Talentovaný mladý brankář se snaží vzkřísit svůj nevýrazný školní tým v téhle anime sérii podle manga hitu a videohry. (Netflix)

Víteček

Extrémně přehnaný seriál naplněný láskou k fotbalu, s hlavním hrdinou, jehož nadšení je až téměř nakažlivé.  Kdyby takhle vypadal, tak by snad i byla zábava ho sledovat. Boží ruka, vedle ohnivého kohouta, prokládané dračím tornádem, to jsou ty pravé fotbalové kousky. Je to v podstatě akční fantasy shonen, jen zasazené do světa fotbalu. Ve skutečnosti je to celé hlavně o fér hře čelící různým formám podvádění s tím, že férová hra vždy zvítězí Nevýhodou je, jak je to všechno strašně schematické, obzvlášť zápasy. Vždy se zjeví nadřazený soupeř, oni brzy prohrávají a poločas skončí v nevýhodě. Ve druhé pak vždy někdo vyřeší své problémy nebo objeví skrytý talent a oni vyhrají gólem z poslední vteřiny. Zas a znovu, od prvního zápasu do posledního. Neškodilo by, kdyby museli bránit náskok, hrát v oslabení, řešit rozkol v týmu, nebo kdyby někdy i prohráli a museli se vypořádat s následky. Takhle se to začne rychle opakovat, upadne to do stereotypu a není už to taková zábava sledovat. Vlastně jako opravdový fotbal. Ta anglická jména všech těch japonských hráčů byla úplně top. Ohnivý Axel Blaze, neviditelný Jim Wraith, rychlý Nathan Swift, obranář Jack Wallside, ostrá mysl Jude Sharp a mnoho dalších.  Pre-post Edit: Teprve teď jsem zjistil, že to má další řady a celé to vychází z videoher. Můj komentář je jen k první řadě, víc na Netflixu není a pídit se po dalším nebudu. ()