Detektív Beran a spisovateľka Klaudie Wolfová riešia zamotaný prípad husľového virtuóza Aloisa Měchuru, ktorého uškrtili strunou a zahrabali do čerstvého betónu na stavenisku. S jeho ženou zároveň zmizli aj veľmi vzácne husle, ktoré Měchura vlastnil. V pozadí zločinu môžu byť okrem chamtivosti aj majstrove zložité rodinné pomery s labilnou manželkou a svojráznou sestrou, ale aj jeho konflikty s kolegami v súbore. Beran sa pri vyšetrovaní prípadu medzi hudobníkmi stretne so svoju bývalou láskou, violončelistkou Ditou, a Klaudie premýšľa o hlavnej postave svojej novej knihy. Klaudiin brat Leoš v televízii neprozreteľne prezradí, že jeho sestra našla predobraz svojho budúceho knižného hrdinu v niektorom zo súčasných pracovníkov policajného oddelenia vrážd, čím rozpúta medzi detektívmi dohady a očakávania. Podarí sa Beranovi objasniť zložitý motív vraždy s ľahkosťou, s akou by prípad vyriešil hrdina Klaudiinho nového románu? Nepodľahne pritom pokušeniu? (TV JOJ)

Luk Skywalker

Nenáročná a mírně úsměvná oddychovka. Detektivky sleduji jen sporadicky, takže srovnávat nemám s čím, podle mého názoru je jich přehršel, připadlo mi to jako česká verze "To je vražda, napsala". Taky je hlavní postava spisovatelka detektivek, i když zde spolupracuje a nekonkuruje policii. Boční linie životů postav je jako ze života - namyšlenost, fotbal, známost z minulosti. ()