Seznamte se s pěti milovníky zábavy ze Západní Virginie, kteří se věnují záchraně starobylých srubů, stodol a roubenek. Pořad, který uvádí Mark Bowe, začne u rozebírání stodoly postavení strýcem Abrahama Lincolna kolem roku 1830, a tým pak použije staré tabákové fošny na stavbu nové stodoly v apalačském stylu dogtrot. Tým také zachrání masivní stodolu ve stylu dogtrot v Indianě, a pak strhne sýpku pensylvánského typu a zkusí zachránit dlouhé trámy a obrovské pražcové výřezy, které pod ní leží. Připojte se k nám při jejich mistrovské a těžké práci se dřevem! (Travel Channel)

Real Tom Hardy

Človek by ani neveril, aké klenoty televíznej produkcie môže nájsť pri prehliadaní novo pridaných torrentov na amerických weboch. Majstrov drevených stavieb som si všimol úplne náhodne po tom, ako sa mi zapáčil obal siedmej série. Stiahol som si teda jednu epizódu na vyskúšanie a vykľula sa z toho úplná závislosť. 40 epizód v priebehu pár týždňov mám za sebou a stále to bude len rásť, ak sa mi podarí zohnať aj tie ostatné, najmä teda staršie série. O obsahu je zbytočné hovoriť, ten na ČSFD to zhrnul veľmi poctivo. Čo mi chýba na štyri hviezdy je absencia kompletne zobrazeného procesu výstavby. Väčšinou sa ide buď od základov do polovice, alebo od polovice do konca, čo je naozaj veľká škoda. --- (23.6.2019) 8. séria presvedčila. Nasrať, 4 hviezdy a šup sem s tým do obľúbených. --- (6.12.2019) 9. séria nemala ročné zdržanie, ale prekvapivé jednomesačné a by očko vyzerá fantasticky. Nech to nikdy neskončí. --- (12.3.2020) Nejaká dobrá duša nahrala staručkú 2. sériu v plnom 1080p rozlíšení, ide sa na to! --- (12.4.2020) Do 9. série som sa pustil trochu neskôr, nech mám aspoň nejaký ten rozostup a nech sa toho nepresýtim, a to bola chyba. Zabudol som totiž, že sa jedná o dosť neznámu šou aj v US, no a pokiaľ sa nestiahne ideálne hneď v tých dňoch, ako bola nahraná, bude problém ju potom dodatočne stiahnuť. Presne takto vyzeral môj sťahovač, pár mesiacov, možno tri, štyri, takmer všetko na 0%... Eventuálne sa ale podarilo všetko dať do poriadku. S9 je produkčne na vyššej úrovni, je vidieť, že sa pracuje z lásky, obsahovo je to samozrejme identické ako aj ostatné sérky, takže tam viac čakať nie je relevantné. Spokojnosť a už sa teším na desiatu. --- (8.8.2020) Nikdy nepochopím, podľa akého spôsobu vychádzajú série, každopádne je tu už 10., ktorú si zas bohovsky užívam. Ešte dobre, že na seba nenadväzujú, lebo je v nich neskutočný zmätok, ktorá je vlastne ktorá. --- (29.4.2021) 11. séria je tu a ja už neviem, čo ďalšie by sa k tomuto dalo povedať. Stále tá istá zábava. Dosť by ma ale zaujímala sledovanosť tejto "relácie" v amerických televíziách, nakoľko mám pocit, že šou je pomerne neznáma aj v samotnej Amerike, nie to ešte mimo nej, no čísla musia byť zrejme uspokojivé, keď sa to zo sériami vyšplhalo na číslo 11 a ním sa to zrejme nekončí. --- (30.12.2021) Nepochopím nikdy, ako tie série fungujú. Prešiel ledva polrok a už vyšla aj 12. aj 13. sérka. Veľký chaos v epizódach, no stále rovnako dobrá porcia zábavy. --- (22.5.2023) 16. séria nádherná <3 ()