Zpátky do práce

• Kanada Workin' Moms
Kanada, (2017–2023), 30 h 26 min (Minutáž: 22 min)

Tvorcovia:

Catherine Reitman

Catherine Reitman, Dani Kind, Juno Rinaldi, Katherine Barrell, Philip Sternberg, Sarah McVie, Jessalyn Wanlim, Dennis Andres, Ryan Belleville (viac)

Mateřská končí a je čas vrátit se do práce. Čtyři mamky v současném Torontu zdolávají děti, šéfy, lásku a život (Netflix)

chrispe

Workin' Moms mě hodně bavily. První řada je fakt super, ty další (řekla bych, že právě díky ní) se zdají slabší, ale furt je to dobrá zábava. Tento seriál ukazuje momenty ze všedního života partnerů a rodičů a věřte mi, že se tam najdete, nebo někoho koho znáte, zasmějete se (nebo vás i kapku zamrazí). ()

topr harley

Nevím, jestli jsem úplně cílová skupina tohoto seriálu, protože z pochopitelných důvodů pracující matka nikdy nebude, ale i tak jsem se rozhodl, že tomu dám šanci, když jsem to viděl v nabídce netflixu. A můžu říct, že jako komediální a satirický seriál to rozhodně funguje. Některé situace jsou tak samozřejmě přehnané tak, aby prvoplánovitě působily na diváka, ale mě to bavilo. ()

dubinak

1. série Pro ženský myslím si královská zábava, sice trochu moc v americkému smyslu, protože přeci jen v Čechách mateřskou dovolenou dodržují ve většině případech všechny ženy, ale ty okolní problémy jsou vystiženy vtipně, upřímně a od srdce a asi každá se může s nějakou tou situací ztotožnit. Humor je vynikající a Catherine Reitman vleze pod kůži v velmi rychle. Vedlejší postavy jsou extrémně funny, i když někdy trochu afektované. Nicméně jsem si to užila maximálně a varuji před pravděpodobným nebezpečím binge watchingu. 2. série možná ještě lepší než první. Začínají se prohlubovat vztahy postav, hlášky kumulují do obrovských rozměrů a nabírá to ještě mnohem víc vtipu díky novým vedlejším postávám. Moje závislost na tomto seriálu se začíná vymykat kontrole. 3. série má sice lehký scénaristický pokles a začíná nám trochu vážnět, ale pořád je to po většinu času skvělá zábava. Trochu zamrzí akorát absence maminkovské poradny, která vždycky stmelila všechny postavy dohromady a plodila nejlepší dialogové hlody. Každopádně tenhle seriál mi bude fakt moc chybět a doufám, že se pár řad ještě dočkáme. 4. série mnou dlouho očekávána je konečně tady a kvůli své jediné vadě na kráse, čímž je to, že se dočkáváme nemilého zkracování série i tady, jsem ji shlédla za jedno odpoledne a mám zas po ptákách. Humor překvapivě neklesá, situace jsou pořád dobře odialogované a postavy neztrácejí drajv. Nejvíc mě mrzí dojemný konec a ten fakt, že se s Working Moms nejspíše loučíme. Ale rozloučení to bylo nadmíru důstojné. 5. série: Tak sláva, jedeme dál. Ač to vypadalo, že se Working Moms končí, naštěstí nám byla nadělena další série a pokud internet nelže, tak se dočkáme i šestky. V páté sérii jde možná trochu na škodu rodina a děti do ústraní a děj se točí tak nějak celkově kolem té profesní linie. Humor celkem funguje, ale jak říkám, taková ta osobitá komičnost se kvůli změnám prostředí a odpuštění od maminkovských trablů trošičku vytrácí. Je to ale pořád kvalitní záležitost a tohle je jeden z těch seriálů, který si neváhám pustit někdy znovu. 6. sérii mám už nutkání dát tři hvězdy, protože témata se opravdu vyčerpávají a je vidět, že se už jen vaří z vody. Na škodu je taky absence postavy Frankie, tudíž už scénář nemá moc kam odbočovat, jelikož Jennina linie je už opravdu na sílu a na hýbání dějem už to nestačí. Tudíž se celá série opět točí pouze kolem Catherine, která je sice pořád super, ale začíná to být poměrně repetitivní. Stejně mě to ale ve finále pořád baví jako seriál, u kterého lze s přehledem vypnout mozek a sledovat nenáročnou formu zábavy. 7. série je asi o chlup lepší než ta šestá, ale je to hodně těsné. Pořád se ale nemůžu ubránit tomu, že tohle bude ten seriál, ke kterému se občas budu vracet a pouštět si ho minimálně na kulisu k vaření, protože ten humor a zdejší postavy jsou prostě fajn. Loučí se mi s ním docela s těžkým srdcem, ale konec už byl potřeba, aby se zachovalo kouzlo. ()

