Bůh války

(festivalový názov)
  • Čína Čan šen čchi ťi kuang (viac)

V 16. století japonští piráti napadají a drancují čínské pobřeží a Mingům se je nedaří zastavit. Až když do bojů zasáhne nový generál Čchi (Vincent Zhao Wenzhuo), podaří se mu piráty několikrát porazit. Pirátští vůdcové však stále unikají a chystají se zaútočit na několik čínských měst. V jednom z nich žijí i rodiny Čchiho vojáků. To je postaví před těžké rozhodnutí - chránit své rodiny, nebo bránit svou zem a zničit piráty jednou provždy. (LangiJ)

keoma26

Vsichni komentuji vykony Samo Hunga nebo Vincenta Zhao, jenze hlavni hrdina je tady manzelka generala Qi, ta je hybatelem deje, osudu a valecnych manevru...souboje jsou trochu moc uhlazeny, ale choreografie bezvadna a konfrontace vojenskych strategii i stylu taky ujde. Finalni souboj s Kuratou je primo lahudkovej ()

LangiJ

Další čínský historický snímek s mraky postav, tentokrát o bojích Mingů proti pirátům, samurajům, róninům a japonským vojákům. Je to fakt pořádná směska, při prvním koukání jsem měla v některých bitvách problém určit, kdo je kdo. Velkých bitev je tam celkem dost, ale mně se nejvíc líbily scény, ve kterých Vincent Čao předvádí své bojové umění. Sammo tam měl spíš jen takový štěk a moc toho nepředvedl. Kvality se tomu upřít nedají, ale mám z toho i pár dní po zkouknutí pořád takový neurčitý pocity, takže nakonec průměr. Přeloženo. ()

Lacike

Trochu netradicnejsi vojnovy film, ktory rozobera nielen klasicky boj dvoch stran (dobri Cíňania vs zakerni Japonskí pirati) aj zakulisie toho, co samotnej finalnej bitke predchadza. Rôzne politicke čachre, verbovanie a takticka priprava. Takze po kratkej uvodnej ochutnavke musime cakat na poriadnu vravu az do finale. Zakulisie nie je podane dvakrat putavo. Je tu milion postav, ktorych mena si zapamätate jedine ak si ich budete zapisovat. Ja som sa nastastie celkom orientoval vdaka vyraznym xichtom hercov. Bohuzial drobne linie jednotlivych postav su take obycajne a postavy zaujmu hlavne charizmou hercov. U mna vedie trojka: Vincent Zhao ako skuseny velitel Cinanov, Yasuaki Kurata ako prefikany velitel piratov a v malej ulohe Cinskeho generala s tragickym osudom môj oblubenec Sammo Hung, ktory vo svojom veku rozhodne nevyzera otrasne. Dostal dost nevdacnu ulohu, ale uhral ju so ctou a predviedol aj jednu pozeratelnu bitku. Vek ale nezastavis a tak nic komplikovanejsie sa od neho uz ocakavat neda. O to viac prekvapil v skvelej finanej bitke s Vincentom Zhaom Yasuaki Kurata. Sice logicky dost dablovany kaskaderom, ale bolo to prevedene decentne. Finalna megavrava je prevedena kvalitne. Takticka stranka je vynaliezava a originalna. O jej realnych zakladoch z minulosti sice dost pochybujem, ale pôsobilo to zabavne. Ale znova ako neakcna omacka to je take len mierne nadpriemerne. Sice obsahuje aj krv a aj kladne postavy chcipaju, ale poriadne to divaka v ziadnom ohlade neohuri. Takze vysledkom je mierne nadpriemerny vojnovy film, ktory sa oplati vidiet fanusikom zanru jednak kvôli solidnym bitkam, tak kvôli zakulisiu, ktore ich snad nebude nudit. 6/10. ()

kenkaku

Film se tváří hrozně akčně, ale není. Obsahuje celkem dlouhé (a časté) pasáže kde se jen žvaní v "čínském stylu" a to pro někoho nemusí být lehce stravitelné. Dalším fenomenem je syndrom "všichni asiati vypadají stejně". Pokud se nejste schopni orientovat v uniformách nebo dokonce rozeznat Japonce od Číňana bude to pro vás neskutečný guláš. Proste hromada lidí se rube, ale kdo právě vyhrává nelze určit :). Díky stopáži přes dvě hodiny dává celkem zabrat udržet pozornost a celkově bych se bohužel přikláněl spíš k hodnocení 2,5 (než tři). Není to ale zase tak přitažené za vlasy jak v Číně umí a bojové scény jsou natočené opravdu dobře. ()

EvilPhoEniX

Svižný historický blockbuster z Číny se skvělým Vincentem Zhao a vtipně vypadajícím Sammo Hungem ( Naštěstí se zde jen mihl, poněvadž vypadal otřesně). Akce je zde docela spousta a je naštěstí i Rková, byť to není přehnaně brutální, občas hlava či paže ulítne, ke konci mi bohužel akce přišla už příliš monotónní a bez nápadu. Příběhově je to velmi slabounké, ale nenudil jsem se. 65% ()

Čínská kinematografie v Praze a K. Varech

Čínská kinematografie v Praze a K. Varech

11.09.2018

Festival čínských filmů z provincie Zhejiang se koná od 18. do 21. 9. v Praze a v Karlových Varech. Na festivalu bude uvedeno 6 celovečerních filmů, v Praze se na ně diváci mohou vydat do kina Evald,… (viac)