Recenzie používateľa dO_od k tomuto seriálu (7)

Too Old to Die Young (2019)

// Seriál pro lidi s fetišem v podobě sledování ultra dlouhých záběrů v nesouvislém pořadí s postavami na kterých nezáleží a dějem který nikam nevede. Bullshit roku a gratuluji Refnovi k převzetí trofeje pro nejprázdnější a nejzbytečnější seriálovou tvorbu, jakou jsem kdy viděl. Cenu mu slavnostně udělí David Lynch, následně si oba podají ruce a společně už doufám potáhnou do h*jzlu. (3* tu jsou hlavně kvůli jedné boží honičce a taky proto, že jsem neměl to srdce dát většině jinak solidně zpracovaných epizod ten pocitovej odpad, neděkujte) ()

Volume 1: The Devil (2019) (E01)

// Člověk skoro aby začal doceňovat druhou sérii True Detective. Refn si v TOTDY zase honí formu, kterou má jeho nový seriál parádní, ale co má sakra být ta póza? Odříkat tři repliky na parkovišti fakt nemusí zabrat 10 minut, tohle rádoby artový machrování jsem vždycky nenáviděl, Refn tady sice nepředvádí ta samá zvěrstva co Lynch, otravný to je ale zhruba stejně. Na druhou stranu v sexu, násilí a využití Cliffa Martineze je to dost silný, až vtahující, takže chce člověk víc. Minimálně jednu další epizodu tomu ještě věnuji, očekávání ale držím pro jistotu u země. ()

Volume 2: The Lovers (2019) (E02)

// Tohle je teprve hell. Přesun do Mexika ke kartelu zněl výborně. Realita jsou ovšem dlouhé záběry na umírajícího pána, dlouhé dialogy připomínající latinskou telenovelu, a sem tam nečekaný střih doprovázený hlasitým zvukem, abyste se vzbudili, a neutekla vám náhodou jedna z těch předchozích dvou věcí. Kupodivu mě to začíná dost bavit. Sice z kompletně jiných důvodů, ale hej, takovýhle občasný sebetrýznění je taky potřeba. ()

Volume 3: The Hermit (2019) (E03)

// Jena Malone a John Hawkes ftw! K hezkým obrázkům dorazil konečně taky nosný příběh a hned je to úplně jinde. Jasně, pořád se to neuvěřitelně táhne, a fakt to nemá jiný důvod, než aby se vyplnila přetažená hodinu a půl dlouhá stopáž a Refn se mohl cítit speciální, i tak si toho posunu v ději po 4,5 (!) hodinách musí ale člověk cenit. Hvězda navíc tentokrát za hot dialog mezi barmankou a tou mladou blondýnkou. Víc tohohle a míň fucking civění do prázdna jako v druhé epizodě a budu šťastnej člověk. ()

Volume 4: The Tower (2019) (E04)

// Dark Ages jsou za rohem, vražd přibývá, ale násilí se kupodivu furt nestupňuje. Čekal bych od Refna větší koule, zatím je to až překvapivě koukatelný. A kdybych chtěl koukatelný, nemrhám časem s tímhle. ()

Volume 5: The Fool (2019) (E05)

// Kdybych mu těch pět nedal teď, tak už asi nikdy. Sice mě furt neskutečně dráždí, jak kamera utíká před násilnými scénami a kromě headshotů vlastně Refn nikdy nic neukáže, když pak ale vytáhne nejbizarnější honičku za poslední roky možná vůbec, s elektromobilem, brokovnicí a jedním pouštním překvápkem, musí se nad ním člověk smilovat. Oh Mandy. ()

Volume 6: The High Priestess (2019) (E06)

// Jedině Refn dovede člověku otrávit i ten orální sex. Už můžeme přestat předstírat, že ten seriál není jedna velká parodie? ()

Refn chystá další seriál

Refn chystá další seriál

13.10.2019

Režisér Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) se chystá opět ponořit do světa televizní krimi. Pro HBO teď natočí adaptaci kultovní filmové série Maniac Cop. Děj se odehrává v Los Angeles, kde… (viac)

Refn uvede svůj seriál v Cannes

Refn uvede svůj seriál v Cannes

16.04.2019

Zatímco stále čekáme na kompletní seznam autorů a děl, které se letos objeví na filmovém festivalu v Cannes, server Deadline nyní přinesl informaci, že dánský režisér Nicolas Winding Refn (Drive,… (viac)