Morholt

Tématicky mě Blame nijak nelákalo, ale byl jsem docela zvědavý na to, jak si s tím poradí dvaadvacetiletá holka. Drama třídní hvězdy a outsiderky, jejichž role se na pozadí divadelní hry o salemských čarodějkách začínají obracet, podala celkem vyspělým způsobem a kolikrát jsem měl pocit, že se nedívám na film z prostředí zpovykané středoškolské mládeže. Potěšili mě i herci. Quinn Shephard už ve Sweet, Sweet Lonely Girl ukázala, že talent má a v budoucnu se neztratí ani Nadia Alexander. Ne že by se jednalo o nějaký nezapomenutelný skvost, ale o velký příslib do budoucna určitě. 70% ()

JohnCZ

Navzdory průměrnému hodnocení velmi příjemné překvapení. Ve 22 letech vystřelit režisérskou prvotinu, která má v sobě poměrně dost pubertální rozvernosti a nestability, ale přesto předkládá středoškolské drama uvěřitelně dospělým neboomerským způsobem, napsat zajímavé nejednoznačné postavy, o kterých divák tak úplně neví, co si o nich má myslet, precizně po celou dobu stopáže udržovat a stupňovat dusno, otextovat k tomu pár songů a nakonec to celé parádně emotivně odehrát (dvojí emoce při divadelních scénách) a ještě u toho vypadat jak tak akorát decentně slutty Wednesday, to není jen tak. Úplně stoprocentně mi nezaklapl akorát trochu zmatený a trošičku jiná očekávání vzbuzující úvod, ale je taky dost pravděpodobné, že to byl tvůrčí záměr a snaha diváka ještě trochu více zmást. Není to v samotném námětu moc originální, filmařsky to ještě není úplně vyzrálé, ale přesto je to dobré a příběh umí slušně vtáhnout a na správných místech i překvapit. Quinn Shephard válí jak před kamerou, tak za ní. ()

Aljak

22-ročná Quinn Shephard sa do toho veru pustila s patričnou odvahou a vďaka psychologicko-imaginárnemu rozmeru to napokon nebola len tak fádna dráma zo školského prostredia. Základ filmu bol naozaj vynikajúci - od zaujímavých polarizovaných postáv, cez klasickú "shakespearovskú" zápletku zo školsko-divadelného prostredia s motívom Čarodejníc zo Salemu, až po ten tajomný feeling, ktorý vyvrcholil v úplne poslednej scéne filmu. Ešte viac ako samotná ústredná postava (ne)vinnej Abigail ma fascinovala roztopašná Melissa a jej psychické výkyvy. Jediná škoda, že v mnohých ohľadoch sa až príliš hralo na tú strunu tajomnosti, ktorá vnášala do deju mnoho polemiky ohľadom interpretácie - a tak mám pocit, že to tým Quinn nakoniec až príliš pretaktizovala. ()

Marqta

Spíš podprůměrný snímek, ale chápu, že už jsem asi stará na to, abych byla cílovým divákem. Mrzí mě, že nebyly postavy více rozpracované, prostoru pro to bylo dost. FIlm se hrozně vleče a obsah je minimální, přitom ale myslím, že motivů, kterými by se v tomhle příběhu dalo zabývat bylo dostatek, jeden velký se vlastně objeví úplně v závěru, kde sice plní svoji funkci, ale je to takový výstřel do prázdna mi přišlo. ()

Marze

Začátek nového roku na malé předmětské vysoké škole. Sledujeme manipulativní a žárlivostí naplněnou spolužačku Melissu (Nadia Alexander) , její učitelku (Chris Messina) a její vztah s Jeremym. Vidíme řetezec následků. Promyšlený film brilantně vystavěný. Vysokoškolské melodarama o úzkoti z nacházení vlastní identity. Sledujeme emoční zkušenost teenagerky na jejím ošidném území k níž má mladý 22 letý režisér blízko. ()