Projekt Tokio

• USA Tokyo Project
Krátkometrážny / Dráma / Romantický
USA / Japonsko, 2017, 32 min

Sebastian je na služební cestě v Tokiu. Coby pohledný a stylový muž reprezentuje špičkovou brooklynskou společnost vyrábějící kosmetické produkty pro muže, které se v Japonsku setkaly s ohromným úspěchem. Ale zatímco jeho obchody vzkvétají, nelze si nevšimnout, že Sebastiana něco tíží – jeho minulost, která ho pronásleduje na každém kroku. Je také uchvácen ženou, kterou zahlédl v hotelu. Krásnou a tajemnou Claire. Claire a Sebastian na sebe neustále naráží. Oba cizinci se navzájem velmi přitahují. A tak se tihle dva Američané cestující do cizí země ocitnou ve víru vzrušující, erotickou nabité noci. Nic ale není tak, jak se na první pohled zdá. Pravda je fikce, a fikce je nová realita. A ponuré minulosti těchto dvou navzájem cizích lidí mají více společného, než byste si mysleli. (HBO Europe)

Anderton

Kratiša verzia Lost in Translation, alebo žeby predsa bol Projekt Tokyo o niečom úplne inom? Cinefíliu cítiť v každom druhom zábere a jedna krátka scéna z istého slávneho staršieho filmu poskytne návod k tomu, ako film na konci pochopiť. Slušné zachytenie genius loci Tokya, Projekt Tokyo je najmä atmosférická a melancholická jednohubka. ()

JASON_X

Tenhle poněkud dlouhý kraťas se mi dostal do spárů jen proto, že mě zajímalo, co ještě natočil rejža (a scénárista) výtečného thrilleru The Perfection. A nečekaně jsem dostal senilně uslintaný, pseudoromantický, pseudopoetický, pseudoartový blivajz, snad inspirovaný podobným celovečerním blivajzem Lost In Translation. Pár zajímavých i estetických záběrů (z) Tokia nevyváží nudnost a banalitu nablble červenoknihovního scénáře. A možná jsem povrchní, ale nejhorší ze všeho pro mě bylo dívat se na nehezkou chlapici s profilem řeckého zápasníka prezentovanou jako svůdnou a záhadnou vampku, pro tuhle roli snad sakra mohli tvůrci zvolit nějakou subtilnější a celkově pohlednější ženušku. ()