classic

Renomovaní režiséri: Coppola, del Toro, Greengrass, Kasdan a Spielberg vzdávajú HOLD pätici hollywoodskym, klasickým režisérom, ktorí nie sú pre mňa „španielskou dedinou” , keď dvaja z nich sa nachádzajú v mojej sekcii- obľúbených, pričom i ostávajúci traja sú kapacitami vo svojom obore, a to myslím naprosto vážne ! Jednak sa pozerám na ich predvojnovú tvorbu, alebo niektorí z nich sa zaskveli typickými propagandistickými zárezmi. To zatiaľ Amíci neboli priamymi účastníkmi. _Všetko sa to zmenilo po extrémne známom dátume, aj o 77 rokov neskôr stále aktuálnom, že si vždy na NADštandardný 7. december 1941 navždy spomeniem. Naschváľ nespomínam spomínaných „Kráľov Réžie” v tomto pútavom dokumente z dielne NETFLIX, preto, aby som nekazil prekvapenie, čiže po vyhlásení vojny Japoncom, sa títo FILMÁRI rozhodli nakrúcať «NA OSTRO» ! Bez dodatočných špeciálnych efektov, vstupujú na frontu, kedy im nebolo všetko na saláme ! Narúkovali aj s ručnou kamerou, keď zaznamenávali sekvencie, ktoré vstúpili do dejín. ()

• V momentě, kdy je pasáž o Mylhúzách, rodišti Williama Wylera, vypravěčka zmiňuje, že se jedná o město, které Německo získalo po první světové válce. Ve skutečnosti Mylhúzy získalo Německo po prusko-francouzské válce 1870/1871 a přišlo o ně po kapitulaci v roce 1918. (KM Phoenix)