cuchillo

Ač máma na rodičovské, toto mě neoslovilo. Asi proto, že mám srovnání s australským seriálem Vykojená (také z dílny Netflix).Ten mi přišel milejší, vtipnější a hlavně víc ze života. ()

Bozvav

Nebylo to úplně marné, jen mi ten americký výchovný systém připadá ulítlý. Péče oděti je dosti zanedbaná, ale hlavně že pořád řeší genderové nesmysly. ()

ariari

taký priemer, s klišovitým pozadím. podnikateľka ,ktorá vás bude srdiť, lebo namiesto materskej a budovania puta mamy a dieťaťa uteká v umelej bubline Americkej superženy od seba preč do sterilného prostredia a naháňa si podivnú sebestrednú kariéru. Garantujem, že jediná česká alebo slovenská mamina s novorodencom by takto nerozmýšľala.Okrem toho budí postupom sérií dojem, že má sexuálnu deviáciu smerom k posadnutosti sama sebou, navyše ak si vezmem, že samotná herečka tvorila aj scenár, príde mi vyšinutá. Je mimo aj s disfunkčnými predstavami, a chlapáckymi ramenami v práci , ale terorizovaná matkou ,sestrou, vlastne všetkými, a zakaždým podľa scenára niečo zakuňká , s tiahne sa? ale je naozaj veeeleúspešná a dravá ako piraňa? Sory,kazí mi dojem reálnosti . množstvu ľudí podľa komentov na netflixe táto bizarná postavička vadí,a bola dokonca petícia proti rušivému dojmu výzoru ... že herečka Catherin Reitman (mimochodom otec pochádza z Komárna) si dala príšerne "vylepšiť" a nafúknuť úzke pery, takže stále pozeráte na akési cysty na superspuchnutom podnebí zvnútra pery. Ostatné postavy sú fajn vykreslené, tiež klub stretávajúcich sa žien s deťmi je skvelý námet, ktorý by sa dal uplatniť a vylepšiť. Mal by väčší úspech ako kaviarne.Vďakabohu ,že u nás aj v Čechách je najdlhšia materská na svete považovaná za normál, Humoru tam zas nebolo na rozdávanie, za pousmiatie a občasné uchechtnutie to ale ..no na 65%. ()

JCS

I přes to, že jsem chlap je to dost vtipný. Co bych že všech filmů a seriálů vynechal jsou genderove války a všechno okolo, to je prostě... ()

premhel

První série výborná, vtipná, v dalších se výchovná nit lesbického, barevně smíšeného páru rozjíždí do stran a postupně se přidávají další výchovné prvky a úměrně tomu ubývá nápadů a vtipnosti. Nakonec se dozvíme, že černoška nosící věčně čelenky typu - Ano, mí předci patřili k vykořisťovaným otrokům - neumí hrát a předvádí stále jednu pózu, že dítě adoptované lesbickým smíšeným párem může mít nakonec kvalitnější rodiče a výchovu, než většina těch "bílých, privilegovaných bílých dětí", že žena, která randí s bisexuálem, by neměla žárlit na jeho pánské zálety, protože by jen byla trapně homofobní, že potraty jsou v pořádku a vlastně i docela cool, že když překonává životní problémy bílá žena, nemůže se to rovnat úsilí, které musí v podobné situaci vyvinout černá žena (samozřejmě) a že vlastně LGBT je kdekdo kolem nás (ne 6, nýbrž aspoň 40%), nějaké ty detaily spojené s umělým oplodněním ženy-ženy v lesbickém páru a že konzervativci jsou vesměs tupci popírající globální oteplování, přistání na měsíci a věří v placatou Zemi. Kdo chce být poučen o správných životních hodnotách a ještě se u toho občas od srdce zasmát, má štěstí! Já dávám 40%, protože výchovné lekce tohoto typu mě vážně iritují. ()