Minami kun no Koibito ~ My Little Lover

• Japonsko 南くんの恋人~my little lover (viac)

Desaťdielny japonský seriál s nádychom fantastiky natočený podľa známej mangy. Shunichi Minami (Taishi Nakagawa) a Chiyomi Horikiri (Maika Yamamoto) sú stredoškoláci, ktorí boli najlepší priatelia, keď boli malí. V tom čase im Minamiho babka rozprávala príbehy o "princeznej veľkej ako palec", ktorá žije okolo nich, a uvidia ju iba v prípade, ak sa budú dobre pozerať. Ich cesty sa však rozdelili potom, čo sa Minamiho otec stratil, a on sa prestal s väčšinou ľudí rozprávať. Avšak aj napriek tomu, že sa už s Chiyomi nekamarátia tak ako pred rokmi, je Chiyomi do Minamiho zaľúbená. Chiyominým snom je stať sa tanečníčkou, ale keď svoj zámer prednesie pred rodičmi, vznikne veľká hádka. Chiyomi je nahnevaná a utečie do lesa, kde počas upršanej noci vysloví želanie, aby sa vrátila do čias, keď bola malá. Ráno, keď sa zobudí, zistí, že má 15 centimetrov. Celé mesto sa ju vydá hľadať a Minami ju nájde. Ona ho presvedčí, aby ju neprezradil, a tak sa začne ich zaujímavé spolunažívanie a hľadanie spôsobu, ako jej navrátiť normálnu výšku. (Eawy)

Zíza

Už na začátku mě nadchlo, že hlavní hrdinka není taková ta typická šódžo hrdinka, která je neschopná, nemá pořádně cíle (ty většinou nastaví až podle svého vyvoleného...), ale naopak – Čijomi má svůj sen stát se profesionální tanečnicí, do toho ještě po večerech píše povídky. Konečně je hrdinka člověk, co má i svůj život, nemá jen svůj objekt lásky. Navíc ji ztvárnila roztomilá Jamamoto Maika, takže si nemůžu stěžovat. Její objekt lásky také nebyl špatný – měl své cíle, strasti z minulosti. A hrál ho Nakagawa Taiši, takže bylo na co koukat. Je to typický odpočinkový seriál, který maximálně překvapí tím, že se hlavní hrdinka zmenší do výšky panenky barbie a také tím, že tu hlavní hrdinové nijak nejančí z takových těch přirozených věcí, jako je například polibek. Středoškolská milá romantika, se slabšími i silnějšími momenty, v celkovém hodnocení splní, co slíbí – neunudí k smrti, pobaví, neutluče vás hluchými šódžo stereotypy. Konec je sice trochu uspěchaný, ale když fandíte ústředí dvojce, tak vlastně můžete být na výsost spokojení. Slabší 4*. Přeloženo. ()

maneki_neko

Extrémně miloučký seriál. Pro citlivé duše, které se rády ponořují do srdcebolných dramat jako je tohle, s radostí doporučuji. Sice se zde romance odvíjí od fantazijních blábolů z nesčetněkrát zmiňované pohádky O Malence, ale svůj účel k pobavení a k ronění slziček to splňuje na výbornou. Mimochodem, tento seriál mě zaujal kvůli nesmírně sympatickému fešákovi z Japonska - Taiši Nakagawovi, jenž by si zasloužil cenu za nejlepší obličejové grimasy všech dob. Kam se na něj hrabe Jim Carrey! ()

Jirka_Šč

“Chibiko už není v kapse.” ■ Předposlední epizoru jsem uvažoval hodnocení snížit, protože mě štval herecký výkon jedné postavy (a jsou tam nějaká klišé), ale nakonec přeci jen dávám čtyři hvězdy. Vedlejší postavy mě totiž většinou doopravdy zajímaly, bylo pohádkově fajn dát si před usnutím jednu, dvě epizody a hlavni hrdinka byla kawai doslova ve smyslu “k pomilování” (hezká ramena). ■ “Něco si oblékni.” ■ Opening https://m.youtube.com/watch?v=GvqhyuqNoLE ■ Edit: He? Týhle holce je v tuto chvíli teprve dvacet let? A toto točila před třemi lety? Uff! ()