Když bratři Justin (Justin Benson) a Aaron (Aaron Moorhead), bývalí členové kultu, obdrží záhadnou videonahrávku, najdou v ní děsivou pozvánku z jejich minulosti na akci zvanou “Nanebevstoupení.” I přes Justinovy počáteční obavy nakonec oba souhlasí s tím, že se tam na jeden den vrátí. Nejdříve se jejich staří přátelé z kultu jeví přívětivě a srdečně, ale brzy se začnou dít zvláštní věci... Oba bratři jsou vtaženi do víru bizarních rituálů, podivných zpráv, neviditelných sil a nadpřirozených tajemství, které se zcela vymykají realitě. (Cinemax)

Corpsegrinder

V podstatě pokračování Resolution který ale ironicky nenabízí žádný rozuzlení. Je to šikovně natočená časovosmyčková indie podívaná a Benson/Moorhead rozhodně umí pracovat s obrazem, ale ten děj mi přišel hodně nerozpracovanej. Přitom například Spring mi sedlo hodně a i ten apokalyptickej konec tam měl smysl. Tohle je doslova motání se v kruzích. Má to ale kouzlo indie hororů kolem roku 2010 který neumim líp vysvětlit, je to ale něco co mi v hodně filmech dnes chybí. I přes nejasnost příběhu si tenhle film budu snadno pamatovat. ()

Havaj8 odpad!

Takhle to dopadne, když si někdo myslí, že umí všechno. Aneb jak si dva kámoši vymyslej scénář, sami si to natočej, zrežírujou a ještě si střihnou hlavní role. Nechápu, že jsem to vážně vydržel do konce. Mimořádně se shodnu i LIVINGDEADem, že je to odpad jak svině. Nějakej kult, několik smyček, děj o ničem, zápletka žádná. Marně člověk čeká a čeká, kdy že se teda něco stane nebo něco objasní. Fakt nechápu, na čem kdo frčel, když na to koukal, že se mu to líbilo. Nenapadá mě, za co dát jedinou hvězdu. ()

Happens

Zajímavá myšlenka v zajímavém podání, možná trochu metaforizující život, vztahy a takové to důležité. Uměl jsem si představit trochu jinačí konec (spoiler alert), kde by uvízli v 15 let dlouhé smyčce a vrazili by autem sami do sebe a z hořícího auta by jim pomohli ostatní členové smyčky kultu. Ale nevadí, i tejten happy end může být. ()

Ouwen

SPOILERY: Pro mě jednoznačně to nejlepší, co dvojce Benson feat Moorhead vytvořila. Překvapila mě návaznost na jejich Resolution a jsem rád za camea obou hlavních hrdinů z toho filmu. Velkým mínusem jest, že Moorhead s Bensonem jsou velký neherci, takže se docela museli dostat do svých rolí, ale ke konci už působili přesvědčivě. Závěr potěší solidníma efektama, dostatečně vysvětlenou pointou a je strhující a emocionální. Audiovizuálně rozhodně jejich dosavadní strop. Nechybí ani několik skvostných twistů z Resolution. Rozhodně se stávám velkým fanouškem této dvojce a budu nadšeně očekávat jejich další nadšenou pecku. O Endless oba tvrdí, že je to jejich nejosobnější film a děkuju moc za jejich lásku k filmu, kreativitu a upřímnost. ()

Marceloo

Dvaja bratia sa z osobných dôvodov rozhodnú vrátiť do kempu, ktorý je centrom komunity, v ktorej vyrastali. Ich názor na toto miesto je rozdielny, ale bratská súdržnosť ich prinúti spojiť sa a zistiť, čo sa za miestnym kultom naozaj skrýva. - Toto duo režisérov vytvorilo neopozeraný indie horor, ktorý mi príjemne sadol, už pár rokov dozadu. Trochu ma prekvapilo, že sa ich neuchytilo nejaké významnejšie štúdio, ale aspoň im nikto nebráni ísť si vlastnou cestou a tvoriť takéto pecky. Už v úvode ma zaujalo netradičné vizuálne spracovanie, extrémne sympatické duo bratov a mystérium okolo kultu. Tvorcovia stavajú hlavne na neopozeranosti a neistote, prostredníctvom ktorej vzniká napätie, a osobne som nevedel, čo sa z toho vyvinie a o aký subžáner vôbec pôjde, pretože sa to rozbehlo do viacerých smerov. Výsledok je podarený a ponúka možnosť pre divákove vlastné interpretácie, presne tak, ako to mám u hororov rád. Pretože môžu v hororoch tiecť aj potoky krvi, ale stále to neprekoná taký film, ktorý ma prinúti zamýšlať sa nad jeho významom ešte dlhé týždne po zhliadnutí. A presne toto týmto týpkom vychádza na 100%, takže som zvedavý, kam sa posunú ďalej. + 2 herci z Contracted: Phase II + herečka z From Dusk Till Dawn: The Series, Blair Witch a Alien: Covenant + herec z The Devil's Rejects, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning, Halloween a 31 + herec z Sinister 2 + herec z Reversal a American Horror Story + herec z Spring + herec z Contracted: Phase II a Dementia ()

• Film je věnován milující vzpomínce na Randalyn Benson. (Rominator)
  • Na doručeném balíku v úvodu filmu je možné si všimnout mimo jiné i českého nápisu „Letecká pošta“. (DJMaroko)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2017 na Tribeca FF (New York, USA). (Varan)

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)