Drevorubač

(festivalový názov)
  • Česko Dřevorubec (festivalový názov) (viac)

39-ročný Anders sa rozhodne zanechať svoj obyčajný život v meste. Odsťahuje sa na malú tichú farmu, ktorá patrila jeho zosnulým rodičom, a celé dni trávi v lese, kde bezcieľne stína stromy. Nie je to žiadny drevorubač a nemá ani plán, iba chce byť v prírode a nechať sa pohltiť fyzickou prácou. Jeho pokus o útek však čoskoro naruší otravná rodina, ktorá mu stále hovorí, čo a ako má robiť. Zakrátko je jasné, že akákoľvek možnosť nájsť slobodu alebo vlastný priestor je preč, a Anders si uvedomí, že len vymenil jeden klaustrofobický život za druhý. (MFF Cinematik Piešťany)

ibeh

Škoda divného konce. Vůbec mi nevadí otevřený, ale tohle bylo moc. Příběh se slibně rozvíjel, nádherná příroda, sympatický Anders, a časté přemýšlení, co všechno se vlastně asi v jeho životě stalo. Záhadné flashbacky, které mohly trochu pomoci. Ale vlastně vše zkomplikovaly. Pocit po skončení filmu jsem měla s otázkou, co tím chtěl vlastně autor říci? Nemám ráda příliš dlouhé filmy, ale tady jsem měla dojem nedotaženosti, prostě střih a konec. Nakonec jsem to přestala řešit, protože film chtěl ukázat především těžké vyrovnávání se s tragickými událostmi v rodině, v osobním životě, možná i s pocity viny. Místo pročištění hlavy Anderse patrně dostihly ošklivé vzpomínky a negativní emoce. Nebo ne? ()

pepo

Videl som vela filmov, ktore boli nudnejsie, nezaujimavejsie, prazdnejsie a chladnejsie. Malokedy sa to vsak stretlo naraz. Van Santov Last days je oproti tomu divacky privetivy rollercoaster. 1/10 P.s. rad by som este vyzdvihol pracu zvukara, ktory evidentne nikdy nepocul ako znie discoteka, hudba z auta alebo lietanie much ()