The King's Avatar

• Čína Quan zhi gao shou (viac)

I svět počítačových her může mít své legendy, hráče, jejichž kvality předčí všechny ostatní a kteří dokáží rychle a efektivně reagovat na různé situace ve fiktivním herním světě. Ye Xiu je jedním z profesionálních hráčů MMORPG hry s názvem Glory. Jeho skutečná identita je opředená tajemstvím, ovšem v komunitě běžných hráčů není nikdo, kdo by ho neznal. Jednoho dne je však vyhozen ze svého týmu a jeho bývalý manažer mu sebere i jeho přístupovou identifikační kartu do hry. Záludný manažer očekává, že toto bude konec mladého muže, protože ten veškeré vydělané peníze z profesionálního hraní utratil na podporu ostatních nadějných členů herní komunity, a že díky sebrané identifikační kartě může Ye Xiovu postavu ovládat kdokoli jiný. Ye Xiu si ještě té noci nachází místo v jedné internetové kavárně a v momentě, kdy je spuštěn nový, desátý server hry, se znovu vydává do fiktivního světa Glory. Díky deseti letům zkušeností a vzpomínkám ze své minulosti se znovu vydává na cestu až na samotný vrchol! (Jeoffrey)

SonGokussj

Král je mrtev! Ať žije král! Ale král mrtev není, sedne ke kompu a s mírným úsměvem si začne opět pěstovat svojí postavu v MMORPG hře Glory. A to je tak celý příběh. Žádné dějové zvraty, žádní zajímaví lidé, všichni se jen diví a křičí. Prvních pár episod baví, ale okolo 5. zjistíte, že je to vlastně stále o tom stejném. Hlavní charakter, s mírným přiblblým úsměvem všechny poráží bez známky potíží používaje jeho univerzální postavu, univerzální zbraň a univerzální šálu adidas... A to je tak celý příběh... Sednou k PC, hrajou, všichni se diví, jak mu to jde, konec episody. Další ep - přijdou noví lidi, sednou k PC, hrajou, diví se, jak mu to jde, konec episody. Další ep - ženská! Hurá! Konečně něco. Vyzve ho ke hře, hrajou, všichni se diví, jak mu t ojde, konec episody. Nebyl jsem schopen dokoukat do úplného konce. Co bych pochválil je určitě grafika. Malé množství (oproti Japonsku) sérií se ukazuje ve světle krásně vykreslených detailů a animací, kterým by mnohá jap. studia mohla závidět. Bohužel, jak už to tak se mnou je, já radši příšernou animaci a rozumný příběh... Shrnutí: Zlatokopka... Napohled krásná, uvnitř shnilá. Jde jí jen o peníze a při bližší snaze o komunikaci nedokáže ničím zaujmout. Nuda... 8EP Drop 25 % ()

Scalpelexis

Kirito má další konkurenci. Nepoštěstí se vidět čínské anime každý den a pokud Quanzhi gaoshou má sloužit jako aktuální vlajková loď jejich tvorby, pak to rozhodně není špatná volba. Jednu věc nejde seriálu vytknout: Technické provedení. Je to sice plné počítačové animace, jenže narozdíl od mnohem méně povedených brátříčků, kteří se snažili flagrantně experimentovat s touto technologií, Quanzhi dovedl pracovat ve světě CGI kresby s bravurou. Exteriéry, herní svět nebo jen záběry na zběsilé ťukání tlačítek na klávesnici vypadá šik. Není třeba jakkoliv zmiňovat bojové sekvence, jednoduše paráda. Pochlapili se i s normální kresbou; přesný tahy, dobrá práce s mimikou, žádné nereálné tvary těl. Trklo mě (v pozitivním slova smyslu) představení jedné z hlavních hrdinek, kde v klasickém japonském anime bychom při snímání postavy odzdola nahoru určitě neminuli tajnější zakoutí ohybů sukně anebo neocenili křivky hrudní části - čínští animátoři řekli "ne!" povrchnímu fanservisu a torso dámy od kolen ke krku přeskočili. Hudební doprovod nezůstává kvalitou pozadu. Problémy mám s "měkkou" tvorbou: Děj, scénář, chování postav. Není možné si nevšimnout, jak tvrdě se tlačí na "coolness" faktor a jeho hrdý, ba nejhrdější reprezentant, hlavní postava v podobě Ye Xiua, je její dokonalou impersonací. Ye Xiu totiž není nikdy ničím překvapen, vždy má na tváři šibalský úsměv a myšlenkami / tahy je o několik kroků napřed, co zbytek univerza. Jenže, aby nebyl hodnocen jako arogantní závislák počítačové hry, tak se musel patřičně altruisticky popsat jeho odchod z profi úrovně anebo nadhodit kolegiální nabídka vycvičit nové elitní závisláky z řad naprostých nováčků. Není důležitějšího světa než ten plný jedniček a nul, který si Xiu s prstem v nose podmaňuje a být já malým kloučkem, který s MMORPG začínám, tak bych nemohl být svědkem lepší reklamy. Jenže já tuhle "onanii" nežeru. Je to pro mě krásně zabalený průměrný nic, které se tvrdohlavě snaží samo sebe přelichotit do čísel nejvyšších. Posun v příběhu naznačuje jen a pouze poslední epizoda, kde v ostatních 11 jsme museli opakovaně a monotónně "slavit" Ye Xiuova vítězství jak přes kopírák. Milovníci detailních vizuálů a online světů budou dozajista učůrávat blahem, mě zde chybí očividná hloubka a poslání. 3* ()

