Dear Basketball

Kobe Bryant

Hudba:

John Williams

Kobe Bryant

Basketbalová legenda Kobe Bryant spolupracoval s vizionářským animátorem Glen Keaneem a legendárním skladatelem Johnem Williamsem na krátkém animovaném filmu, který zkoumá, co znamená dosáhnout svého snu a pak ho nechat za sebou. Animovaný film je adaptací Bryantova odchodu z NBA po 20 letech kariéry v klubu Los Angeles Lakers. Tento film, namluvený Kobem Bryantem, zapůsobí svou ruční animací, emocionalitou a univerzálním poselstvím o lásce a ztrátě na fanoušky všech věkových skupin. (iShorts)

Gemini

OK, Kobe Bryant je nesporně basketbalová legenda, a jeho vyznání z lásky ke hře, které toho spoustu dal, a která toho na oplátku spoustu dala jemu, a o loučení s ní, nese nemalé emoce. Ale ani na té samotné "básni", ani na té animaci nevidím nic, co by tu už někdy nebylo, a pokud jde o Oscara, inu, zřejmě je v Akademii víc fanoušků Lakers než jen Jack Nicholson:) 70% ()

Kobitch

Legenda košíkové Kobe Bryant a zfilmovaná verze jeho dopisu, který věnoval při sportovní derniéře své celoživotní lásce — basketbalu. Kobe, který film sám namluvil, se spojil s animátorem Glenem Keanem a legendárním skladatelem Johnem Williamsem a společně vytvořili něco, co vás dojme, i když vám basketbal nebo sport obecně nic neříkají. Tohle je film o celoživotní vášni a lásce, a je jedno, zda jde o basketbal, jídlo, nebo cokoliv jiného. Film je krásně ručně kreslen a animován. Ve světle letošní tragické události (Kobe Bryant v lednu zemřel společně se svojí dcerou a dalšími pasažéry při pádu helikoptéry) je film ještě dojemnější — už nejde o loučení Kobeho s basketbalem, ale diváka s Kobem. [Oscary 2017] ()

Lovely.Bones

Emocionální milostný dopis, který Kobe Bryant napsal lásce svého života, basketbalu, doprovázený nádhernou, syrovou a originální animací. O stopáži 4 minut (bez titulků) se jedná o skutečnou jednohubku. Ovšem, nejedná se o nic, co by vás mělo nějak provázet, po pár dnech, ne-li hodinách, na to stejně zapomenete. Nahlížím na to ovšem ze svého pohledu. Pohledu člověk, který jedinkrát v životě neviděl zápas v basketbalu, nezná jeho pravidla ani ho vlastně vůbec nezajímá. A i přesto mi to přišlo dobrou měrou emotivní a inspirativní bez zbytečného patosu. Pro mě nic zásadního ani zajímavého, ale chápu, že nejací lidé jsou z toho hodně nadšení. ()

easaque

-2* Tento kraťas je sentimentální poctou slavnému basketbalistovi a díky tomu nejspíš získal Oskara. Já nejsem sportovní fanoušek a ani se neposadím z každé ceny, takže ho můžu bez kapky studu odhodit do koše mezi nezajímavé snímky. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()