend paušalizovať a búrať stereotypmi nastoľovaním nových – muž je skoro vždy neverník, bije ženu, nič jej nedovolí, všetky ženy sú utláčané chudery v domácnosti a tak sa utiekajú k lesbizmu. Už bola len otázka času, kedy sa objavia páni v ružových punčoškách, preto som preventívne prestal pozerať v polovici prvej série. ()

Darkshire

Ale celkom fajn,. zatiaľ baví....na oko pekný seriál, aj sa príjemne na neho pozerá, no obrovské mínus je tá hudba ..., myslím, že to nie je prvý seriál z produkcie Netflix kde - neviem komu sa zrodila v hlave táto hrozná myšlienka že dajme do retro obdobia modernú hudbu - vôbec to tam nesedí, keď majú scénky kde je párty a tam tuc tuc, lol ,vtipné .. .Inak to doliezanie chlapov za ženami je hrozne otravné, že nechápete prečo to vlastne robia, ale možno v tom období takí naozaj boli :D ()

barny120

Keď je dobrá telenovela tak si ju pozriem rád. Klasické telenovelové prvky ako nevinnosť, dobrosrdečnosť hlavnej hrdinky, či viera a pokora.. to tu nenájdete. Tieto prvky sú už zastaralé a prichádza na scénu liberálna telenovela - utláčané ženy, lesby, gejovia a všade prítomná lož. O deti sa budú starať otcovia a ženy budú bojovať a pracovať. Veľakrát som chcel prestať pozerať, no vždy to zachránila doňa Carmen. Vďaka nej som vydržal a keď som vydržal dávam slabé 3*. ()