Darthorias

Dalšie anime zasadené do hier, ako bi ich uz tak nebolo dosť ale je Čínske tak som si povedal ok dam tomu šancu a na moje prekvapenie som spokojný. Príbehovo tu mozeme diskutovať o podobnostiach z dalšími anime tohoto typu a vačšinu z vás napadne hned Sword art Online , ale ja tu žiadne porovná vanie dávať nechcem lebo vôbec nemusím pretože anime ako SAO. či Accel World su pre mňa totálne ohrané platne z ktorými Quanzhi gaoshou netreba porovnávať. Príbeh o hlavnom hrdinovy ktorý prišiel o všetko no aj tak nezanevrel na to čo vedel najlepšie až tak dobre že sa stal najlepším hráčom ktorého všetci nazývali "Boh" . A ked otvorili nový server na ktorom všetci musia začínať od levelu 1. je to nový začiatok aj pre neho . stretávame tu jeho starých kolegou , kamošov a dávame dohromady nový tím z novými ludmi . Až kým nezačnu niektorý z vypitovaním kto je vlaste ten talentovaný hráč na novom servery z avatarom známim ako Lord Grim. Na akčnosti a dobrej bojovej animací na môj vkus vôbec neubúda a každá epizodá je nej plná ,človek sa pri sledovaní aj zasmeje čo myslím je dnes taký štandart u všetkého cez knihy po filmy až k anime , komiksom a mange . Ked už ale vydíte ten humor v podstate všade na počitači v televýzore tak vás to postupne začína nudiť ale holt aj ták pozeráte dalej pretože chcete a ked už toto anime začnenete pozerať je viac dôvodou prečo ho chcete dopozerať až do konca . Quanzhi gaoshou si najde svojích fanúšikov aj heiterov a samozrejme aj tých čo niečo odsúdia pritom to este ani nevydeli no ak už chcete len odsudzovať urobte to až potom čo si pozrete aspoň pár epizod potom budete vedieť či vás to chytilo alebo nie . Moje hodnotenie 80% ()

LeitoSE

S čínskou anime produkciou nemám žiadne skúsenosti a popravde po technickej stránke som bol celkom milo prekvapený. 2D a 3D animácia sa pekne a plynule prelínajú a aj hudobne je to vcelku vydarené. Čo sa však týka deja, tak ten je absolútne neexistujúci, pretože seriál nemá žiadnu zápletku, napätie a vývoj. Postavy sú bez cieľa, osobnosti a bojím sa, že hernú komunitu možno zobrazujú aj celkom realisticky. TOP 3 OP jar 2017. 12/12 – 50% ()

q66

Nakonec to nevyšlo úplně ideálně, ale i tak jde o dobrou zábavu s velmi dobrým technickým zpracováním (lepším než spousta japonských anime a to jde o čínskou produkci, takže se jedná spíš o výjímku; jedinou vadou je občas nic moc CG, ale to Japonci taky většinou nezvládají a tady je úroveň hodně často slušná) a za zmínku stojí i soundtrack. Kdyby tam bylo víc zaměření na příběh a postavy a celkově větší hloubka (se zdrojovým nateriálem nemůžu porovnat, protože jsem jej nečetl), dal bych víc, ale i tak jde o cekem zajímavou záležitost, která si zaslouží 6/10, a určitě se podívám i na druhou řadu. ()

• Předlohou seriálu je webnovela „Quan Zhi Gao Shou“ od Butterfly Blue publikovaná na čínském Qidian v r. 2011, originál má 1 775 kapitol a přes 620 milionů přečtení. V anglickém překladu vyšla pod názvem „The King's Avatar“, nejprve jako amatérský překlad skupiny Gravity tales, než překlad později oficiálně přešel pod Webnovel, což je západní odnož Qidianu. 1 729 kapitol v dokončeném anglickém překladu má přes 126 milionů přečtení a rating 4,6/5. (Sai.la)